Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak jsme zacinali?


Radek V.

Recommended Posts

Před čtyřkolkami nejprve "pařez" (Jawa 555), pak Mustang a prase (Skútr ČZ)

V 18ti oficiálně domácí Moskvič 408/II, dědův Trabant 601 Combi a konečně mé první vlastní auto k promoci - Škoda 1000MB.

A po ní už pežotíci z podpisu, 205 1.1 , 306 Break 1.9D a 308 2.0 HDi. 

207 1.6 HDi nevím jestli mám počítat, tu jsem vybral, zaplatil z rodinného rozpočtu a šla do služby dcerce (k její promoci, historie se opakuje). Ale starost o ni je pořád na mě a občas mi ji i půjčí :-)

V práci NIssan Primera Combi (minulost), Fabie II a Yeti.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Milhausekkk napsal:

... Někde musí být matematická chyba, protože já jen dvě auta a ročník jsem 77 :D

ja jsem 82 :D a jeste jsem zapomnel zminit ze hned po autoskole jsem se vyjizdel na mitsubishi lancer, a to bylo dobry auto na nauceni se s tim jak zachazet s plynem a brzdou, ale bylo svagra a segry a ja jsem jim vdecny ze mi to pujcovali a ja se v tom nezabil, a vzdy jim to vratil i vcelku :D ,  pak jsem koupil formana a vratil se do reality

no zapomnel jsem zminit skvele auto, ktere mam k dispozici vzdy tak max tyden v roce, a ze kdyz to dobre dopadne, tak si ve ctvrtek jedu pro GTO s cca 650 konema na zadek, ja se tesim, zase po roce, to bude kreditka zpivat u benzinky :D

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ročník 86 a začínal jsem na tátově 120LS, občas dědův VAZ 21061, potom už vlastní 306ka, po tátovi Fusion a teď nakonec 5008. Kdybych měl prostor, tak bych si chtěl žigula pořídít, to byl pohodlnej auťák. Škoda, že se tenkrát prodal, když si pořídíl 206ku. :mad::D  

Upraveno uživatelem radim.1008
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já já já se taky přidám :D

první moje auto byla Škoda 1101 tudor, r.v. tak 47, čtyřdvéřová. Motor tam byl už ale ze 1203, ten původní jsem k tomu ale dostal taky. Měl jsem ho od šestnácti tak do devatenácti, rok 92-tenkrát se to tak nebralo a ani jsem si moc nelámal hlavu tím, že nemám papíry. Paradoxně tak cca půl roku po tom, co jsem ty papíry dostal, tak jsem toho tudora roztřískal, 2 kotrmelce přes boudu. Ale tenkrát to bylo auto tak za 30-40t, dnes to je desetkrát víc.

Pak jsem měl fiátka 850, motor z kupátka-toho mi na vojně ukradli a pak jsem jezdil na kozím dechu. Ale po vojně už se s těmi auty roztrhl pytel a dneska bych musel dlouho přemýšlet, co jsem kdy měl a jak dlouho. A to vůbec nemluvím o autech, co byly na kšeft, v těch nemám přehled vůbec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já od svých 18 do aktuálních 24let měl a vlastnil tyto auta nebo ještě mám.

1) Peugeot 406 2.0Turbo sedan (96)

2) Peugeot 106 1.1i (97)

3) Peugeot 307sw 2.0hdi (06) na kšeft

4) Peugeot 407sw 1.8 16v (07) na půl s taťkou

5) Peugeot 406 3.0 v6 kombi (02)

6) Peugeot 106 sport 1.1i (01)

7) Peugeot 206 RC (05)

8)Peugeot 605 SV24 (94)

9) Renault Clio II Sport Phase1 (01) složitější vysvětlivání jak se to s tím autem má :D:(

10) Peugeot 406 1.8 16v sedan (01)

 

 

Upraveno uživatelem Print
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem r. výroby 78. Začínal jsem asi jako skoro každý z mé generace na " pionýru"  ( u nás se tak říkalo všem 50ccm Jawám) já měl Mustanga pak jsem v autoškole zkusil Š Favorit, Zetor 7211 a PV3S. Po autoškole mámino Trabant v sedanu na kterém jsem se učil vše od řízení po opravování a vylepšování. Trabiho jsem opatroval i přes vojnu na konci vojny Bílá Š120 L s sníženo makovicí a jinou vačkou nezmar zemřela na ledovce při čelním střetu s náklaďákem. Pak Š Felica combi 1,3 ta silnější další auto na které nedám dopustit o tu jsme se pak dělili s bejvalkou, krátká epizoda Š100 ta byla současně se feldou. No a pak přišel první  " zápaďák " Berlingo 2 Hdi 66kw r.v. 00 po něm P807 a teď ještě její spolubojovník Citroen C2.  Jaká auta a stroje jsem řídil díky své profesi to ani nedokážu vyjmenovat ale dá se říct od Avie přes Trambusa (Š706 MTS), LIAZku , Vejtřasku, Tatru  všemožný traktory nakladače, tahače, a k současným autobusům od Sedmistovkové řady  po Devítistovkovou řadu Karosy, City busy ( Karosa, Renault, Iveco) SORky krátké, kloubové. Spoustu osobáků jsem si projel i díky svojí dílničce.  Samozřejmě že jsem okusil všechna osobní auta která byla v rodině. Jako asi jediný jsem směl řídit dědovu Š1000 MB (stojí u našich v garáži a čeká na svůj čas) je tedy bráchova ale já jsem za to rád protože já už bych jí asi dávno prodal / vyměnil za jiný auto ale brácha je vetešník a má rád starý věci.  Čím bych se chtěl svézt je Š 706 RTO  a traktorem Kirovec ale tím starým žlutým tím moderním jsem se svezl a jako jo traktor ale nemá to kouzlo toho starýho.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1/2004 - Skoda favorit - koupil sem ho ja bylo psane na me ale jezdil s nim otec kdyz sem mu zrusil jeho (totalka)
9/2007 - Citroen C4 1,6 HDi - funglovka presne 5 tydnu nez sem ho rozebral na atomy
12/2007 - Citroen C4 1,4i 16V - nahrada za prvni vydrzela do kvetna 2010 tusim - to sem vratil papiry kvuli rychlosti
10/2011 - Felda v plynu na par drobnych v roce 2012 sem ji dal tatovi na dojezdeni -. ted s tim jezdi nejaky klucik automechanik
12/2012 - Citroen Evasion - mam ji doted i kdyz na zahrade bez TK kluli tomu ze manzelak mela mezitim 2 svoje auta a ja jezdim sluzebakem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem 76 ročník.

Začal jsem s tátovou Š120 (79)

dál bráchovo Ford Sierra 2,3D 3D (82)

pak nákup 406 1,8 16V (96)

teď 406 coupe 2,0 16V (01)

Služební Avia Furgon, Ford transit, Peugeot boxer, Citroen J5 atd. zmiňuju jen tak mimochodem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...