Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Mobil z Číny - zkušenosti


Šalda

Recommended Posts

XZ1 je větší, ale s jistotou funkčnosti. Záleží jak moc je rozměr prioritní.

Nečekal jsem, že takovéhle pindíky ještě někdo vyrábí - https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=mini+4G+smartphone&_sacat=0&LH_TitleDesc=0&_osacat=0&_odkw=mini+LTE+smartphone&LH_TitleDesc=0

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale to nikdo nepopira, xz1 ma svy klady. Predokladam, ze u mini smartu lidem pujde o rozmer, ale taky o to, aby nebyli moc ochuzeny o vybavu. No a renomovani vyrobci to jaksi nedelaj-nevyrabej mini smarty, ani kompaktni smarty, nic takovyho, jenom velky placky. Me se libi, ze neco takovyho presto existuje, tak sem to sem dal. Treba nekdo neco takovyho shani..?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 2. 2019 at 19:18, morepower napsal:

...

.... Ale našel sem ještě jeden lepčí, ten už má 8Mpix foťák, 32GB vnitřní a displej 3,5"

 

 

tak chybička se vloudila, foťák má 8Mpix, ale ten přední. Zadní je 13Mpix. GPS, LTE v našich pásmech, všechno růžový prostě. Cenovka 129$

image.png

Upraveno uživatelem brixtr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 2. 2019 at 19:18, morepower napsal:

Interní paměť 16GB rozšiřitelná ještě SD kartou je málo jo? Za osumnáct kil? no nevim

Je to málo. 16GB je včetně systému, to fakt stačí tak na systém a vocap. I když vzhledem k tomu, komu teď patří, bych jen očekával, kdy to přestane stačit i na to. To víš Zackovy šmírovací apky jsou hodně náročný :aut

 

No 130$ + clo a DPH, bez záruky... Nevim. Co to má za procesor, systém? Nejhorší na tom je, že komunitní ROMku (až to přestane být použitelné, tedy tak do roka) na to seženeš maximálně tak v čínštině a nepředpokládám, že by sis ji dělal sám.

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele třeba pro mě je 16GB hrozně moc :D, ale ten je pod 100$(dokonce myslim, že za 80$). Za těch 130$ je 32GB ROM (rozšiřitelný kartou) a 3GB RAM , dual sim, 13Mpix foťák zadní + 8Mpix přední, to je dobrý. Třeba na Alze je 147 (ze 792) smartfounů s touhle pamětí a pouze 10 stojí stejně nebo míň.

130$ + dph, když bude. Clo se platí až od 150Euro

já to jako nepropaguju, je to kompromisní řešení pro někoho, kdo chce funkce a zároveň mrňavej telefon s rozumnym foťákem. Nedosahuje to nabušenýho vyššího standardu a přesto to není úplnej dinosaurus.

Jsou lidi (jako já např), co jim v mobilu stačí navigace, počasí a jedna dvě hry na hajzl. Oceňuju možnost androidích aplikací (i když mi jich stačí pár), hardwarovou klávesnici, baterku, co fak svítí (mám dosvit 70m), výdrž aspoň tejden, odolnost, hlasitej reprák apod - a tenhle K-touch je zas z jiný části spektra

Upraveno uživatelem morepower
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak zrovna navigace na 3" displeji je za trest. Baterka, co fakt svítí moc nejde dohromady s výdrží aspoň týden.

Teď se snad pomalu blýská na lepší časy, ale ten android má "bílou" filozofii, tedy displejem si svítíš furt furt a furt, což si moc nenotuje s dlouhou výdrží baterky. Telefony v této třídě asi moc nemohou počítat s oled, takže podsvícený kdykoliv chceš něco udělat. Nic moc na výdrž baterie. Výdrž tejden znamená vypnout všechny procesy na pozadí a nedělat na něm nic... Taková je realita. Ještě debilnější realita jsou BT sluchátka. 90% jich hraje na h....o a ještě abych přemýšlel o tom, jestli budu moct poslouchat hudbu? Ne jen že jak idioti budem jezdit s auty od nabíječky k nabíjčce… Vždycky jsem si myslel, že lidi jsou pohodlný... No nejen to, jsou úplně blbý, ale hlavně že jsou s módou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

počkej, ty mi nerozumíš, já takovej telefon mám. Mám hardwarovou klávesnici, android, baterku jako kráva a výdrž týden. Ale nemám ten telefon jako přenosnou kancelář, na to není dělanej. Mám v něm vocap, waze (úplně normálně podle ní jezdim, ale potřebuju ji jenom sem tam, na použití na denní bázi by to nestačilo), aladina a pár her, slovníků a tak. Vše, co potřebuju.

Ale tohle není o mým telefonu, to je o mini smartu, kterej by moh někoho zaujmout tím, co nabízí (a nabízí solidní výbavu v minimálním rozměru). A to je vše :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

morepower: jo ták. Asi si už neumí představit mobil s malým displejem pro použití jako elektronický komunikátor nebo něco víc. Zas je fakt, že to, kam spěla ta dnešní pádla je opačný extrém. Vypadá to, že se tak nějak dospělo k reálně používaným rozměrům a jak miniatury tak maxiatury jsou spíš okrajovou záležitostí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
V 24. 2. 2019 at 9:00, morepower napsal:

 

image.png

Tak je doma, rozhodl sem se ho zkusit. V současný době je za 100$. Vyházel jsem čínský aplikace, co jsou tam v základu, je jich jen pár→ nějakej browser, komunikator, něco jako endomondo apod. Všechno šlo odinstalovat (skoro, co nešlo, tak sem zakázal).

První dojmy jsou skvělý, reakce rychlý, nafrkal sem tam nějaký ty mý oblíbený aplikace. Přeinstaloval sem klávesnici, takže se na tom docela normálně ( 🙂 ) píše. Nemá to google play a instalovat ho nebudu, všechno dělám přes apk soubory. Právě testuju GPS.

Foťák foťákuje, svítilna svítí, rozpoznávání ksichtu sem nezkoušel, protože by mě to v pět ráno nemuselo poznat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zase TADY pujdu proti mainstreamu: Z Aliexpressu kupuji veci, ktere tady nejsou bezne nebo obtizne jen obtizne k sehnani. V posledni dobe treba vterinove lepidlo tvrditelne nainstalovanym UV svetlem co objevil Peta nebo USB 7 mm prumer mikrokameru s prisvetlenim pripojitelnou ke smartphone, ci akumulator k 10 let sparemu notebooku Toshiba

Mobil je z meho pohledu spotrebka dostupna vsude; navic max. na rok, na dva - nez odejde "ku*vitko"zvane baterka - u ktereho chci po rozbaleni bezchybne pripojeni k evropskym sitim a v pripade poruchy okamzitou opravu. To byva u Cinana obcas problem. Naic po rozbaleni sypany caj na displeji me docela zveda tlak.

Takze asi tak - mobil z ciny z meho pohledu NE

Upraveno uživatelem pesastor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, přesně :roll

tyjo, ale ten den sem měl několik donášek, DPD, PPL, GLS, Geis a všichni milí, usměvaví, prostě normálně týpci, v práci, ale tak co se prudit žejo. Za to pošťák...zpruzenej už do telefonu, protivnej, myslim, že kdyby si nešel pro výpalný, že mi hodí akorát lístek, že mě nezastih...:nevim

Upraveno uživatelem brixtr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...