Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kuchyně - spotřebiče,vyzkoušený dodavatel,cena


Milan+

Recommended Posts

:myslim  My máme Oresi několik let a až na pár detailů, jsme spokojení, měnili jsme akorát písty na výklopech, ale ty nestály svět a kdyby jsme hodně zatlačili, tak myslím, že by nám to i uznali na reklamaci. Spíš než materiál je potřeba narazit na šikovného montéra, u nás byli 2 a ten jeden byl totálně levej :bojim  :grr  Je mi jasný, že kuchyň za 300tis. by byla daleko kvalitnější, ale nám to booohaaatě takhle stačí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme kuchyňskou linku z Ikea koupenou v r.2008, záruka 25let, potažená kaučukem. Naprosto bez chyby a bez závad. Plynulé dojezdy a tak. Ten kaučuk je výborný, nikde se nic neloupe.

Jinak ke kvalitě Ikea- máme od nich vybavený skoro celý byt, koupelna, linka, nábytek v ložnici, nábytek v obýváku, (vše masiv), sedačky, mikrovlnku kombinovanou s horkovzdušnou troubou, a spoustu dalších věcí. Nikde žádná závada ani vada. Vše slouží bez problémů a určitě ještě spoustu roků bude.

Nemám důvod chodit kupovat jinam. Ikdyž už to pro nás moc není, protože přestávají dělat "styl našich babiček". Ale to je věc vkusu.

Taková je moje zkušenost s Ikea.

Pokud potřebuji udělat něco, speciálního, jako skříňku do kuchyně na míru, zavěšenou zavírací skříňku na televizi, patrovou postel pro Maťu s imitací hradeb, imitaci trámů na strop, nebo manželskou postel, tak na to mám velmi šikovného truhláře na Vysočině, který se vždy popere s tím, co si vymyslím.

Upraveno uživatelem Roman Bazi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teď měnil písty vrchních skříněk Oresi - po asi 8letech, jeden píst stál 62kč. A krom odlupující se folie na dvířkách těsně vedle trouby (jsem lempl a nedokopal jsem se ke koupi a montáži chránících lišt na troubu) není žádný problém. A ta kuchyň je denně využívaná. No nebyla od nich za 20, ale asi za 60tis. Spotřebiče gorenje kupovaný extra ty slouží taky 8let kromě lednice, ta vydržela 5, mám zas tu samou, ale na radu chlaďaře dvoukompresorovou. Celkově spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

     Chci se prosím zeptat, zdali máte kuchyň u IKEA. S klukem si zařizujeme kuchyň. Vím, že soukromný truhlář = kvalita, ale i vyšší cena. Nechci se zadlužit skrze kuchyň. Proto jsem se rozhodl, že zajedu mezi svátky do Prahy - IKEA Černý most a nechám si naplánovat kuchyň. Uvažuji dát vestavěné spotřebiče. Nemám s nimi žádné zkušenosti. Co jsem se díval, tak nabízí pouze mě neznámé značky. Spotřebiče: varná deska, trouba, myčky(45cm).  Kuchyňská linka bude souběžná = naproti soubě. Levá strana : digestoř + varná deska + trouba + myčka + dřez + horní skříňky. Pravá strana pouze pracovní deska se spodními skříňkami + horní skříňky. Děkuji za vaš poznatky a zkušenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme kuchyň z Ikey. Spotřebiče a skříňky. Odsavač a lednici jsme kupovali jinde. Pracovní desku a zástěnu nám dodělával známý truhlář. Deska a zástěna u nich vyšly na nesmysl s čekáním. A jezdit znovu pro ně se nám nechtělo. Více zkušeností by napsala @Zůza

Upraveno uživatelem radim.1008
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, OK406 napsal:

