Jump to content
  • Current Donation Goals

navigace

Jan 406 1.8i

Recommended Posts

S navigací na 406 je problém hlavně v tom,že CD s digitální mapou existuje jen pro země západní Evropy,takže použít systém pro navigaci v ČR nelze.Proto u nás modely 406 s navigací nebyly vůbec na trhu.Výrobcem systému je Siemens a CD dodává jen firma Navteq.

Předpokládám tedy,že sehnání použitého funkčního systému je prakticky nemožné a nový systém bude finančně značně nákladnou záležitostí.Dalším problémem je sehnání navigačního CD.Nové stojí cca 160,-EUR .

Pokud se jedná o dodatečné zapojení (podmínkou je samozřejmě mít v autě velký displej),nevidím v tom problém.

Navigační CD s CZ pro oba systemy které Peugeot používá, VDO i Magneti-Marelli existují pokud by byl zájem .....Na Magneti - Marelli celá Evropa včetně CZ 12xCD. VDO 1xCD CZ + Rakousko + Švýcarsko. VDO je podrodnější. Barevný display je podmíněn navigací. Dodátečná montáž prakticky není možná. U dodatečných navigací je hodně možností , od originalních, přes kombinace značkových výrobců audia, Garmin, PDA=TomTom. Sám používám navigaci ve 406 Garmin se 100% pokrytím CZ. V poslední době mě velmi překvapil Tom Tom 5 v PDA.

A právě původní dotaz byl na origo montovanou navigaci u P406 a tam se skutečně jedná jen o Siemens s monochromatickým diplejem. Např.P 607 byl krom předchozího typu vybavován i novějším typem Siemens-VDO (Dayton) s barevným displejem,tam už je možné sehnat CD i vč. ČR.

Systém Magneti Marelli RT3 se týká modelů P307, 407, 807. Je nutné zdůraznit,že tyto systémy jsou navzájem nekompatibilní ,t.j. pro stejný region je nutné mít pro každý systém specifické CD.

V tom případě je opravdu u P 406 nejvhodnějším řešením použít PDA či rádia vybaveného navigací (Travelpilot apod.).

To je lepší koupit normální přenosnou navigaci a používat jí jen když je třeba… jinak u zlodějů jdou navigace na dračku :(

Jinak velmi dobrá se dá sehnat za 12 tis kč, ale mluví jen Nj a Aj.

Česká mapa tam samozřejmě je ;)

Nejlacinější a celkem funkční řešení je PDA s integrovanou GPS ( např. Acer N35). Instalci zvládne i průměrný tukan a funkčně se blíží standartní navigaci + možnost si PDA velmi snadno brát s sebou. Pokud se použije navigační SW TomTom, tak je možno doinstalovat pro jedince, kteří nerozumí Jane - \" After two hundert meters turn left and keep right\" - doinstalovat z CD6 pana Mirka, který vám to řekne česky. Celá sranda vyjde s držákem a 512MB kartou nutnou k instalaci setu map ČR, D, AU, PL (není dále dělitelná) na cca 9K vč DPH.

PDA se dá samozřejmě oproti navigaci použít i pro jiný účely - třá pro diagnostiku vozu - i na to jsou softíky a fůru kravinek.

Suma sumárum - kdo má čas, prachy a pocit, že origo navigace je to nejlepší, tak a? si nechá koštovat a pro zbytek navigacechtivých majitelů aut je tu tahle - dle mě plnohodnotná a možná univerzálnější varianta.

[upravil dne 3/11/05 Hics]

Původně zaslal: Hics

Nejlacinější a celkem funkční řešení je PDA s integrovanou GPS ( např. Acer N35). Instalci zvládne i průměrný tukan a funkčně se blíží standartní navigaci + možnost si PDA velmi snadno brát s sebou. Pokud se použije navigační SW TomTom, tak je možno doinstalovat pro jedince, kteří nerozumí Jane - \" After two hundert meters turn left and keep right\" - doinstalovat z CD6 pana Mirka, který vám to řekne česky. Celá sranda vyjde s držákem a 512MB kartou nutnou k instalaci setu map ČR, D, AU, PL (není dále dělitelná) na cca 9K vč DPH.

PDA se dá samozřejmě oproti navigaci použít i pro jiný účely - třá pro diagnostiku vozu - i na to jsou softíky a fůru kravinek.

Suma sumárum - kdo má čas, prachy a pocit, že origo navigace je to nejlepší, tak a? si nechá koštovat a pro zbytek navigacechtivých majitelů aut je tu tahle - dle mě plnohodnotná a možná univerzálnější varianta.

A když si koupím jiný auto nebo pojedu s někým nebo budu mít půjčený, můžu ho mít pořád u sebe. V tom vidím obrovský +.

Původně zaslal: Hics

Tak zrovna toho Acera n35 mam od utery objednanyho, za 6000 i s mapou CR Pocket KiM ( ta sice neni zrovna z tech nejlepsich,ale aspon neco na zacatek ) a 256Mb kartou :D

Ferry: PocketKim je dost napikacu, nejlepsi jsou podle me TomTom 5 Plus Pack a MapFactor navigátor.

