Jump to content

Napnutí spojkového lanka po výměně spojky


Almanil
 Share

Recommended Posts

Někde jsem udělal nějakou blbost nejspíš, protože po namontování převodovky zpátky do auta mi nyní vůbec nechodí spojkové lanko jak by mělo. Spojkový pedál přitáhne páku vidlice, tak maximálně k přítlačáku, ale ne dále. Předpokládám, že někde jsem udělal nějakou blbost, ale nevím jakou. Nenapadá někoho něco.

Jedná se o spojku u 406 1.8 16V `97 převodovka BE3.

Díky za tipy.

Link to comment
Share on other sites

kdysi jsem se tu ptal na ten princip samostavu a nějak to splasklo, tak jsem to rozebral (násilím), a je tam zoubkovaný nesmysl, který zapadá do druhého zoubkovaného nesmyslu :)  a při nesprávném mrtvém chodu pedálu spojky se ty zoubky navzájem přestaví tak, aby vůle byla OK, po nějaké době to však zarezne, nebo se zoubky ohlodají a samostav je k ničemu--nejlepší je lanko se šroubem a  maticí, které na nafurt :myslim

Link to comment
Share on other sites

Aha, tak teď jsem koukal na ceny těch lanek a zjistil jsem, že mám obyčejné bez samostavu - jel jsem podle chytré knížky a ta zná jenom se samostavem. A já jsem se domníval, že ten samostav bude ukrytý v té jedné části za převodovkou. Lankem to teda asi není, ale stejně, nastavení probíhá jen tím koncem u páky spojky? Nebo ještě někde jinde.

Link to comment
Share on other sites

samostav je v lanku na straně u pedálu, pokud máš bez samostavu, tak na straně u převodovky musí být matice--když matici přitáhneš (zkus postupně o jeden závit), tak pedál jde víc nahoru a spojka lépe vypíná a opačně...,asi dva centimetry od vrchu musí  jít pedál lehce (mrtvý chod), aby ložisko spojky nebylo stále v záběru

 

jiné seřizovací místo není

Edited by ozzy56
Link to comment
Share on other sites

Na straně pedálu mám plastové "očko" - na druhé straně je ta podložka pro páku spojky z ní čouhá krátký závit s matkou, ale to mám dotažené na maximum a nejvíc co sešlápnutí pedálu udělá je, že se ložisko dotkne přítláčáku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...