Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

trubky k webastu.


rocada

Recommended Posts

V 12. 1. 2020 at 15:14, Vena garážmistr napsal:

Kde je vypouštění nevím osobně jsem ho neměl zatím potřebu hledat. Nemrzku jsem vyměnil v rámci výměny rozvodů a to tuším že Straki vypouštěl někde u vodní pumpy. Nebo přímo tím že vytáhnul vodní pumpu.

já jsem při průplachu tahal spodní hadici z chladiče

mimochodem, v originále je tam dvoubřitý těsnění, který jsem zaboha nemohl sehnat, resp. tedy odmítám za to dát několik stovek v autorizáku

podle čísla dílu jsem to nakonec dohledal v Kelly, tuším asi za 60 Kč

když jsem to rozbalil, tak jsem zjistil, že mi ti hajzli prodali obyčejnej kroužek, jako jsem si mohl koupit v instalatérství do deseti korun ... a kterej se dal dohledat jinde coby záměna, ale pod jiným číslem než je ten půvocní "hranatej"

V 12. 1. 2020 at 22:23, filoyof012000 napsal:

Tvl chlapi, to jste fakt nikdo nečetl návod? Originální prvonáplň je čirá... na doplnění se prodává PSA kapalina G33, která je modrozelená, ale zelený fridex to rozhodně není...

četli, třeba Lancia ma Paraflu Up, čili opět nutí Selenii a nic jiného

ovšem ta je červená, a podle norem, který na tom píšou, je to ekvivalentí G12

tak nevím, jestli tím, že se změní značka na karoserii, se nějak zásadně mění vlastnosti motoru, že to najednou potřebuje úplně jinou třídu chladicí kapaliny ... 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 10 měsíců později...
  • O 3 týdny později...

Zdravím o Vánocích. Tak mne taky potkala výměna trubek na Webastu . Při  demontáži topení kvůli opravě spalovací komory sem zjistil že trubky nevydrží do Vánoc, rozhodl sem se je nahradit nerezovou vlnitou trubkou potaženou žlutým plastem. Objednal sem trubku s vnitřním průměrem 16mm, při troše šikovnosti lze originál hadice navléci i přes ten plast, jen nejdou použít originál hadicove svorky, použil sem nerezový šroubovací svorky. S touto trubkou se dobře pracuje a není probleém jí ohnout i do ostřejšího úhlu aniž by se snížil její vnitřní průměr, trubku lze zacvaknout do původních držáků. Dávám fotku topení před montáží do auta. P.

IMG_20201223_131813.jpg

IMG_20201223_131934.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
V 14. 1. 2020 at 10:39, Vlado81 napsal:

Nedalo mi to a odčerpal jsem.

Screenshot_20200114-103835.png

Měla by to být G33. Podle mechanika co mi dělal rozvody před 4roky. Dnes mě čeká výměna termostatu. Prej si mám koupit na doliti G11 modrou když mi bude chybět po výměně. Co na to moudří zde. Je to kompatibilní?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 11 měsíců později...

Musím potvrdit, že jde o skutečně nejlepší řešení, koupeno 1,8bm a ještě kousek zbyl, naohýbat to šlo v pohodě, 3/4 vlnovec také dobrá volba. Ještě jsem koupil 15litrů destilky a propláchnul.... postupně.... tzn. nejdřív jen s vyndanýma trubkama a pak postupně s jednou zapojenou, potom s druhou zapojenou na přívodu a nakonec obě zapojit do systému nechat propláchnout systém, vypustit tak 2x a nakonec nalejt Fridex. Lépe to asi vymyslet nejde.... originál trubky nejsou sice zas tak úplně nejdražší, ale problém je sehnat...... Celá práce cca 3hodiny, ale na zemi na klasickým heveru..... když by si to člověk zvednul nad hlavu na velkým heveru, věřím, že za hoďku až hoďku půl je hotovo..... jinak celkem po výplachu cca 5l G12, uvidím jak to bude pokračovat, ještě jsem neměl možnost někam vyrazit..... foto jsou alternativní a spíš ilustrativní, již po shození auta na matičku zem..... ale pro inspiraci myslím stačí......

IMG_20211230_162535.jpg

IMG_20211230_162539.jpg

IMG_20211230_162543.jpg

IMG_20211230_162549.jpg

IMG_20211230_162553.jpg

IMG_20211230_162557.jpg

IMG_20211230_162520.jpg

IMG_20211230_162525.jpg

IMG_20211230_162531.jpg

Upraveno uživatelem gingerc
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...