Jump to content
rocada

trubky k webastu.

Recommended Posts

V 12. 1. 2020 at 15:14, Vena garážmistr napsal:

Kde je vypouštění nevím osobně jsem ho neměl zatím potřebu hledat. Nemrzku jsem vyměnil v rámci výměny rozvodů a to tuším že Straki vypouštěl někde u vodní pumpy. Nebo přímo tím že vytáhnul vodní pumpu.

já jsem při průplachu tahal spodní hadici z chladiče

mimochodem, v originále je tam dvoubřitý těsnění, který jsem zaboha nemohl sehnat, resp. tedy odmítám za to dát několik stovek v autorizáku

podle čísla dílu jsem to nakonec dohledal v Kelly, tuším asi za 60 Kč

když jsem to rozbalil, tak jsem zjistil, že mi ti hajzli prodali obyčejnej kroužek, jako jsem si mohl koupit v instalatérství do deseti korun ... a kterej se dal dohledat jinde coby záměna, ale pod jiným číslem než je ten půvocní "hranatej"

V 12. 1. 2020 at 22:23, filoyof012000 napsal:

Tvl chlapi, to jste fakt nikdo nečetl návod? Originální prvonáplň je čirá... na doplnění se prodává PSA kapalina G33, která je modrozelená, ale zelený fridex to rozhodně není...

četli, třeba Lancia ma Paraflu Up, čili opět nutí Selenii a nic jiného

ovšem ta je červená, a podle norem, který na tom píšou, je to ekvivalentí G12

tak nevím, jestli tím, že se změní značka na karoserii, se nějak zásadně mění vlastnosti motoru, že to najednou potřebuje úplně jinou třídu chladicí kapaliny ... 🙂