Jump to content
  • Aktuální cíle darů

kontrolka airbagu

rybízek106

Recommended Posts

Zdravim,

obcas se stane,ze mi zacne blikat kontrolka airbagu.Kdyz vypnu motor a zkusim nastartovat znova,tak je to zase v pohode.Ale pak zas nekdy zacne ta oranzova cuza opet blikat...Zatim se to stalo asi jentrikrat!

Poradte mi nekdo,cim vsim by to mohlo bejt a jak to neprijemny blikani odstanit,pripadam si v aute jak na kolotocich..:)

Predem vsem dekuju za odpovedi

• 1 month later...

zdravím chtel by sem se zeptat na tí airbagy,Mne tá kontrolka nesvítí vubec.chýba my airbag spolujezdce,trčí jen kabel a pod sedačkama som nijake konektory nenašel,Na volantu airbag je, a aj čidlo narazu tam je.Bol som na diagnostice a nic,jak keby tam ani neboli nebo co,Som druhy majitel,tak nevím co stím.Vím že aby airbagy fungovali tak tam musí bít oba dva,ale tí konektory tam nejsou taky.Mam 206 1,4i 12/00 trojdverak,a jaka verzie to nevím.žeby tí airbagy neboli vo vybave?POMúžETE:myslim

Nech mi niekto povie kde nasiel cidlo narazu :o

Pretoze v kazdom normalnom aute je zabudovane spolu do riadiacej jednotky na stredovom paneli v okoli radiacej paky :)

Ked ti to blika, tak urob uplne klasicku vec:

Vypni kluc, rozober vsetky konektory pod sedadlom, prestriekaj ich kontoxom, takisto na druhej strane.

mozes este rozobrat B stlpik - tam kde su pasy... lebo to mozu byt aj tie konektory co idu k napinacom pasov...

k tím napinačom pasov:rozobral som to a jeden konektor som mal odpojený.teraz my už ta kontrolka bliká a nejde my teraz zapnu? otočný spínač na airbag spolujazdca.nemám tam airbag,stačí tam teraz da? ten simulující odpor a pojde to?

Rozhodne... presne ako hovorim.. aj namiesto tych pasov a namiesto chybajucich airbagov daj ten 2,6 (alebo 2,7)

ohmovy odpor a vyskusaj... urcite tym nic neskazis....

Neviem ako je to starsich airbagovych riadiackach, ale na mojej to potom zhaslo.. ja som mal prdnuty 1 airbag zo 6-tich :).. teraz aspon tie zvysne funguju :mrk

:papa

2 gvg:

Je to jednoduchcsie ako odist na diagnostiku a oberu ta o prachy a ani nevedia povedat co mas pokazene :myslim... ja som dopadol podobne.. ale prachy vypytali :(

samozrejme ked zisti co ma pokazene, tak mu ten rezistor staci vymenit za dobry airbag.

2 toma:

Presne tak.. vytiahni, zapoj a hotovo.... to sa neda vediet, ze ci je zly... akurat spatnym premeranim...

Este som ti zabudol povedat, ze pokial zostali v airbagovej riadiacke CRASH DATA- ulozene udaje o nehode, tak zatial ti ta dioda nezhasne aj keby si dal vsade nove airbagy....

na diagnostice som bol a nebolo tam nic.Skusim najkôr da? odpor na airbag spolujazdca a ked nepomôže tak dam aj na tie napínaky.A na tích napinakoch sa čo presne pokazí?

Ok... tak podla mna vyodporuj vsetko co len vies a skus to.

Ked ti to zhasne, tak postupne zapoj napinace pasov (samozrejme medzitym vypni klucik:) ), potom pripoj funkcne airbagy a uvidis ktory bude nefunkcny.

Ked ti to nezhasne ani po vyodporovani vsetkych airbagov + 2 napinacov pasov, tak to bude problem stou riadiackou(bud chybna, alebo ulozene CRASH DATA), alebo kabelazou.

Ine moznosti niesu :)