Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

olej ve vode


soundlovers

Recommended Posts

popis

motor 1.4i KFX 1997 partner, auto začalo málo topit -vzduch není vubec horký jako dříve ale lažný...a zároven jsem zjistil při parkování pod autem malé fleky od nemrznoucí kapaliny. jsem zjistil že prosakuje hadice která vede od radiátoru topení-prosakuje mezi hadicí a plastovým kolenem-hadice je v tom míste na plastové koleno nalisována a drží nalisovaným plastovým kroužkem, v chladiči jsou vidět žmolky tuku pomocí drátku jsem to nabral a prohlédl je to mastné....hladina vody klesla za 1000 km asi o 2 cm, na vičku je slabá bílá emulze, taky v trubičce odvětrávání mezi víkem ventilů a sáním.

obě hadice  do i z topení jsou horké

 

je tedy asi zřejmé že je špatné tesnení pod hlavou - bylo měněno před rokem a pul v rámci GO hlavy

 

otázky:

 

můžu takto ještě jezdit -neposkodí se motor? nemám ted cas dát auto na 2 dny do servisu

nebude zanesený radiátor topení? nebo i chladič tím olejem? existuje nějaké dočasné řešení?

 

díky za odpoved

Upraveno uživatelem soundlovers
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ked hovoris ze nefuka teply vzduch ale iba vlazny moze byt pripchaty radiator

 

a ked sa ti zacina tvorit slabsia horcica (olej+voda) v motor ja osobne by som si co najskorej nasiel tie 2dni a behal z autom minimalne a dal to na vymenu a dobre by bolo potom este aj precistit vsetky hadice chlad. sustavy od tych tukovych zmoliek a precistil aj chladic,a vsetky kanaliky v motore aspon nejakou emulziou na preplach motorov proti mastnote

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...