Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Mobil z Číny - zkušenosti


Šalda

Recommended Posts

@morepower, @Péťa nikdo nebere Cinanum co jejich jest ALE konkretne tenhle telefon asi nebude to prave orechove z hlediska beazpecnosti - jak se obsahle snazil vysvetlit @Pacho69 . Nekriticke obhajovani ze zrovna tenhle mobilek je absolutne nej Nej NEJ mi prijde mimo misu. Krasne sobotni jitro preje zkostnately pertolhead     

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem taky zvědavý na recenzi, vypadá zajímavě ....

 

Jsou čínské telefony a čínské telefony. Mám možnost asi měsíc teďka střídat dost takových těch lowcost čínských telefonů ať už mají GP či nikoliv, zakoupené buď to přes české překupníky nebo přímo z ali či z geekbuy apod....

Ono tento sortiment se stal takovým byznysem, že už překonal svou hranici maximálního zisku a proto se nyní lidé raději poohlédnou po jiných a mnohem levnějších telefonech, kde je třeba udělat pár kompromisů ale ve výsledku je funkčnost a praktičnost na úkor ceny. Přeci jenom né každý je ochoten vysolit v našich platových podmínkách (tím se nechci nikoho dotknout, každý vydělává jiné peníze) třeba 40tisíc za "hračku" ve které je právě ono pomyslné ku.vítko a přitom marketing z toho udělal neskutečně prospěšnou moderní funkci že, viz rychlonabíjení.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, pesastor napsal:

@morepower, @Péťa nikdo nebere Cinanum co jejich jest ALE konkretne tenhle telefon asi nebude to prave orechove z hlediska beazpecnosti...

a jak to víš? Nevíš nic, jenom hážeš hesla :blablabla

před 2 hodinami, pesastor napsal:

...Nekriticke obhajovani ze zrovna tenhle mobilek je absolutne nej Nej NEJ mi prijde mimo misu....

já tady nepsal (páč určitě myslíš mě) nic takového. Obhajoba se nekoná, jen jakési zhodnocení. Zase píšeš akorát nesmyslný kecy a kecy :blablabla hodnotnější příspěvek si nenapsal. kašli radši na to, to se nedá číst

 

před 51 minutami, Tony Stark napsal:

Jsem taky zvědavý na recenzi, vypadá zajímavě ....

Tak nějak sem to zhodnotil, po prvních pár dnech, na předchozích stránkách.

Teď bych jen dodal, že s tou baterkou to není tak hrozný, ale víc by teda vydržet mohla.

Volá se z toho normálně, slyšet je to taky normálně. Pokud má člověk standardní klávesnici, tak se na tom musí psát dost blbě, furt se člověk uťukává. Já ale dlouhodobě používám BB keyboard deluxe a ta je perfektní i na tomhle prckovi, no, tak asi tak.

Upraveno uživatelem morepower
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Morepower: . je trochu jinej případ, telefony jsou z hlediska kritické bezpečnosti okrajové a náhrada zásadních kusů je finančně "směšná" záležitost. Navíc i Huráhej musí zveřejnit zdrojové kódy sw ve svých telefonech, aby dodržel GNU licenci. Takže tam je jediná možnost dostat kód do HW (firmware), což asi je, jinak by to varování nepřicházelo z NSA. Problém zde je využití síťové infrastruktury v cenách řádově desítek a stovek milionů Kč, síťová infrastruktura, mobilní infrastruktura, kritické zabezpečovací prvku na síti, datová úložiště. Je bohužel reálně, že systémy obsahují kód, který je činí zranitelnými. No a u nás jsou třeba na ministerstvu vnitra. Takže až se tvými biometrickými údaji začne prezentovat nějakej Číňan.... Výpadek Zuckerbergových služeb je proti tomu naprostá fraška, ale noviny maj o čem psát...

Většina mobilů je postavena na HW od Mediateku nebo AMD (Snapdargon). . Huráhej má ale HW vlastní (Kirin) a když je z něj NSA nervózní, asi má důvod. Chybu samozřejmě lze nalézt i u renomovaných (viz. Intel), ale tady právě nepůjde o chybu, nýbrž o záměr, přicházející z úplně jiných míst. 

V případě výše uvedeného telefonu je problém spíše v SW, to že někdo má problém splnit GNU licenci o něčem vypovídá.

P.S. - Má telefon možnost root? Pokud ano, Oreo už má oddělené Device Tree na samostatné partition, neměl být problém nahrát tam čistý Android. Po kontrole ovladačů s čistým androidem  bych riziko považoval za přijatelné. Třeba je nedostupnost Play způsobena je tím, že ho tam stejně blokují, stejně jako třeba sociální sítě. Každopádně nedůvěra je na místě, rozhodně bez ověřeného OS bych to nepoužíval.

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...