Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P406 1.8 16V 81kW - zapalovací rampa, okolí ČB


SteveeeV

Recommended Posts

Tak proběhla repase startéru, ale cukání stále pokračuje. Auto bylo připojeno na další tři diagnostiky, které opět nic nevypsaly.
Jen jsem si dneska doléval směs do ostřikovačů a všimnul jsem si, že u konektoru připojeného k zapalovací rampě vysí nějaké čidlo (na obrázku), které má být nejspíš ukostřeno. Nevím, jestli by to mohl být zdroj cukání, nejsem automechanik a vůbec nevím, k čemu to slouží. Vypadá to, že to čidlo je popraskané u toho ukostření už déle, ale upadlo to nedávno...když jsem to dával do servisu poprvé, tak to na 100% drželo.

Dále bych se chtěl zeptat, jestli by někdo z Prahy neměl na půjčení tu zapalovací rampu? Tuto možnost už bych chtěl vyloučit.

post-18766-0-27824400-1417891403_thumb.j

Upraveno uživatelem SteveeeV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To upadlé je odrušovací kondenzátor. Na cukání to nemá vliv.

 

Jinak jak tady čtu tvůj problém, tak se taky přikláním k vadné zapalovací rampě. Ale to ti žádná diagnostika neukáže, nemá jak to poznat.

 

A mimochodem, někdo ti tady radil, ať rampu rozebereš (sundat - odvrtat plastový kryt), když bude popraskaný epoxid, tak je jasno - vadná rampa. Taky jsem jí měnil, byla prasklá na 2 místech a probíjela. Udělal jsi to, zkontroloval jsi tu rampu? Postup zde: http://www.peugeot-club.com/topic/39505-p406-oprava-zapalovaci-rampy/

Upraveno uživatelem Butrus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tak já to zkusím nějak spájet, až budu mít čas...

Teď právě koukám na topic: http://www.peugeot-club.com/topic/39505-p406-oprava-zapalovaci-rampy/ , ale nějak se nemůžu dohledat, kde mám koupit nějakou tu epoxidovou pryskyřici. Nerad bych to rozebral a pak neměl čím to opravit. Čím si to prosím tě zalil ty?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, nedalo mi to...vyběhl jsem před barák, popadl vrtačku a hle, 2.válec. Jen teď vymýšlím...nenapadá vás nějaké dočasné řešení, jak to na chvíli opravit? Potřebuju zítra dojet do Prahy, tam koupím tu epoxidovou pryskyřici a nechám to zatvrdnout. Co takhle takový ty tavný pistole, to je nevodivý, ne?

post-18766-0-04500300-1417902547_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pouzij dvojzlozkovy epoxid ten co je v dvoch tubach robi sa s nim dobre a rychlo tuhne myslim tie male balenia vypada to jak dve sekundove lepidla stary epoxid vysekaj srobovakom a kladivkom len pozor na ocelove draty vo vnutri aby si ich nepresekol ale su dost pevne

 

To-Juraj tu nic take nehrozi ze odpalis Rj lebo tu VN napetie  nieje zvadzane na kostru  v tomto pripade je kostra vyuzita len ako vodic medzi svieckami a vn je zvadzane cez hlavu valcov  naspet do cievky tzv dvojiskrova cievka tu ti zapaluje sucasne 1 a 4 sviecka a potom sucasne 2 a 3 sviecka

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ne to neroztavis len spalis epoxid sa neroztavi len zhori musis tu prasklinu proste vysekat von cca 1cm aby si to potom kvalitne zalial inak ak to nevysekas to nezalejes epoxidom dobre a zober epoxid takyto http://www.belickova.sk/katalog/action/productdetail/oc/179/product/pattex-repair-epoxy-instant-mix-1-min.xhtml  je kvalitnejsi sice drahsi ale lepsie sa s nim pracuje a tuhne omnoho rychlejsie aj pevnejsie drzi ako klasicka priskirice

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zalej secko ale tam to nevadi lebo problem je len na VN casti pri cecikoch ja som to mal prasknute na rovnakych miestach ako ty

 

TAvna pistol -aha ze tebe lezie z nej tekuty plast ako tak ano ak sa ti to podari tak to tam mozes natlacit ale myslim ze sa to asi nepodari bez vysekania ja som myslel ze ten epoxid chces roztavit :D

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...