Jump to content

Dobrá neurologie bez doporučení


venomcz
 Share

Recommended Posts

Ahoj klubáci , 

pobracím se na Vás s dotazem ohledně neurologie . Jak už to bývá , můj drahý protějšek trpí migrénama a dost silnýma s doprovodem zvracení apod ..

Její lékař jí na to předepsal prášky , které sice zabírají než migréna začne , ale jsou to takový driák na tělo že to ani pěkné není . Byla i u neuroložky tady u nás ve Valmezu , co dostala diplom 

někde na tržnici a do bílého pláště se dostala nevím jak  .

 

Jelikož máte doma většina z Vás manželky , tak jste tuto situaci s největší pravděpodobností řešili. Doporučíte mi neurologie bez doporučení ( je jich hodně ) ale takovou , kde jsou opravdu kvalifikovaní lidé a ví co dělají ? Pokud by to nebylo přímo ve Valašsku a okolí nevadí , dojedeme i do Prahy či jiného většího města.

 

Pokud mají smlouvu se zdravotními  pojišťovnami tak jenom líp. 

 

 

Díky za rady .

Link to comment
Share on other sites

co jsem měl zatím zkušenosti v okrese NJ ,Ovy, a kus Pr. ,se špitály a pacoši ,  tak 99 procent se pacoši vozili na Porubu do IV. patra , pokud to tedy byly sekundáry a ne primáry ,i z takových pr..lí jako je Tichá ,Bystřička , a tam níž ...

 

Jestli máš něco spešl , kombinaci s interními věcmi ,tak jedině OL. FN . a tam to zkusit . Nemocnice okolo VM pusť z hlavy,včetně NJ,Bc,apod...

Edited by myšut
Link to comment
Share on other sites

Mám doma manželku a světe div se migrénou na rozdíl ode mě netrpí. 

A ze svých zkušeností, které v minulosti také končili až zvracením, mohu s jistotou říct jedno: 

Doktoři nemají ani náznak tušení kde hledat příčinu, natož pak jak tento problém řešit. Výsledek je test typu "Pokus/Omyl" Jinak řečeno: "Budeme testovat a uvidíme co zabere".

Ze svých zkušeností mohu říct jen tolik: Asi dva roky mi trvalo než jsem se naučil rozpoznat počátek "Záchvatu" a zarazit ho ještě dřív než se stačil tzv. rozjet. Dnes mi stačí při prvním náznaku polknout např. BRUFEN ale u mě funguje i IBALGIN - prostě nějaký "OBLBOVÁK" a na 99% mám klid. Na 100% pak pomůže tma a ticho. Problém je, že na 90%  řešení "tma/ticho" v daný moment není možné.

Resumé:

Není na světě odborník, který by byl schopen stanovit příčinu tohoto problému, stejně tak nikdo nedokáže jednoznačně určit tzv. spouštěcí faktor = co spustí migrénu = co člověk to jiná příčina = každý to musí vypozorovat sám na sobě a těmto situacím a stavům se pokud možno vyhnout. 

Chceš-li, resp. Tvoje žena, absolvovat nekonečná a nic neříkající, bezvýsledná, vyšetření jako já, nic proti tomu. Třeba budete mít víc štěstí než já a nějaké jednoduché řešení se najde.   

Link to comment
Share on other sites

Venomcz to teda napsal, jak kdyby každá manželka úplně běžně trpěla migrénama :o

Já teda žádný nemívám, naštěstí, ale s neurologama mám zkušeností dost a bohužel je to obor jak je psáno výše ''pokus/omyl'', protože do mozku prostě nikdo nevidí :(

Link to comment
Share on other sites

do FN ova fakt nee

aktualne doktor nejakej mongol , no des.

jinak ja mel migreny, hledaly mi tlaky v hlave ,za očima a tak , same prasky a nic a pak se u zubare zjistilo ze mi tlaci osmicky do sedmicek, tak osmicky vyndali a je po migrene. ale tak každý to ma jinak.

Link to comment
Share on other sites

Děkuji za postřehy . Už jsme zkusili všechno možné a jak jsi psal Franto, že je potřeba se naučit tomu , zarazit to v začátku a vědět kdy je ten začátek , to ona umí . Ona ví , kdy to začíná startovat. Bohužel ale žádné slabé prášky nepomáhají .

Pomůže jediný prášek a to ten , který obsahuje látku Sumatriptan  . Jedině triptany dokážou tu bolest hlavy přerušit . Bohužel , musí se vzít hned na začátku . Když se probudí s bolestí , už je pozdě . Nebo když ho u sebe zrovna nemá .

Zkoušeli jsme vše možné , záda taky nemá úplně v pohodě , je možné že to jde od krční páteře .  

 

FN tím myslíte Frenštát  ? 

Chceme zkusit ještě jednoho neurologa z "jinama " zda to bude stejné , nebo lepší . Jak říkáte, je to pokus omyl ale třeba se trefíme do toho , co to způsobuje . Je jí 20 a má trpět celý život bolestma hlavy a cpát do sebe ta svinstva ? Jsem schopen tomu obětovat čas i peníze abychom na to přišli .

 

Jinak když už to "vypukne" tak jedině tma , klid a spánek . Bohužel však to není jednoduché , když bydlíme v bytě a né na samotě u lesa .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...