Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 406 Break 1.8 16V Nick406


Nick406

Recommended Posts

Potřeboval bych poradit posledních 14 dní mě celkem hodně vibruje řadící páka na dvojku a to zejména při větším zatížení na motor a to jest v kopci hlavně při zatočení kolama doprava,mrknul jsem na uložení motoru to vypadá OK pak na uložení převodovky a trochu se mě to nezdá přijde mě to nějak vyvalený tak přidávám fotky pro posouzení :)

post-48063-0-73457900-1423572282_thumb.j

post-48063-0-11992000-1423572283_thumb.j

post-48063-0-26807800-1423572285_thumb.j

post-48063-0-13588200-1423572370_thumb.j

Upraveno uživatelem Nick406
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Docela by mě zajímalo kde se bere takový zvuk...už to tak dělá od začátku co s tím jezdím a ani mě to nějak nevadí ale výfuk je celý nový běžný na 406 i s katem.děravý taky nikde není tak čím by to mohlo být dle všeho to mělo podobný zvuk od půlky auta k výfuku i se starým výfukem.

 

Jinak na videu je o něco peprnější než běžně až takový randál to nedělá  :cool:

Výfuk.wmv

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To s tou muzikou je to možný :) jinak se budu muset mrknout na zesilovač kterej tam někdo předemnou dal do kufru i s basákama protože mě poslední dobou šumí rádio nebo v tom začne praskat a je to závislé na otáčkách motoru.

 

Začalo to nedávno jen lehce šumět pak ve středu se projevilo to s těma otáčkama a dneska když jsem přejížděl retárdér a jel pomalu tak rádio zase začalo šumět dle přidávání plynu po přidání zase dobrý.

 

Na netu jsem se dočetl že to mívá často na svědomí zesilovač tak uvidím jinak ty díry jsou vlastně na místech kde ani nezasahují do světla jako takového :) ale to bylo jen pro zajímavost ničemu to nevadí.

 

Ono stejně když jsem se nudil a tak to prohlížel tak to vypadá dle odstínu laku že kapota a přední nárazník je měněný nebo naopak přední pravý světlo je taky jiné značky a celkově vypadá nověji jako levý apod.ale v roce 2005 koupeno v AAA jako nebourané :D ale to už je dneska celkem jedno :)

 

A co se týče výfuku příští týden to budu mít zvednutý tak se podívám jestli to někde na něčem neleží ale docela se mě ten zvuk líbí v reálu je to spíše dunivý bublání.

Upraveno uživatelem Nick406
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak pár slov o autě po technické stránce po zhruba 6 měsících užívaní a najetých něco přes pět a půl tisících kilometrů.....celkově má auto dle všeho momentálně najeto 141 a něco tisíc kilometrů.

 

Stávající momentální závady a poznatky na které hledám odpověd.... :)

 

Už nějaký ten pátek mě neustále vibruje řadící páka při zařazené dvojce a pětce zejména do kopce co se týče pětky tak s tím i při rychlosti od 90Km/h vibrace ve volantu a pedálech k tomu se nenápadně občas přidává rozostření zpětného zrcátka uvnitř i venku od vibrací a navíc auto s tím začne nějak podivně dunět a moc nejede jako by tomu něco bránilo zajímavé je to že to nedělá vždy ale spíše více než méně. Co se týče vibrace a kmitání řadící páky na dvojku to je neustále prve jsem myslel že to je při zatáčení ale po čase jsem došel na to že to na to nemá moc vliv.Prve mě napadlo jestli to není špatnou geometrii tak jsem přehodil kola nepomohlo,auto bylo na zvedáku kupodivu vše OK minimální vůle v nápravách,co se týče samotné řadící páky a lanovodů taky v pohodě uložení motoru taky OK vyvážení kol OK takže vůbec nemám ponětí co to je....jedině co jsem se ještě dočetl že to může způsobovat tyto vibrace špatné palivové čerpadlo že údajně nestačí při vyšší rychlosti točit a tak hučí duní a způsobuje vibrace ale když dám nohu z plynu dělá to ještě v ten moment více zatím nevyřešeno.

 

Další věc tuhnutí řízení při otáčení na místě nejvíce při parkování a jeho manévrování nebo často zatuhne když auto stojí v kopci čumákem dolů se stočenými koly po puštění spojky se pomalu uvolní při jízdě už OK ovšem i tak mě přijde o něco tužší navíc jsou dny je to zničeho nic naprosto lehké až mě přijde že řídím jiné auto zaměřil jsem se na horní uložení tlumičů ale taky v pohodě tak to vypadá na čep řízení nebo servo posilovače.

 

A do třetice mě začal nepravidelně ale spíše častěji prdět výfuk někde těsně za motorem mám to zvuk jako Mustang :D zajímavý že třeba ráno to nakopnu nic odpoledne nastartuji a prdí to pak třeba mezi tím někam zajedu vypnu zapnu jednou to nedělá pak to zase třeba dělá celý den.Na výkon nebo spotřebu to nemá vliv napadá mě vlnovec nebo katalyzátor ale spíše bych to viděl na vlnovec nebo svody prdí to těsně za motorem a táhne se to skoro ke prostředku auta.

 

A jako poslední by mě zajímalo proč když nenastartuji motor tak mě nefungují ostřikovače předního skla a stěrače se plouží jako šnek... :D ??

 

Jinak si nemám nač stěžovat na ty roky je to pořád dobrý auto a dokud pojede tak si ho nechám :) ale přece jen dalo by se to i bez těchto drobných závad.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...