Jump to content
  • Current Donation Goals

Klepání motoru(nebo proste neceho) 307???

Valis

Recommended Posts

Tak je to tak týden co jsem si všiml když jsem na benzince chvíli stál na volnoběh že sliším takové slabounké klapání.Díval jsem se tady do poradny a hledal na netu co by to mohlo být!!Tak jsem nasel klapání jen u 306 a neco o 206 ale o 307 se nikdo nezminuje.Navic tydy se lidi zminovali ze jim to dela pri rozjedu a pri zatezi me to dela prave jen pri volnobehu a to bez plynu nebo teda aspon to uz pak neslysim.Pri rozjezdu a a tak taky nic.Jeste me napada jestli to nemuze mit souvisloust s tim ze jeste nedavno jsem si vsiml ze pri druhem rychlostnim stupni a akceleraci se auto jakoby trochu zaklepalo,Dela to fakt hlavne na dvojku ale jenom nekdy taky zajimavy.No a treti vec je ze budu asi muset vymenit koncovou cast vyfuku neni jeste uplne derava ale je na sracku rezava.Ale podle me to nikde neprofukuje takze to klapani by s tim asi souviset nemělo.Na garancni prohlidku bych mel jit z autem asi za 7500 km tak nevim .Nesetkali jste se nekdo s podobnym klepanim u 307?A cim by mohlo byt to zatrepani auta pri rozjezdu?Dik za kazdou reakci:papa

Je to benzín 1,4 55Kw.Ale jeste jsem zapomel dotad ze to nedela kdyz nastartuju auto v garazi a necham ho bezet ale kdyz ujedu treba 2 km a potom zastavim a necham bezet na volnobeh tak jde slyset prave to klapani a potom po kratke dobe nejsem si jistej jestli vzdycky to klepani zase prestane!!!:myslim

Původně zaslal: Valis

Odpoledne zkusim .Kam tim miris???Co by to mohlo byt.Az vyzkousim dam vedet Zatim moc diky:papa

Sledujem tym, ci je to priamosuvisiace s motorom alebo nie...

auto mas sice relativne nove... niekedy aj spojka robi hluk

Klepání je nejvíce zřetelné pravděpodobně, když otevřeš pravé přední dveře.

Jedná se o elektroventil odvzdušnění palivové nádrže (je součásti filtru s aktivním uhlím). Klepání je pouze při zahřátém motoru. Bohužel nejsi jediný, který si na to stěžuje.

Řešení:

Výměna filtru s aktivním uhlí (což ovšem vždy nemusí pomoci), nebo filtr demontovat a část okolo elektroventilu obalit např. molitanem nebo něčím podobným (co tlumí hluk).

Jinak na chod či funkci auta to nemá žadný vliv, pouze se jedná \"kosmetickou\" vadu.

[upravil dne 26.10.05 Matěj.13]

A kde to najdu ten filtru s aktivním uhlím.Jo jinak jsem zkousel a zešlápnutí spojky na to nepomáhá vůbec to nemá vliv.Je taky fakt hodně zajímavý,že se to po chvíli třeba po třech minutách stání a volnoběhu ztratí.Po jedné minutě to není ani náhodou je to tak kazde 2s odhaduju proste motor si tak hezky vrní a do toho to prostě každé dve sek. tak dosti slisitelne klapne.Poznala to i moje máti a to už je co říct.Mám ale pocit že dřív to nedelalo nebo jsem si toho nevsiml:papa

Tak je to opravdu asi ten filtr kdyz prilozim ucho k pravimu blatniku tak to jde slyset uplne jakoby za nim ale kdyz otevru kufr tak tam neni nic videt.Je to asi mezi blatnikem a podbehem co?Matěj mohl by jsi mi prosimte upresnit jestli je to tam jak rikam.jinak s tim asi nic delat nebudu kdyz to neni motor tak at se to klepe.Jen by me jeste zajimalo to trepani pri nekterych akceleracich na druhy stupen.K tomu jste se nikdo nevyjadrili.:papa

Mal som ten isty problem, vadi mi to doteraz. ale skutocne ide o elektroventil odvzdusnenia palivovej nadrze. Robi to pri zahriatom motore. Takze to ze to klepe znamena, ze to funguje. Ked to prestane klepat, bez do sevisu. Bohuzial mam taky pocit, ze peugeut sa touto zasadou riadil aj pri inych castiach 307-cky. Inak ten ventil je presne tam kde hovoris. Stastie je, ze pri normalnej jazde je to ticho, zapina sa pri volnobehu, ked je zohriaty motor.

[upravil dne 28.10.05 gewehr]