Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Snimač přitomnosti uzavěru palivové nadřže


fenyo

Recommended Posts

  • O 1 měsíc později...

Ak by to niekomu pomohlo, prispejem dnešnou skúsenosťou s riešením tohto problému. 

 

Ako to tu už bolo spomínané, príčin tejto chyby v DIA môže byť niekoľko (vypadnutý magnet, prerušený kontakt, nefunkčný senzor (magnetický spínač)).

 

Môj prípad bol nanajvýš špecifický, zrejme už predchádzajúci majiteľ, alebo jeho servisák to sfušovali tak, že pokazený spínač nechali na svojom mieste, odpojili konektor, zapojili nový a naň izolačnou páskou prilepili kus magnetu  :bojim  .. Výsledok tohto počinu bol jasný, chyba uzáveru palivovej nádrže, spínač permanentne zopnutý, nefunkčné aditivovanie, horšie regenerácie FAP filtra (jazdil som s tým takto >40 tisíc km, kým som sa k tomu dnes dostal.

 

Potrebné náradie:

  • Zdvihák
  • Kľúč na demontáž kolesa
  • Skrutkovače (torx, krížový), alebo aspoň kombinačky
  • Ideálne aj notebook s DIA pre otestovanie funkčnosti
  • Nejakú tú hodinku času

 

Nepočítal som s tým, že o tom budem písať a tak som spravil len pár narýchlo cvaknutých foto mobilom na pamiatku.

 

Ako na to, kde ho nájsť?

Senzor sa nachádza na strane palivovej nádrže, teda pri pravom zadnom kolese.
Aspoň pravú zadnú časť auta zodvihnúť a demontovať koleso, aj podbeh (plastová časť okolo kolesa)

IMG_7683.jpg

 

Podbeh drží asi na 8 skrutkách, ja som tam mal kombináciu aj torx, aj krížový, aj 6-hran. Dajú sa ľahko nájsť.

 

IMG_7688.jpg

 

Podľa schémy zo Service Boxu je číslo 17 ten snímač, aj s káblikmi (2 tenké vodiče v plastovej bužírke)

 

15nadrz.jpg

 

Fotka odspodu smerom hore k uzáveru nádrži

 

IMG_7685_copy.jpg

 

V spínači sú kontakty zaliate v epoxide, takže osobne tam priestor na opravy moc nevidím, ale možno sa niekomu aj to podarí.

 

IMG_7691.jpg

 

Kábel od spínača vedie v plastovej bužírke až na miesto pod pravou zadnou sedačkou, kde sa dá cez otvor s plastovou krytkou dostať ku viacerím konektorom.

 

IMG_7690.jpg

 

V tomto prípade je to ten veľký zelený konektor. Funkčnosť spínača môžete overiť aj multimetrom meraním odporu v prítomnosti magnetu a v jeho neprítomnosti (uzatvára, odpája obvod).

Ako som spomínal vyššie, ja som tam našiel aj iný, funkčný senzor s prilepeným magnetom, takže nakoniec som ich navzájom vymenil a natiahol nový senzor.

 

Funkčnosť som po celý čas sledoval na grafe cez DIA, kde sa cez sledovanie jednotlivých parametrov v menu aditivovania nafty dá pekne nechať vykreslovať parameter prítomnosti uzáveru nádrže.

 

IMG_7694.jpg

 

IMG_7695.jpg

 

Ešte doplním, že stav "Neprítomný" je keď sa obvod rozpojí, "Prítomný" keď sa obvod uzavrie. 

Nakoniec všetko pozakladať naspäť a hotovo. Cez DIA som overoval funkčnosť akčných členov ako čerpadlo aditivovania, množstvo aditíva, atď. 

Po ďalšom natankovaní by to už malo fungovať.  :papa

 

IMG_7693.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nádherná práce s návodem, tak to má být. Měl jsem to taky rozebraný kvůli zámku ale ani jsem si nevšiml že tam nějaký snímač vůbe je, hledal jsem proč mi nezavírá zámek a závadu nenašel nic méně oprava se mi povedla výměnou pojistky v zavazadlovém prostoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...
  • O 1 rok později...

Ahoj pežoťáci,byl mi vyměněn snimac za nový. Původní snimac prý nekomunikoval a jednotkou a neproběhla regenerace,ale na displeji se ukazovalo zavřeno otevreni vicko. Ten nový tak prý komunikuje s jednotkou,ale po uzavření víčka stále svítí symbol ze je otevřené, tudiš si myslím,že i jednotka nemůže spustit regeneraci kdyz ji to ukazuje stale otevreno. Co s tím prosím 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Zdravím všechny. Ja jsem dnes nechal v Peugeotu vyměnit svazek s čidlem. Z Peugeotu jsem odjížděl bez zabad. 5 km a zase ta sama závada. Chyba emisního systému, když bych koukl na dia vsadím se ze to bude zase chyba snímače čidla palivové nádrže. Je treba spuštění nucené regenerace neno dotankovat nebo co už mam dělat. Díky Jura

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...
V 25. 1. 2015 at 13:34, slajfo napsal:

Ešte doplním, že stav "Neprítomný" je keď sa obvod rozpojí, "Prítomný" keď sa obvod uzavrie.

zdravim

postihla me taky tahle chyba nejspis pri predposlednim tankovani

cidlo jsem odpojil,zmeril pruchodnost s magnetem a nic s velkym magnetem nic,cidlo jsem vyndal spojizdnil auto ,potom jsem to pich na dia a podle grafu sledoval spinani/rozepinani ale u me je obracena logika viz 1ni obr,

kontakty rozpojeny/pritomno - kontakty spojeny/nepritomno,jenze auto uz sem mel nastrojeny tak sem se nemohl podivat kde bylo cidlo presne umisteny a rikal si ze je posouply aby seplo jen kdyz se vyndava vicko nadrze....

doma jsem cidlo jeste promeril, nespinalo (cca 147kΩ porad) poslechem bylo slyset cvakani ale neseplo,bohuzel je to zality priskyrici takze to nedestruktivne nepude,povedlo se mi to odvrtat a neznicit aspon to plastovy pouzdro (co vse bylo ve vnitr netusim ale zbytek skleneneho pouzdra z jazyckoveho kontaktu jsem nasel)  dal novy cidlo zalil lepidlem odskousel......

pri dnestni montazi jsem koukal na umisteni cidla proti magnetu a hned bylo jasny ze je ta logika uvadena slajfem opravdu obracena (teda u me) ,cidlo sem nasadil a viz graf obr.2, nepritomno/vicko uvnitr - pritomno/vicko vysroubovane, coz nasledne potvrdilo i po nastartovani na malem displeji obr.3 , tekze je potreba jazycky kontakt ROZPINACI popripade prepinaci

 

takze si to dam jeste jednou az sezenu prepinaci j.cidlo

obr.1.jpg

obr.2.jpg

obr.3.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...
V 14. 7. 2017 at 16:04, Pepinelo napsal:

Ahoj pežoťáci,byl mi vyměněn snimac za nový. Původní snimac prý nekomunikoval a jednotkou a neproběhla regenerace,ale na displeji se ukazovalo zavřeno otevreni vicko. Ten nový tak prý komunikuje s jednotkou,ale po uzavření víčka stále svítí symbol ze je otevřené, tudiš si myslím,že i jednotka nemůže spustit regeneraci kdyz ji to ukazuje stale otevreno. Co s tím prosím 

Ahoj Prosím jak to u tebe dopadlo? mám uplně ten samý stav :-).  Po výměnně snímač komunikuje, ale pořád hlásí otevřenou nádrž 🙂 .  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...