Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak nejlépe (telefonicky/vysílačkou) propojit místnosti v bytě?


Medvěd

Recommended Posts

Možná zvláštní název tématu, ale fakt nevím jak líp popsat "problém". O co se mi jedná?

Nemáme byt úplně malý a tak se nám často stává, že na sebe po bytě halekáme jak horalé a stejně se neslyšíme. Existuje nějaká možnost, že by ve třech místnostech byly svébytné přístroje s možnostmi jedním tlačítkem se spojit s jedním přístrojem, druhým s druhým a třetím s oběma zbylými přístroji? Jde mi o to, že zhusta Hela v kuchyni při vaření poslouchá telku, já v obýváku třeba taky a prcek u sebe CD a když Hela uvaří, tak buď musí "halekat" nebo nás prostě obejít. Věřím, že jsem mnohé před koncem roku pobavil, ale já bych to fakt rád do vánoc vyřešil.

P.S.

Na kecy o línejch zadcích a pod. fakt nejsem zvědavej - jde mi spíš o zamyšlení jak to vyřešit co nejjednodušejc a taky levně (napadlo mi i koupit dětské telefony nebo vysílačky, ale ty se prodávají jen v párech)

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musí to být dost rychlá obsluha, tedy např. gong. Pokud by bylo potřebné, jako u mobilu, nejprve odblokovat mobil a pak hledat jméno, tak raději dojde ke dveřím.

 

Upozorňuju na to proto, že není problém pořídit luxusní systém, problém je, aby jeho obsluha byla opravdu rychlejší a jednodušší, než dojít ke dveřím.

 

Pokud by bylo možné natáhnout signalizační kabel, tak nějaké světlo (oranžový maják), nebo bzučák, zvonek. Otázka, co na to sousedi - taky by ho přes zeď slyšeli.

 

Otázka, zda také požadujete rozhovor, potvrzení přijetí signálu. Případně možnost také signalizovat opačným směrem.

 

Přiznám se, že bych to neřešil a došel ke dveřím.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radek navrhl tak jednoduché řešení, že se až stydím .... Ne, NENÍ to výše zmiňovaný GONG, ale obyčejné bezdrátové zvonky - v kuchyni 2 tlačítka, jeden zvonek v obýváku, druhý u prcka a ... POHODA, KLÍDEK!!! Nešlo mi o nějaké mluvení, šlo mi o signál = sdělení informace "Hele, pojď sem, něco ti chci".

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom přípoadě mám zvonek od jablotronu, kde se nechá připárovat snad 5 tlačítek a každý na jinej vyzváněcí tón.

Ale obecně je to co požaduješ kravina, při vší úctě.

Edit: bezdrátovej

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stačí klasický bezdrátový vícesluchátkový stolní telefon na pevnou linku a bez pevné linky je možné volat mezi jednotlivými sluchátky a na rozdíl od gongu, píšťalky a zvonku se dokonce i bavit.

Takže až budeš chtít aby ti Tvá drahá polovička přinesla třeba pivo tak nemusíš morseovkou vysílat signály.

Upraveno uživatelem MotoMoto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stačí klasický bezdrátový vícesluchátkový stolní telefon na pevnou linku a bez pevné linky je možné volat mezi jednotlivými sluchátky a na rozdíl od gongu, píšťalky a zvonku se dokonce i bavit.

Takže až budeš chtít aby ti Tvá drahá polovička přinesla třeba pivo tak nemusíš morseovkou vysílat signály.

To zní dobře, nějakej typ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Např souprava GIGASET. Podle typu umožňuje jak připojení na klasickou telefonní linku - tzn. z každého aparátu je možné normálně telefonovat, tak pro 3 - 5 účastnických stanic samostatnou komunikaci mezi sebou včetně konferenčních hovorů. Ce na kolem 3 - 5-ti tisíc. 

Nebo pokud Ti nejde o domluvu tak si pořiď něco jaké mám já v baráčku - využívám to pro dálkové rozsvícení světla v určitém prostoru (chodba, ložnice, obývák...) Jedním ovladačem lze ovládat 4 různá světla nezávisle.

Pokud Tě to zaujalo, dej vědět popíšu podrobněji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...