Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Mobil z Číny - zkušenosti


Šalda

Recommended Posts

Docela mě zajímá koupit nějakej mobil z Číny, například třeba Lenovo.

Zajímá mě zda někdo má osobní zkušenosti s koupí, jak je na tom čeština a podobně.

Zatím co jsem slyšel a přečetl tak většina mobilů má prý problémy z neúplnou češtinou ( nevím co přesně tenhle pojem znamená), přitom ale mobil co má Android tak by měl přece obsahovat češtinu, ne?

Potom vím že nemají Google market, to prý v Číně vůbec nemají, mají tam "svou" nějakou podobnou stránku.

To by mě asi i docela mrzelo, jak kvůli hrám tak i kvůli aplikacím a podobně.

Záruka mě celkem asi nezajímá, když se mobil za rok pokaká tak ho vyhodím a koupím novej.

Jedná se mě o to že tam mobily jsou za 100 dolarů a mají parametry jako mobily u nás za 6 tisíc.

Má tady vůbec někdo mobil z Číny nebo se každej bojí ( čti řídí se zdravým rozumem) a raději koupí mobil u nás?

Mám Sony xperia P a kvůli absenci LTE docela uvažuji o výměně, protože už mám konečně v práci pokrytí LTE, a nyní mě tam internet jede jen na GPRS, 256kbit/s, což je sakra málo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš na mysli to LTE? Mě se jedná o to že v práci nemám ani 3G ani H, ale jen E, na mail se jdu podívat třeba 5 minut, všude v okolí mám už 3G nebo H, ale prostě v práci a okolí cca 100 metrů mám všude jen 256kbit/s, podle mapy T-mobile by tam už mělo být pokrytí LTE, nechcu rychlost 100mbit/s , mě stačí aspoň 2mbit/s :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš na mysli to LTE? Mě se jedná o to že v práci nemám ani 3G ani H, ale jen E, na mail se jdu podívat třeba 5 minut, všude v okolí mám už 3G nebo H, ale prostě v práci a okolí cca 100 metrů mám všude jen 256kbit/s, podle mapy T-mobile by tam už mělo být pokrytí LTE, nechcu rychlost 100mbit/s , mě stačí aspoň 2mbit/s :D

Zkusil si natvrdo zapnout pouze sítě WCDMA? Normálně jsem rád, když mám E, ale stačí zadat ručně a mám tam H.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Havlicek.Lukas, no právě, já na tohle čekal přes dva roky kdy budu mít v práci konečně normální net, takže tohle znám, proto mě to LTE láká, nechcu zázraky v podobě rychlosti, stačí mě normální rychlost na prohlížení stránek.

Agrafik, nezkoušel jsem to, ani vlastně nevím jak, ale dle sítě pokrytí od T-mobile tam vážně jinej net než E není, jen teď nějak asi 14 dní konečně LTE.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No Lenovo Vibe X jsem měl asi dva měsíce (necelé) a nic moc ale zda tam byla chyba soft odladěnosti či po hard.stránce chybel výkon (což si asi nemyslím) šel z domu. Navíc jsem nějak přešel na starý dobrý kapesní velikost ale čekám na leden 2015 jak se tedy změní podmínky (celnice a tak celkově).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle čiňany prodává i CZC a maš tam bezproblemovou zaruku i servis, ta ušetřený 2000,- bych to z číny nekupoval, zase to není tolik a za ty problemy to nestojí

 

Na ty Lenova byla kritika ve smyslu že se koušou atd, Xiaomi MI3 a MI4 na to bylo lepe, jen MI3 myslim nemá LTE

 

Tak koukám snad ani ta MI4 nemá LTE, jedině REDMI HONGMI

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsem si všiml že mobily z Číny nabízí hodně českých shopů, jen pochopitelně o něco dražších, ale zase je tam 2 roky záruka, to je fakt. Na CZC jsem se na mobily nedíval, a přitom u nich docela dost nakupuju, díky za tip, du se podívat, nechcu nic špičkovýho, nynější xperia P mě naprosto vyhovuje, jen baterka je slabá (1265), má malý displej (4") a nemá LTE, jinak výkon pro mě v pohodě, 2 jádra, 1Gb ram atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U toho Vibe X, počeštění nebylo 100%, občas se tam objevovala čínská moziaka ale šlo to vyluštit. Ano dá se to koupit i u nás ale zase některé modely se k nám třeba vůbec nepodívají a přitom mají co nabídnout. No to LTE u čínských smp bych hledal spíše až u novějších CPU(MTK) ale osobně bych se už díval po něčem s Qualcommem kvůli GPS a možnosti změnit soft na CM dle libosti.

 

Mrkni na ZTE Nubia Z7Mini na tenhle telefon mám zálusk ale tady u toho je podmínka přehrát soft.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na CZC je nejlevnější Lenovo A606, co umí LTE, ale zase už za 4500.-, a nebo xiaomi redmi note za 5900.-, což se už dostávám na cenu za klasickej EU mobil, třeba xperia T3 za 6666,- .

Proto mě zajímá ta čína, kde tyhle mobily mají za polovic, víc jak 3 tisíce asi za mobil dát nechcu, to raději počkám až mě v říjnu zase vyprší smlouva u T-mobile a vezmu nějakej mobil od něj, zase za spešl cenu pro mě jako vždy, takže tak za litr :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šalda: dle mapy taky nemám pokrytí 3G a ručně se chytne, vyzkoušeno ve více oblastech i známými. Je to v záložce na  Nastavení/bezdrátové připojení a sítě/mobilnídata/režim sítě ...

Aby to bylo k věci. Známý má nějaké Xiaomi redmi?, u nás kolem 10tis, on to má za 4.Čeština komplet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S3 Neo je dobrej ale mě prostě nesedí ten vajíčkový tvar a hlavně SAMOLED displej, ty barvy jsou brutální a tvoje požadavky by uspokojit mohl.

Xperia T3 je předražená šunka.

No pokud by si vyloženě nepotřeboval telefon na GPS tak bych se asi podíval na Huawei Ascend G620s ale dle mého je 1GB RAM už málo.

 

A u LTE pozor na pásma, že to umí LTE neznamená že to musí běhat u nás (u Vás)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...