Každej má svoje, mně by vyhovoval Navigátor, ale má jednu naprosto debilní vlastnost - nutnost plánovat cestu na PC...

Jo s tou mono navigací Siemens do 406 jsem to zazdil. Na tuto navigaci nejsou snad ani žádná CD.

U ručních navigačních systemů do auta PDA, Garmin atd je třeba upozornit, na dosti silnou nepruchodnost signálu přes čelní sklo u novějších vozu, která mají klima (atermická skla). Například můj Garmin se v 307 téměř nechytá, kdežto u 406 s klimou jede bez problémů. jiná technologie skla.

Původně zaslal: Fx

Ferry: PocketKim je dost napikacu, nejlepsi jsou podle me TomTom 5 Plus Pack a MapFactor navigátor.

Každej má svoje, mně by vyhovoval Navigátor, ale má jednu naprosto debilní vlastnost - nutnost plánovat cestu na PC...

Toho navigacniho softu je spousta, nekterej soft je proste jen na zobrazovani map s aktualni polohou, nekterej umi vypocitat optimalni trasu dle zadanych vychozich a cilovych bodu a dalsich pozadavku, s pripadnym aktualnim prepocitanim trasy, pokud je zacpa, nebo spatne odbocis, je jen na cloveku co se mu zalibi a na co si uzivatelsky zvykne ;) Taky cenove relace se od toho odvijeji, to je ale vyhoda PDA ,ze si clovek muze vybrat co jemu vyhovuje, oproti pouze GPS prijimaci s displejem, kde je urcena mapa vyrobcem a neni jina moznost

Původně zaslal: Milhaus65

Jo s tou mono navigací Siemens do 406 jsem to zazdil. Na tuto navigaci nejsou snad ani žádná CD.

U ručních navigačních systemů do auta PDA, Garmin atd je třeba upozornit, na dosti silnou nepruchodnost signálu přes čelní sklo u novějších vozu, která mají klima (atermická skla). Například můj Garmin se v 307 téměř nechytá, kdežto u 406 s klimou jede bez problémů. jiná technologie skla.

No pokud je sklo pokovene, tak ta mikroskopicka vrstva kovu funguje jako skvely izolator signalu, pak jedine prikoupit dratovou pridavnou GPS antenu a umistit ji nekam ven :D

Pak je pochopitelně řešení v podobě PDA bez GPS, ale s BT a BT GPS, kterou usalašíte někam pod krycí plasty předního okna (tam kudy prolejzaj stěrače) + se musí vyřešit napájení. GPS odtamtud nádherně vidí na satelity a BT do kabiny dosahne naprosto v pohodě.

Já krom TomToma ani jiný sw otestovaný nemám, nicméně Tom Tom mě vypek zatim asi jen 2x a to se dá přežít. Příjemný na něm je, že funguje i na relativně slabých PDA - původně jsem ho provozoval na 3 roky starym IPAQu a bez jediných problémů - tedy až na baterku, ale za to Tom tom nemůže:D

Nakonec, pokud se pořídí nějaký starší slušný PDA v bazíku, nebo na inzerát, tak v potřebný konfiguraci bude stát nějaký 3 litry + BT GPS za 2500,- + 500,- karta a software...:D:D:D a navigace je pokupě. A ted mi někdo řekněte, jestli se vám podaří sehnat origo navigaci s barevným displayem a hlasovou navigací v češtině za tuhle cenu? co? neslyšim nic...? Jo, nikdo se neozívá... to se dalo čekat...:D:D:D

Původně zaslal: Ferry

Původně zaslal: Milhaus65

No pokud je sklo pokovene, tak ta mikroskopicka vrstva kovu funguje jako skvely izolator signalu, pak jedine prikoupit dratovou pridavnou GPS antenu a umistit ji nekam ven :D

TomTom ma jednu super vlastnost, zna kruhove objezdy jako kruhovy objezd, narozdil od nekterych SW, ktere je berou jako soustavu krizovatek... takze hlasi \"take roundabout, third exit\", misto \"right, left, left, right\" ;)

To umí Garmin taky, navíc si můžu uložit tracklogy, na baterie mi vydrží 30 hodin (PDA :D ), dá se vzít na kolo, může zmouknout atd. Podrobnější mapu ČR jsem doposud neviděl.

Minus je cena, průměrný přístroj min 15 000 kč, mapa ČR 6000 kč, Evropa 6000 kč. Nedá se kopírovat (warez) ,je zamknutá na ID přístroje.

Kdo byl včera na Džbáně, tak ví, že se Helča stala š?astnou majitelkou navigace TomTom v PDA Acer 35. Včera a dnes jsem prováděl zkoušku spolehlivosti tohoto udělátka a i když došlo na pár chybiček (nezakreslená SHELLka na 58 km D1 směrem na Prahu, včerejší pohyb po parkovišti CARREFOUR v Plzni byl pro TomToma pohybem po poli a dnes mě v Humpolci velice tvrdě odeslal do slepé ulice končící kamenictvím, která podle něj měla být průjezdná) můj pocit z této hračky je jednoznačně SUPER. Jen bych potřeboval nějaké rozšíření o Slovenskou mapu - mám sice přislíbeno, ale kdyby někdo měl nějaký nápad - sem s ním.