Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zmizel olej


j.pudich

Recommended Posts

zdravím mám P-406 2,2 hdi  r.v.2004 a zmizel mi olej z motoru zjistil jsem že byl povolený olejový filtr tak jsem jej dotáhl dolil olej a myslel že vše bude O.K ale problém.Jel jsem rozvitíla se STOPKA a kontrolka oleje zastavil jsem a kontroluji olej a měrka sucha filtr opět povoleny a kolem něj politý od oleje. Nevíte co by se mohlo dělat že se povoleje filtr oleje .Myslím si že je asi velky tlak v motoru je tam ňějaké čidlo co hlídá ten tlak ,a kde ho najdu díky za rady...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je tam toho více, jak píše kolega nade mnou zkontroluj dotažení toho dutého šroubu, na který filltr šroubuješ, pak zkus dát nový filtr...

 

může též olej unikat výměníkem olej-voda, je to ten díl, na který dosedá filtr oleje těsnící gumkou, (vedou k němu dvě hadice), výměník může být prasklý...,pozor-i pod ním je těsnící gumka (na bloku motoru)

 

když ten dutý šroub bude volný,dotáhni ho a dej nový filtr (gumku máznout olejem!!) a pokud přesto olej poteče, je vadný výměník olej-voda

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak je popsáno výše, zkontrolovat ten dutý šroub jestli neni volný nebo nějak stržený ale to by se asi všimlo. Filtr je nový jak čtu tak tím by to také nemělo být. Zkusit změřit tlak oleje jestli to opravdu netlačí moc. Mělo by to tlačit do cca 4 atm a pak by to nemělo jít nahoru. Možná by to bylo vidět i na víčku jak se dolévá olej jestli to necáká nějak moc. Jinak žádné čidlo na hlídání tlaku tam neni. Je tam klasicky mechanický ventil který tlačí proti pružině a je to celé umístěné v olejovém čerpadle a když to dosáhne určitého tlaku tak to přepouští do vany. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak auto doma opravené a já jsem lehčí o 11,000 Kč vyměněné TURBO  za 7500 kč repasované +2500 kč práce + 1000 Kč olej 5W40 + filtr+olej do převodovky a auto zatím jezdí...

Olej se tlačil ven přes olejový filtr z důvodu velkého tlaku v motoru proto vždy povolila gumka na olej. filtru ,pry turbo bylo špatné a tlačilo to do sání ,v turbu špatny kroužek co maže turbo mi bylo řečeno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...