Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Olej z převodovky


xVlasta

Recommended Posts

Zdravím všechny, mám opět problem se svym peugeotem. Cca 2 měsice jsem resil, ze mi tekl olej z motoru (vypada to, ze je to ok), ale zacal mne pro zmenu tect olej z prevodovky...:mad: auto mam ted v servisu, jen by me zajimalo jestli jste uz nekdo resil, tenhle problem.....

Olej mi tece pouze za jizdy, kdyz auto stoji tak nic, ale po dojeti mam u leveho kola (u ridice) olej. skvrnu, mel jsem trosku povoleny srouby z boku prevodovky jak je ten plech, ty jsem dotahl a myslel jsem ze to bude ok :( , ale bohuzel olej vesele tece dal....

Dneska se mi na to mrkne kamos v servisu, hodi nastartovany auto na zvedak a musi se zjistit s kama to tece...

Diky cau Vlasta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no asi nejlepsi by bylo pod ten plech navalit ten cerveny silikon (do 300°C) samotne pritahnuti asi nepomuze :(

Kdyby ti to nahodou teklo mezi motorem a prevodovkou, tak se ozvi, vim co to je :D

A jeste by mohlo byt spatne gufero na diferaku.... To odkud leze poloosa...... To stoji asi 300,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no dobra. ... . .. . . .ale predem rikam, ze je to opruz :)

Muze to byt bud gufero na klice nebo takove tesnici tycinky, ktere tesni styk bloku a domecku uplne u setrvaku..... Oprava cirka za 400,- ale je to pakarna. J amusel sundavat vanu 4x, nez jsem na to prisel :(

Jo ajeste: tece ti to jen pri bezicim motoru nebo i pri zastavenem a studenem......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak unik oleje odhalen, slo to nakonec pres ten plech z boku prevodovky. Myslim, ze to spojkove lanko ktere se o nej opira ten plech odrelo, no a ted v zime se do toho pustila sul a trosku ho \"nazrala...\" . Takze mi na to kamos navari latu a snad bude vse ok! ;)

Diky cau Vlasta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je klasika unik oleje vana a kryt převodovky. Já si myslím, že je to nemoc. Dá se to řešit siliconem jak bylo napsáno a myslím si, že je to nejleší řešení. Jen to chce s citem dotáhnou, aby se ten kryt nezdeformoval v místech pod šroubama. Potom to nekape ale teče a nemá to řešení prostě děs. Nechával jsem to dělat kdysi na mé 309 GTI a totálně mi to podělali. Po pár kilometrech byl olej úplně všude. Nejakutnějším řešením je udělat si těsnění kdysi se tomu materiálu říkalo fíbr nebo tak nějak. Jde to ale je to hrozná onánie. Mě to pomohlo ale jestli to vydrží to netuším auto jsem asi týden na to poslal do světa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...