Jump to content
  • Current Donation Goals

vrzganie zadnej napravy

durino81

Recommended Posts

Ahojte,

pri vystupovani z auta vzadu (nie ja :aut) je niekedy pocut zo zadnej pravej casti vrzgot napravy. Vsimol som si to aj na firemnych fabiach...:myslim Zeby chybal maz v loziskach napravy? Mam 309, 1990, benzin.

Cital som si tento prispevok:

A este nieco: Ked prechadzam cez retardery (spomalovacie prahy), predna naprava zavrzga. Aj ked idem cez mierne sa zvazujucu mensiu jamu vo vacsej rychlosti. Ma to suvis s tym, ze mam asi zle silentbloky na prednom stabilizatore (buchanie predku na nerovnostiach)?

Dik za odpovede.

Přidávám se k dotazu se stejným problémem. Též mám 309, r.v. 91, benzín. Na zadní nápravě mám jednu mazničku, která je však umístěna zhruba v polovině trubky zadní nápravy, takže tam jednou za tři měsíce nastříkám cca. 2 dcl oleje, ale v poslední době mi to vzadu vrže docela pravidelně, zejména při pomalých přejezdech nerovností, kdy se zadek vozu zhoupne spíše pomaleji. Nevím si už rady, protože tam \"padlo\" celé WD 40, ale je to vždy jen na chvilku, takže přemýšlím co dále namazat. Díky za rady. T.

Původně zaslal: BTom

Přidávám se k dotazu se stejným problémem. Též mám 309, r.v. 91, benzín. Na zadní nápravě mám jednu mazničku, která je však umístěna zhruba v polovině trubky zadní nápravy, takže tam jednou za tři měsíce nastříkám cca. 2 dcl oleje, ale v poslední době mi to vzadu vrže docela pravidelně, zejména při pomalých přejezdech nerovností, kdy se zadek vozu zhoupne spíše pomaleji. Nevím si už rady, protože tam \"padlo\" celé WD 40, ale je to vždy jen na chvilku, takže přemýšlím co dále namazat. Díky za rady. T.

to pomuze jen repase napravy, patrne uz nebude stacit jen vymena jehlovych lozisek na kterych jsou ulozena ramena, ale bude treba opravit i drahy na napravnici, ktere budou asi vyrezle, na tohle tema je tu nekolik prispevku v historii, ve kterych je mozne ziskat vice info

Původně zaslal: Marton

Duri

to Ti robi preto ze si neprisiel na Kolibu Peugeotom :):D

OK... v akom stave mas zadnu napravu ?

Bude to asi tym, ze som tam bol fabiou... :D:D:D

Naprava sa javi byt OK, nemal som s nou zatial nejaky problem, kolesa nie su do A (iba trosicku, ale tak to maju aj nove auta :D).

Vacsinou s tym jazdim sam, resp. s priatelkou vpredu, zadok je zatazeny malo. Raz za cas veziem nalozenych ludi aj vzadu (3 ks:D). Radsej by som to chcel zacat riesit skor, ako neskor, ked to bude rozsypane uplne. Ako hovorim, vrzgoce to pri vystupovani osoby vzadu vpravo, ale tak isto to vrzgoce aj na 3-rocnych firemnych fabiach... :myslim Zatial som nepozoroval, ci to vrzga za mokra/vlhka, alebo nie. Tak neviem, asi s tym pojdem do nejakeho servisu, nech sa na to mrknu...

Původně zaslal: Marton

Duri a nemal si zatiahnutu rucnu brzdu ale iba trosku, ked ti zadni vystupovali. potom by to mohlo byt z brzdoveho bubna...

ked pohybes zadkom hore dole vrzga to ?

Vidis, to ma nenapadlo s tou brzdou... Mohlo by to byt ono. Musim to odpozorovat. Vacsinou rucku pri parkovani nepouzivam, ale obcas ano.

Akurat som cital, ze po cca 150000km by sa preventivne mali menit ihlove loziska v naprave... Tak to idem skontrolovat.:cool:

Tak som pred chvilou urobil testik - na zaparkovanom aute som skalal po zadnom narazniku ako opica, vlavo aj vpravo, urcite som vyzeral divne :aut, ale nic som nepocul, snad skoro nepocutelne jemne pukanie zprava (mozno tlmic, pneumatika o listy na zemi, moj zips na bunde...:D), ale ziadny vrzgot, ci zasekavanie. Takze to mam asi ok. Ten vrzgot myslim byval, ked bolo auto naklonene v jarku (lave kolesa) a vystupovalo sa vpravo.

Ahojte.

91. 309 td - to isté. Už sa začínam zmiernova? s tým, že aj mne pomôže iba repas, alebo viditelne zachovalá staršia náprava. Jedu som videl u známeho, ale ani neveril že staršia môze by? taká nová, mal 205 a zly zadok. Ale nie o tom... Mám tiež kola do A ,, len trošičku:mrk,, v porovnaní s inou 309. Keď to pred rokom bolo na dviháku, tak jedno ložisko bolo tak v ?ahu, že mi museli oravova? aj protikus. Už tam vôle niesú, ale keď som auto v zadu za?žil a pomali púš?al tak to vzgotalo jedna rados?. Vymenil som tlmiče, pérovanie sa zlepšilo o poznanie, ale vzgotalo to stále. Tak už to neriešim. A už ani teraz neviem či to robí doteraz.

Mal som stiahnutý návod na mazničky ale ja neviem či mi to pomôze, lebo neviem či mám tie duté ramená, alebo čo to má by?. Ahojky:myslim:papa

Pokud máš návod na mazničky, tak ho použij a uvidíš, že Ti to pomůže. :DMěl jsem stejný problém s 306kou, na radu z klubu jsem namontoval mazničky, řádně promazal a je ticho. Už dlouho. Nevěřil bys, kolik vody a hnusu jsem vazelinou vytlačil.:roker

Písal ,,Briten \"

Mazničky...

Jo, a máš tam čepy s otvorem nebo plné?

Já mám nové čepy plné, na kterém jsou ložiska, takže návod na těch německých stránkách se nedají použít. Na to pozor!!

:myslim Jak to pozna? :myslim

Napr. v predu mám ramená liatinové asi aj original, tak aby ma nepostretlo niečo v zadu. Moc tomu nerozumiem.:bojim

Iba že by pri ložiskách boli tie deklíky ktoré by mohli občas odpadnú?. To má niekto aj celé zavreté natrvalo??

:D moc sa mi nesmejte:D:D

[upravil dne 27/10/05 igor.sk]