     Chci se prosím zeptat, zdali máte kuchyň u IKEA. S klukem si zařizujeme kuchyň. Vím, že soukromný truhlář = kvalita, ale i vyšší cena. Nechci se zadlužit skrze kuchyň. Proto jsem se rozhodl, že zajedu mezi svátky do Prahy - IKEA Černý most a nechám si naplánovat kuchyň. Uvažuji dát vestavěné spotřebiče. Nemám s nimi žádné zkušenosti. Co jsem se díval, tak nabízí pouze mě neznámé značky. Spotřebiče: varná deska, trouba, myčky(45cm).  Kuchyňská linka bude souběžná = naproti soubě. Levá strana : digestoř + varná deska + trouba + myčka + dřez + horní skříňky. Pravá strana pouze pracovní deska se spodními skříňkami + horní skříňky. Děkuji za vaš poznatky a zkušenosti.

O stránku vzad mám vyfoceno co dělala tady firma z JC ,vše na míru a souběžná jak u Tebe,bez spotřebičů,jen osvětlení Led a výsuvný koš, bylo to za necelých 75000 myslím+ pak spořebiče,vše jsem bral Elektrolux.

Myslím,že to v Ikeii nepořídíš levněji a hlavně moc nedořešíš detaily.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pracka s integravanou susickou Hotspot Ariston. Po 10 letech odeslo lozisko, v Ostrave firma ktera umi rozriznout "neopravitelny" plastovy buben, vymenit lozisko a znovu zavarit za par stovek na pockani. Maximalni spokojenost. Kombinovana dvoukompresorova lednice s mrazakem Calex. Jednoduche, hooodne tiche, bez elektroniky - co vic si prat. Profi nerezova indukcni deska, neni co by odeslo. Mycka Beko na 8 sad nad prackou z Alzy[?]. Zatim vic nez rok jede denne a a max. spokojenost. Pakovy kavovar opet bez elekrtroniky 16 atmosfer DeLonghi - jednou mesicne dekalcifikuju kyselinou citronovou a kraaasna pena! Jooo a "mobilni klimatizace" Akai 100m3 zz druhe ruky jede uz treti rok bez poruch....... Takze sice slepenec kuchynskych spotrebicu, ale plne funkcni a s minimalnimi vstupnimi i servisnimi naklady:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen jedna malá technická 45cm myčka  je nesmysl nic se do ní nevejde,a cyklus mytí je stejně dráhy jako u 60cm s tím že umyjes polovinu nádobi....

Doporučuji troubu s pyrolýzou bezva věc,trouba se rozehřeje na 500 C a vše v ní pripecene se spálí na prach ,který pak vytres vlhkým hadrem bez dřiny....

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 51 minutami, Charlie 1 napsal:

Jen jedna malá technická 45cm myčka  je nesmysl nic se do ní nevejde,a cyklus mytí je stejně dráhy jako u 60cm s tím že umyjes polovinu nádobi....

Doporučuji troubu s pyrolýzou bezva věc,trouba se rozehřeje na 500 C a vše v ní pripecene se spálí na prach ,který pak vytres vlhkým hadrem bez dřiny....

 

To jsi docela na omylu, u nás fungovala 45 do přestavby kuchyně, tedy od roku 98 do 2016 a naprosto v pohodě pro čtyřčlenou rodinou. Vejde se vše. A cenově na mytí to o tolik není. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Milan+ ono to opravdu NENI o cene za jedno umyti: musis dat stejnou tabletu do male stolni jednopatrove mycky jako do sedesatky na 12 sad, sypat sul [kdo veri ze to zvladne tableta, prijde  o ionexovy filtr],  dodavat trochu lesidla. Cela mycka je predesim o pohodli a ciste lince  bez hory nadobi ve drezu:roker      

EDIT

mycku pouzivam od r.1968, kdy udelal prvou Calex Zlate Moravce z pozinkovaneho plechu natreneho tou svetlemodrou Calexackou barvou, stejnou kterou patlali vyparniky calexackych lednicek. Nikdo to v te dobe nechtel, vyprodavali tenkrat za par supu v Bile Labuti..... a od te doby uz kolikatou v rade povazuji za jeden z nejlepsich vynalezu v  kuchyni!:potlesk

Upraveno uživatelem pesastor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...