Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zmizel olej


j.pudich

Recommended Posts

reklamaci  mi asi nevemou protože říkaly že i v turbu byl olej tak ho měnili ted chtěji měnit oil čerpadlo starší z vrakače tak uvidíme co a jak snad zítra budu chytrejší.Taky jsem to chtěl uhrat na reklamaci ale asi to neklapne poradte jak na ně mam to ve stejném servisu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A merali tlak oleja? ci je vysoky ? alebo skusaju pokus- omyl? zil som v tom ze vedia v com je chyba ale asi nevedia takto ta osklbu  a potom zistis ze si mohol za tie penaze kupit iny motor spytaj sa ci merali tlak? a ked  nemerali -ze budu  zahmlievat(mlzit) ber auto prec 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 turbo se mi nezdálo hned a to proto, že turbo nevyvine takový tlak, aby protlačilo gumku pod filtrem, ale když to řekli v servisu... :nevim nějaké zkušenosti by měli mít...

 olejové čerpadlo ve vaně snad, že by byl vadný obtokový ventil v něm?? ten má za úkol přepustit vysoký tlak mimo motor zpět do vany...,a že by jednou jo a jednou néé, je to čudné, uvidíme jak se to vyvine tady ;)

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslel jsem co jsem tady četl, že takovou základní věc jako je tlak oleje změřili. Když si vememe kolik tlačí turbo tak si myslím, že nemůže vyvinout větší tlak než kolik tlačí čerpadlo oleje (cca 4-5 atm ?) . Tohle čerpadlo jsem neměl venku, ale podle knížky tam bude stejný princip jako jinde. Mechanicky kulička s pérkem, která to přepouští do vany při dosažení určitého tlaku. Může tam být nějaká nečistota nebo něco. Sice to sem nepatří ale já to zažil na   škodovce kde je buď ventil v bloku a nebo v čerpadle a když jsem měl na motoru kde je ventil v čerpadle namontováno čerpadlo bez ventilu tak to po přidání plynu vytlačilo hned gumičku pod filtrem a lítalo to snad 3 m daleko :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jak píšu--i kdyby turbo pralo vzduch přímo do olej. filtru, tak nemá na to,aby vytlačilo tu těsnící gumku, ta je uložená v rantlu, na to je potřeba pořádný tlak, ten může udělat jen olejové čerpadlo, ale tam je obtok...,tak nevím

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...