Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Občas jede na 3 válce


Paja Pl

Recommended Posts

Zdravim,píšu to sem protože citroen forum je mrtvý. Mám Citroen ZX rok 97 s motorem 2,0 16v , což je vlastně okopírovaná 306 S16. Nevím proč,ale občas to jede na 3,na 20 Km trase to udělá tak 5x . Auto se zakucká rozsvítí se kontrolka diagnostiky za 5 sekund zhasne a jede zas normálně. Nejspíš vynechává častěji a opět naskočí aniž by se stihla rozsvítit kontrolka,soudím podle toho,že auto neumí jezdit pod 2 tis. otáček. Pořád nervózně poskakuje a zakuckává se. Ještě bych chtěl říci že každá svíčka má svoji cívku, a ty jsou všechny nové (svíčky i cívky).  Poradíte na co bych se měl podívat ? Nevím kam dál :( Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nediv se ,ciroeny jsou a budou mrtvé , tažní koni dostali babány nebo rovnou byli smazaní za íčoviny za plnohodnotné odkazy na dřívější témata ,která jsou tam paradoxně i teď ...což popírá logiku .Pak lidi ,co maj dobrou pověst a zlatý ruce na citroeny  po čr, se stali nevítaní ....

superadministrátor je mazal,i opakovaně .

 

16V je dost citlivý stroj na vůle na ventilech .Tam jsi v obraze ,jak na tom je...?

Není problém dát odkaz na pomoc,tel číslo ,mejl .

Upraveno uživatelem myšut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemoze byt prehodene  motor by ti vobec nesiel alebo by s nim strasne nabijalo a stejne by zdechol nemozes zmenit poradie zapalovania je to konstrukcne dane u kazdeho typu motora

a v dnesnych autach to zamenit ani nejde pretoze kabely maju od vyrobcu predpisanu dlzku a ten kabel das len tam kam patri lebo na iny valec nedociahe alebo by sa ti zvysil kabely ktore by nikam nepasovali

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nene, vy me nechapete, pred nama, nez jsme to koupili se v tom nekdo vrtal, tady ma kazda svicka svoji civku, a na ni je 2pin konektor, bohuzelkonektory tam nejsou a je to naletovane primo na ty civky, tak jestli nemuze bejt prehozenej stalej proud z impulsem, co by to delalo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to premeraj ale pochybujem ze je to prehodene v tych cievkach su polovodice tranzistor a dioda (pokial je to typ zapalovania EPS ,cievka na kazdy valec zvlast)   to by odpalilo na fleku tranzistor ked zapnes zapalovanie ak by to bolo prehodene

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Nazdar kluci, mám Peugeot 307 2.0 16V. Od koupi jsem měl problém ! Motor za studena například na 2 minuty jel na 3 válce a potom na 4 válce.  Potom jak se trochu zahřál jel jako divoká svině. Parádně. Taky se mi občas stalo, že mi palubní pc napsalo antipolution fault a rozsvítila se kontrolka motoru. Ale třeba 3 až 5 nastartování a zase všechno přestalo svítit. Ale za studeného startu furt na 3 potom na 4. Motor jede jak má jede 200 jak hovno a zrychluje a jde do otáček jak nic. Moje operace! Výměna svíček Bosch nepomohlo! Potom výměna za org. svíčky Bosch z Peugeot Artcom Olomouc. Nepomohlo. Výměna všech vstřiků i s těsněním Valeo. Nepomohlo. Výměna celé zapalovací lišty Tesla. Nepomohlo. Pročištění a zkontrolování škrt. klapky a dání do základního nastavení před diag. nepomohlo. Sundání sání a kontrola netěsností vše. v pořádku. Kontrola jak dávají vstřiky vše OK. Kompletní ukostření motoru a pročištění a zkontrolování všech kabelů které vedou jak z Eřj do zap. cívek tak do vstřiků. Vše ok. Smazání závad a nahrané nové adaptační hodnoty za studena nepomhlo. Vše dle diag. v pořádku akorát píše chyba ZAPALOVÁNÍ NA 3. Válci a vynechávání.  Kontrola lambda sond katu. Vše ok. Otestování všech akčních členů teplotních čidel a tlakových vše ok :D :D :D je to už k zasmání. Nádobka s aktivním uhlík v pořádku. EGR v pořádku otvírá jak má atd... Vše otestované dle schémat multimetrem vše ok :D Jediné co jsem se dozvěděl, že právě u tehlech motorů to bývají venitily hydroštely právě tak se na ně chystám sundat hlavu nové těsnění nové hydra !!! A potom i když mám docela OK rozovdy tak nové rozvody. Jelikož komprese na válcích jsem měřil a jsou OK  !!!! Takže kdo jednou po mě koupí tohle auto tak mi ještě do hrobu přijde děkovat :D :D :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...