Jump to content

Vypadky internetu??

vasekwalenta
 Share

Recommended Posts

Zdravim mam internet od jedne firmy.antena na strese a kabelem od ni domu do obyvaku do routeru.doma udelana wifi sit na notas a telefony.pevne pc nemam.Z routeru mi jde 1. kabel do receiveru.mam udelany sat pres net aq nemusim mit kartu. 2.kabel mi jde do predu na barak k brachovi kde je dalsi router kvuli wifi ve druhe casti baraku.Ztohoto druheho routeru jde jeden kabel brachovi na receiver na sat.ma tez to co ja.to znamena sat pres net....Tak a ted k memu problemu.zacalo se nam stavat ze posledni dobou mame na satelitech vypadky.UPOZORNUJI ze net na notasu normalne jde i na telefonech.jen nefungujou satelity,ale mamin satelit ktera ho ma normalne na kartu funguje.znamy kdyz mu hlasimvypadek tvrdi ze me nevidi pripojeneho....ze u nej vse ok.cim tedy to je ?????diky za rady...router uz je menen takze jsem fakt v haji.....

Za prvé nemůžeš porovnávat satelit přes net a satelit fakt přes parabolu... ten příjem satelitu přes net bude někde na druhé straně zeměkoule a s klasickým přijmem u tebe to teda nemá žádnou souvislost...

Za druhé co si mám představit pod výpadkem? co ten receiver dělá, co je to vůbec zač? lze ho pingnout z PC nebo mobilu?

Za třetí.. rozběhne se to samo, nebo jak to začne opět fungovat?