Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nesvítí osvětlení SPZ


wojtos

Recommended Posts

Zdravím. Mám problém s osvětlením SPZ. Asi 2 měsíce mi svítila jen jedna žárovka. Ted odešla i ta druhá. Tak jsem je vyměnil a už nesvítí žádná. Zkoušel jsem více žárovek včetně LED. Jediné co dělají, tak že při startování probliknou. Na patici a konektoru pro žárovku je napětí 0,44V.  Je tam nějaká pojistka? Co jsem se díval do manuálu, tak nic ohledně světla spz jsem tam nenašel. Měl jsem sundaný i tapec, hýbal se vším, třískal kufrem, jestli není někde přerušená kostra, a nic. Už fakt nevím. Neví někdo ? Předem díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

16 pinový ČERNÝ konektor na rozvodné desce v kufru

 

Pin číslo 5... tam by si měl naměřit min 12V.

 

Ještě být tebou zkusím jednotlivé piny ve světle proměřit proti karoserii, zda není jen špatná kostra ;)

 

viz schéma 

post-39775-0-14323200-1417191157_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Nevím jak je to na sedanu,ale u sw je to opruz.Na rozdíl od návodu se mi nikdy nepodařilo vyndat plastový kryt bez rizika poškození(ulomení paciček).U sw otevřu kufr,vykroutím plastové cvoky čalounění(8 ks)+vyšroubuju 1 šroub-torx a sundám čalounění.Pak jsem prořízl mirelon v prolisu na straně vypálené žárovky,a zevnitř odjistil plastový kryt se žárovkou.Žárovku vyměníš,nacvakneš kryt osvětlení pak přelepíš prořízlý mirelon ,namontuješ čalounění a máš hotovo.Některá žárovka vydrží jen týden,některá roky....Cena za výměnu v autorizovaném servisu je asi 100 Kč.Hodně zdaru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zitra to nějak zkusím.Vypálila se jen jedna žárovka.Byla púvodní od novoti 12/2008.Díky za radu.U sedanu je to v plastu nárazníku,musí být nějaký kumšt na vyndání osvětlení.

Upraveno uživatelem mate59
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svítilna se nevyndavá. Vycvakne se na jedné straně svítilny pomocí malého šroubováku pouze plastové krycí sklíčko. Žárovka je tam umístěna šikmo, bezpaticová 5W, vytáhne se a zasune nová.

Díky za radu,už jsem to vyměnil.Žárovka je fakt šikmo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jak je to na sedanu,ale u sw je to opruz.Na rozdíl od návodu se mi nikdy nepodařilo vyndat plastový kryt bez rizika poškození(ulomení paciček).U sw otevřu kufr,vykroutím plastové cvoky čalounění(8 ks)+vyšroubuju 1 šroub-torx a sundám čalounění.Pak jsem prořízl mirelon v prolisu na straně vypálené žárovky,a zevnitř odjistil plastový kryt se žárovkou.Žárovku vyměníš,nacvakneš kryt osvětlení pak přelepíš prořízlý mirelon ,namontuješ čalounění a máš hotovo.Některá žárovka vydrží jen týden,některá roky....Cena za výměnu v autorizovaném servisu je asi 100 Kč.Hodně zdaru

Než bych toto všechno udělal, tak mi přestane svítit i ta druhá žárovka. :D Měnil jsem dle návodu a bez problému. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...