Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

trubky k webastu.


rocada

Recommended Posts

  • O 2 roky později...
Návštěvník

Hlásím se do klubu prorezlých trubek. Dneska STK a na emisích, když zkoušel motor do přeběhových otáček, tak najednou smrad kapaliny. 
Říkám si: to vedle na tý Felicii jim teče voda ven, sednu do auta a najednou hláška "Málo chladící kapaliny" a pod autem žlutá louže.
No odtáhl jsem to do práce, propojil nouzově hadicí, zajel na STK a poté objednal u bráchy nové trubky nerezové.
Slíbil že do zítřka dá vědět zda na to bude mít materiál a zda to bude schopen vyrobit. Tak uvidíme :-)

Pokud to nevyrobí, objednám nové v Peugeotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 10. 2017 at 14:59, kirkiz napsal:

Hlásím se do klubu prorezlých trubek. Dneska STK a na emisích, když zkoušel motor do přeběhových otáček, tak najednou smrad kapaliny. 
Říkám si: to vedle na tý Felicii jim teče voda ven, sednu do auta a najednou hláška "Málo chladící kapaliny" a pod autem žlutá louže.
No odtáhl jsem to do práce, propojil nouzově hadicí, zajel na STK a poté objednal u bráchy nové trubky nerezové.
Slíbil že do zítřka dá vědět zda na to bude mít materiál a zda to bude schopen vyrobit. Tak uvidíme :-)

Pokud to nevyrobí, objednám nové v Peugeotu.

Před pár lety jsem to tu už taky nabízel,pár členů si to vzalo.Brácha má nějakou cnc ohýbačku nebo ručo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

 Nemá žádnou ohýbačku. Udělal to z kolínek a trubek. Onanoval se s tím tři hodiny, proto to ani nikomu nenabízím. Cena by byla stejná jako za nový trubky v Peugeotu. Protože je to jeho práce a materiál normálně nakupuje, tak ani dost dobře to nemůže udělat “ po práci z kradenýho materiálu”. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zdar peugeoťáci.

Dnes proběhla i u mne výměna trubek k Webastu, komplet shnilý že to šlo promáčknout nehtem.

Náhrada - nerez vlnovec 3/4" - vnější průměr 20mm. Do hadic i úchytek přesně sedí, staženo pro jistotu pérovou i šroubovací svorkou. Díky vlnkám nemám strach že by se hadice sesmekla.

Vlnovec slouží k připojování vody, plynu, topení, solárů pro ohřev vody, tlak min. 10bar , teplota-dokud se nezačne tavit. Zvenku potažený plastem, takže i trochu ochrana. Perfektně se dá tvarovat v ruce,-dá se vyrobit i opravdu ostrý ohyb, výdrž prakticky neomezená, pokud se někde nebude dotýkat jiného kovu a neproběhne tam elektrolýza. Vyrábí to buď Regulus pod názvem Kombiflex, nebo AZ Pokorný, cena cca 140Kč/metr. Každá trochu slušná prodejna instalatérských potřeb by to měla umět dodat.

IMG_20171030_111958.jpg

IMG_20171030_112007.jpg

IMG_20171030_112120.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

@ferinko2 kolik jsi kupoval toho vlnovce chystám se že ty trubky asi vyhodím z preventivních důvodů a dám tam náhradou tuto. Trubky mám v celkem děsivém stavu a nechci se kolem nich onanovat s metrem abych je neusmrtil než se k tomu dostanu. Dík .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...
  • O 2 týdny později...

tož jsem to taky teď nechal dělat, ukazoval jsem fotky výše mechanikovi, ten že by do toho šel, ale pan šéf si nejdřív věřil, jak to naohýbá z mědi ... no tak zjistil, že tak ostře nenaohýbá, tak jsem mazal do Neumana pro vlnovec - cena 278 za metr, tedy docela pálka proti tomu, co tu kolega psal před dvěma lety 😞

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ahoj,měl bych dotaz.Také mi prorezla trubka k webastu a než jsem sehnal jiné tak jsem to nechal propojit nouzově před těma trubkama abych mohl jezdit.Tudíž přes webasto nešla voda.Potřeboval sem nutně vyjet,byla zima a webasto seplo bez vody.Trochu v něm zachrčelo,byla cítit trochu spalena nafta.Trubky mam už nové a webasto se nespusí.Neví někdo co s tím?Na pojistku u bat.jsem koukal.Je to 2.2hdi,2003.Díky moc za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Myslím že  webasto jako takové má nějaký pojistný mechanizmus v sobě. Ale asi by to chtělo prohlídnout diagnostikou a zkusit webasto rozjet diagnostikou nuceně. Pamatuju si že jsem jednou někomu řešil podobný problém na Picassu s webastem zaparkoval v závěji sněhu a ucpal si výfuk u webasta a pak se mu už nechtělo rozjet a když jsem ho protáhnul diagnostikou tak nevykazovalo chybu tak jsem ho spustil diagnostikou a od té doby funguje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Milane musíš Lexii / Diagbox nebo nějakou kterou mají webasťáci .  Možná že by to uměla Delphina ale jistý si nejsem. Ale co vím tak bufík patří do komfortních jednotek a do těch se většina univerzálek nedostane.

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...