Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

trubky k webastu.


rocada

Recommended Posts

před 12 hodinami, Milan+ napsal:

Jakou na to používáš diagnostiku, teď mi taky přestalo topit

Webasto se restaruje vyndáním a nandáním pojistky. Mám dvě pojistky u baterky. Onehdá mi nešlo a dostal jsem tuhle radu. Začalo fungovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

No obávám se že pokud byla chladicí kapalina čirá tak to byla čistá voda. A auto promrzlo a v lepším případě to vyrazilo mrazovou pojistku jestli se teda na tady těch autech používá nebo to někde trhlo hadici nebo něco a jak trochu povolilo tak to vyteklo.  Co vím já tak nemrzka je buď modrozelená, růžová nebo žlutá tedy to jsou ty nejpoužívanější a co si pamatuju tak čirá byla nemrzka když se míchal postaru fridex s vodou.  Jo vlastně ještě je nějaká spešl ta je tuším původně zelená a jak stárne tak světlá. Ale ta je tuším dost drahá a nevím kdo ji používá. 

V první řadě prohlídni v autě všechna místa kde by se mohla vyvalit voda po zamrznutí jestli tam nejsou známky poškození a pak řeš co tam dolejt. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je v podstatě jedno jakou tam dáš pokud vyměníš celou náplň. Ale problémové je míchání kapalin mezi sebou. A to je problém když nevíš co tam bylo. No pokud bude pobyt končit a výš jistě že to bylo na -30°C  a auto tam nepotřebuješ tak to nedolívej hned ale až před odjezdem a dolej to čistou vodou a po návratu domů vyměň celou náplň. Asi takhle bych to udělal já. Na cestu domů a pak případně pár dní ve městě by to mělo vydržet. Pokud se neztratila všechna tak to jen naředíš. Pokud se ztratila všechna náplň tak je problém větší než to jestli tam naleješ správnou nemrzku nebo vodu a stejně ho nejspíš budeš muset řešit v servisu. Podle Autokelly by to měla být K12 jinde prodávaná jako G12 tedy růžová transparentní jak to mají uvedené v popiscích. A celkově by se tam tuším mělo vejít něco okolo 6 litrů. Tak tam nejdřív zkus nalít z flašky čistou vodu třeba se ukáže že chybí jen trochu co se ztratilo z vyrovnávací nádržky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok. Diky

Je tam neopatrně na dně expanzky. Koupil sem destilku a uvidíme. Tech 200km. Začne se hřát a doleju.

Za 4roky sem nalil 0,5l destilky. Ale teď to zmizelo za 3dny najednou z max hladiny. Odhaduju tak do litru.

Bufik má svuj okruh nebo to můžu vypustit u něj? Ještě sem nehledal návod s vypust. bodama. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokud vidíš v expanzce hladinu tak to neřeš dolej to vodou. A domu to celé zkontroluj. Kde je vypouštění nevím osobně jsem ho neměl zatím potřebu hledat. Nemrzku jsem vyměnil v rámci výměny rozvodů a to tuším že Straki vypouštěl někde u vodní pumpy. Nebo přímo tím že vytáhnul vodní pumpu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvl chlapi, to jste fakt nikdo nečetl návod? Originální prvonáplň je čirá... na doplnění se prodává PSA kapalina G33, která je modrozelená, ale zelený fridex to rozhodně není.... toto https://www.citroeny.eu/chladici-kapaliny/originalni-nemrznouci-smes-citroen-peugeot-g33-2l-na-35-c-chladici-kapalina-psa-modrozelena-9735-k1-glysantin-g33.html co tam měl tazatel samozřejmě nevím, ale pokud to bylo čirý, tak to asi nebyl fridex pro litinový motory.... 

Žlutá je nějaká kapalina, kterou používá Renault myslím.... 

Spíš bych se zajímal, kam to všechno tak najednou zmizlo.. to rozhodně není normální a asi bych byl dost opatrný s tím autem jakkoliv daleko jet... jsem takhle kdysi nedohlédl problému, když se mi u Passatu za mnou objevil mrak... a zas zmizel... dojel jsem do cile (už to nebylo daleko) a při odjezdu jsem motor těžko nastartoval a následně ujel asi 500m, a pak zvuk jak když se sype štěrk a motor se zastavil.... navždy. 

fouklo těsnění pod hlavou, voda vylítla vejfukem, následně hlava zřejmě praskla.. jak to mělo blbou kompresi, nechtělo se tomu moc startovat a když už to jelo, tak hlava povolila a vírová komůrka vpadla do válce... což za provozu bylo fatální, v horní úvrati se to nevešlo, píst se rozbil a nasypal se do vany a konec... 

H. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak k tématu. Takhle mi taky začala mizet chl. kapalina. Dolil jsem a jezdil potom ještě nějakou dobu, tři týdny - nevím. A potom najednou naráz všechno pryč. Na vině byla nejdříve nahnilá a potom prohnilá trubka u Webasta. Možná jsem to už tady dříve psal 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, Wensdy napsal:

Jinak k tématu. Takhle mi taky začala mizet chl. kapalina. Dolil jsem a jezdil potom ještě nějakou dobu, tři týdny - nevím. A potom najednou naráz všechno pryč. Na vině byla nejdříve nahnilá a potom prohnilá trubka u Webasta. Možná jsem to už tady dříve psal 😀

Obavam se že to tak bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...