Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Svítivost potkávacích světel - 406 Coupe


danikpop

Recommended Posts

Zdravím Vás,

 v sobotu jsem si splnil sen a koupil si do garáže ještě kupéčko. Problém, který řeším je jízda v noci. Strašně málo svítí na potkávací světla. Chvilkama si připadám, jako kdybych jel na parkovačky :-( . Ještě poznatek co jsem si včera všimnul je ten, že jedno světlo svítí s nádechem do fialova a druhé jako by do modra ?? Jedná se o 2.0 / rok 1997 . Předem děkuji za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snižuje se odrazová plocha... Další důvod proč nepoužívat 100 Watovky... Tady je čočka, tak tam nic nevykoukáš, ale když na tu plochu u klasiky světla vidíš, tak se to projevuje tak, že světlomet uvnitř "žloutne".

Upraveno uživatelem rootsky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Představ si to, že tam někdo nacpal nějaký "tunning" 100W žárovky, který svým teplem a častým praskáním (zvlášť, když žárovka rupne tak, že se z ní zakouří) poškodily odrazovou vrstvu a povrch čočky, přes kterou se pak světlo nedostane. Zašlost světel zvenčí se řeší rozleštěním toho krycího plastu. Je tu několik témat. Každopádně bez rozebrání a vyčištění tý čočky ti to rozleštění asi moc nepomůže :myslim Nejlepší řešení samozřejmě bude koupit fungl nová světla ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Představ si to, že tam někdo nacpal nějaký "tunning" 100W žárovky, který svým teplem a častým praskáním (zvlášť, když žárovka rupne tak, že se z ní zakouří) poškodily odrazovou vrstvu a povrch čočky, přes kterou se pak světlo nedostane. Zašlost světel zvenčí se řeší rozleštěním toho krycího plastu. Je tu několik témat. Každopádně bez rozebrání a vyčištění tý čočky ti to rozleštění asi moc nepomůže :myslim Nejlepší řešení samozřejmě bude koupit fungl nová světla ;)

Takže když rozdělám světla a pokusím se nějak šetrně vyčistit čočku, tak říkáš, že by to mělo pomoct jo ??  :(  Každopádně nová světla je pěknej ranec :grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja na sedane som riesil podobny problem, nakoniec som kupil druhe svetla. Z bazosu a takych sraciek bolo nemozne najst svetla v dobrom stave. Kupoval som DEPO, neviem ako na Coupe, ci sa robia tiez, ale kazdy tu na DEPO nadava, ale kebyze vidite jak to svieti, mam ich uz vyse roka, a ziadny  problem :). Dobry lom svetla, mam tam Elta H7 White spectrum ziarovky, a svieti to paradne :). Samozrejme na mokrej ceste to je onicom.
DEPO nie je firma, ktora robi tieto svetla v garazi, treba pozriet stranku, videa atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zaprvé bych dal nový žárovky, pokud to řešíš ze starejma, tak nemá smysl něco špekulovat, dokud tam nedáš něco pořádnýho at je světlo jaký chce... pokud to nepomůže tím že to rozebereš (předpokládám, že se ti to nepodaří a světlo zlikviduješ) tomu nijak nepomůžeš, čočka je skleněná a pokud je tak prosvícená, tak to prostě nijak nevylepšíš... cena jednoho nového světla je kolem 5tis ... nebo kup HID sadu, mám jí tam a naprostá spokojenost, světla jsem rozdělal po hodně velkym boji a zničením jednoho pokusnýho, nicméně to odrbeš šíleně, takže ty světla budeš muset koupit stejně nový :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zdravim Vas kolegove. Dnes jsem rozdelal svetla do sroubku a prisel jsem na to, ze parabolky co jsou za cockama maji vice jak z poloviny opaleny chrom. Takze si myslim, ze parabolka funguje na mene jak 50% . Proto to tak malo sviti. Az se dostanu k pc, tak pridam fotky. Zitra je zkusim v praci protlacit s operkama do nemecka na chrom a uvidime.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...