Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Odtah auta = zlomený vejfuck


Medvěd

Recommended Posts

Tak Helče ve čtvrtek odtáhli auto. Já byl od středy v Rumunsku (naštěstí autobusem) a protože po vyzvednutí auta začalo pod autem cosi rachotit, tak ho Helča odvezla k Vašendům. Bohužel tam už nikoho nezastihla, tak si na cestu na Slovensko půjčila mou 405ku, jejíž techničák ale zústal v mé peněžence a tudíž byl se mnou v Rumunsku. O Helčiných problémech s hledáním nějaké páčky na otvírání nádrže (nádrž 309ky se totiž otvírá zevnitř auta) by mohli referovat někteří další přátelé z tohoto klubu (díky RadkuV. a Mašinko). No a dnes jsem se na 309ku byl podívat a zjistil jsem, že při odtahu zlomili vejfuck v tom oblouku pod parohama a ten tak mlátil tlemičem do kastle - nedivím se, že tento zvuk nezkušenou Helču vyděsil. Jelikož však oprava bude nějakou kačku stát, mám dotaz, zda se má cenu nějak pohádat s odtahovkou nebo zda to nechat plavat a zaplatit to ze svého?

Link to comment
Share on other sites

Myslím, že pokud máš chu?, pohádat se klidně můžeš.;) Nakonec to ale asi budeš muset zaplatit ze svého. :(

Už proto, že jak jsem z příspěvku pochopil, je to pár dnů, co auto máte zase u sebe - myslím, že když se hádat, tak pouze hned a na místě.

Nechci Ti brát naděje, ale asi to bude další položka do kategorie \"zaplacená zkušenost\".:papa

Link to comment
Share on other sites

Já myslím, že bys to měl oplakat a zaplatit ze svého, protože ta závada, kterou způsobili, by se musela zjistit při převzetí vozidla na odtahovce, a ani pak by to nebylo jisté, protože by ti mohli tvrdit, že už to při nakládání na auto bylo (je to zespodu a není to vidět, ani když to fotí poliši). A oni pak bez mrknutí oka řeknou, že už to bylo a že se jim to taky zdálo ňáký divný ...

Ušetři nervy a nech to plavat.:bojim

Link to comment
Share on other sites

Odtahovky jsou obvykle naprosto vymasteny hovada, kterejm je uplne jedno, co odtahujou a vetsinou vubec neresej treba predni naraznik, kterej jim muze drhnout pri najezdu na naves :(.

Kazdopadne bych to zkusil. Hadam ale, ze budou argumentovat tim, ze sis to mel budto zkontrolovat pri prevzeti, anebo ze uz to bylo takhle predtim. Drzim palce!

Link to comment
Share on other sites

Nakonec opraveno zavařením (vejfuk na 309 TD je všude na objednání a za cca 4 000 Kč). Takhle oprava byla za cca 500 Kč a tuto částku opravdu řešit nehodlám - spíš je to pro manželku poněkud dražší ponaučení, každá značka má holt nějakej význam a i na Ty přenosný je třeba se koukat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...