Jump to content
  • Current Donation Goals

Přístrojovka

Freedy

Recommended Posts

Díky za odkaz,:super:super

teď se do toho můžu pustit. Myslím, že bych neměl mít problém s náhonem tuším, že tam neni a je to otázka pouze kabelů. Ale když jsem viděl co je tam zezadu žárovek, půjdu radši ještě nějaký dokoupit, asi toho nebude svítit víc.

Díky F.:D:papa

• 7 months later...
Původně zaslal: Petr605

Tak, tak, je to docela jednoduchý, největší opruz je potom nasadit zpátky náhon, pokud ho máš mechanickej...:bojim

Když jsem vyndaval přístrojovku, taky jsem četl, že je to na mašli, nutná pomoc provázku a podobně. Ale našel jsem dobrej a myslím, že původně taky zamýšlenej způsob. Pokud vyndaváte přístrojovku s mechanickým náhonem tachometru, stačí ho před demontáží z motorového prostoru povytáhnout z uložení v přístrojovce a při montáži jen zastrčit zpět. To silonové vedení na konci bovdenu si samo navede náhon do přístrojovky. Někdy je lepší pootočit i kolem, aby zapadl čtyřhran na péru do unašeče tachometru. Celá operace je pár vteřin. Zrovna tak výměna celého náhonu.

A už jste tu přístrojovku někdo otevíral a dělal opravu budíků? Viděl jsem to rozebraný u Petra605 na fotkách, ale nemáte náhodou někdo podrobnějš nafocenej ten vnitřek, kde je tišťák se součástkama k budíku teploty oleje? Ten mi právě nechodí a čidlem to zřejmě nebude , proměřil jsem ho a je ok, dokonce jsem ho i vyměnil za jiný, ale budík se maximálně po zapnutí klíčku podsvítí a v tu chvíli by to mělo ukázat množství oleje v motoru ,ale nic a ani potom když má ukazovat teplotu tak se nehne. Takže to tipuju buď na tu elektroniku nebo přímo budík. Než to rozeberu chtěl bych to vidět. Nebo aspoň schéma zapojení, prostě cokoli co pomůže. Díky.:papa:papa:papa

ale nie budik teda ukazovatel ci uz teploty alebo palivomer je prichyteny na matkach teda ho pritahujes na plosak

tak ze ak je to zaoxidovane precisti to

PS mne palivomer ukazoval totalne hluposti a len koli tomu ze nebol dostatocne utiahnuty na plosnej doske totis tam nie je med a casom to oxiduje

PS2 tie konektory ktore vedu do palubovky hlavne na pravej strane su casto blbe ide tam kurenie proste vycisti to

vela zdaru:papa

Tak je to hotový a zase funkční, byly to matičky který přitahujou měřák k plošňáku, stačilo je dotáhnout aby se to dotklo, celej problém a pro jistotu jsem je hned zakápnul lakem, tak už by se neměly povolit.:super:super:super