Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P406 1.8 16V 81kW - zapalovací rampa, okolí ČB


SteveeeV

Recommended Posts

Zdravím,

nějak mi poslední dobou škube motor, převážně v nízkých otáčkách. Teď mám auto u kámoše, ale pokud by nic nevyřešil, tak bych chtěl vyzkoušet možnost vadné zapalovaci rampy. Nenašel by se někdo v ČB a okolí, kdo by mi jí příští pátek (21.), popř. v sobotu mohl na chvíli půjčit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

nějak mi poslední dobou škube motor, převážně v nízkých otáčkách. Teď mám auto u kámoše, ale pokud by nic nevyřešil, tak bych chtěl vyzkoušet možnost vadné zapalovaci rampy. Nenašel by se někdo v ČB a okolí, kdo by mi jí příští pátek (21.), popř. v sobotu mohl na chvíli půjčit?

 

ahoj prejavuje sa ti to tak do 2000otacok a potom uz nic,sklbe to ako keby vynechaval valec ?   a ked ho nechas na volnobehu a pridas mu tak ti ako keby motor zle odpalil a motom sa zobral do otacok?

 

ak hej tak mam to iste ako ty ale na 306 1.6 r.v.97 a ja mam podozrenie na snimac skrtacej klapky

a  mal som pozicanu zapalovaciu rampu a to mi nepomohlo  pozeral som vsetky mozne cidla ci su v poriadku vsetko je ako ma byt a diag neukazuje nic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj prejavuje sa ti to tak do 2000otacok a potom uz nic,sklbe to ako keby vynechaval valec ?   a ked ho nechas na volnobehu a pridas mu tak ti ako keby motor zle odpalil a motom sa zobral do otacok?

 

ak hej tak mam to iste ako ty ale na 306 1.6 r.v.97 a ja mam podozrenie na snimac skrtacej klapky

a  mal som pozicanu zapalovaciu rampu a to mi nepomohlo  pozeral som vsetky mozne cidla ci su v poriadku vsetko je ako ma byt a diag neukazuje nic

JJ, přesně tak... do 2000 to jsou kopance jak blázen, 2000-3000 si to semtam škubne a od 3000 vůbec. Když ráno nastartuju, tak volnoběh nedrží, otáčky padají až to skoro chcípne.

Kdyby si odhalil, kde je kámen úrazu, tak mi prosím tě napiš. Děkuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ, přesně tak... do 2000 to jsou kopance jak blázen, 2000-3000 si to semtam škubne a od 3000 vůbec. Když ráno nastartuju, tak volnoběh nedrží, otáčky padají až to skoro chcípne.

Kdyby si odhalil, kde je kámen úrazu, tak mi prosím tě napiš. Děkuju

 poradim ti skus vymenit este potenciometer skrtiacej klapky http://autokelly.sk/#PATH=31391882;4246625;4246637;4246901;35218146;35039644;32573743|CT=5|PCT=4|PDID=2061261|LNG=1 ale poyri podla svojho motoru ja som ho ale objednaval u cez autopela a stal ma necelych 8 mne to pomohlo na volnobezne otacky za skudena ale sem tam padnu ale je o 90% lepsie ako pretym aj motor ide plynulejsie a ja mam u mna podozrenie na celu skrtiacu klapku lebo ja mam vlasne este ten potenciometer a pod nim mam na pevno do skrtiacej klapky este jeden 2pin steker a tam by mal byt dalsi snimac ale ten sa neda vymenit  tak som objedla z CZ dalsiu skrtiacu klapku za 600kč tak cakam na nu a uvidim co to povie po vymene  lebo som uz klapku celu cistil,kontroloval vsetky cidla ci su dobre zapojene,kazdu kostru co som pri motore nasiel som odpajal a cistil,diagnostika nic line ako ten potenciometer neukazala

 

ale urcite ked zistim co to sposobuje budem ta informovat ale uz po tom patram cca 2 tyzdne a zatial nic uz pockam len na tu klapku hadam to bude sposobovat ta

potom by som ti dal aj kontakt na to peugeot citroen vrakovisko v cechach a majitel mi hovoril ze maju vsetko od motorov po karoserie a za dobre ceny bral som uz viacej veci od toho chlapika a zatial cca za polovicnu cenu ako tu na slovensku od sukromnikou co rozpredavaju peugeot a citroen

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SteveeeV este mam otazku prejavuje sa ti to aj tak ze ked ti zacne motor tak trhat a ako keby stracal vykon  a das plynovy predal na polahu tak auto nic stale drzi rovnyke otacky ???

Jo, to by sedělo. Prakticky se to projevuje jen když mam zařazeno 3,4,5...1 a 2 jdou rychle do otáček. Pokud to začne škubat a já přidám plyn, tak se prakticky zvýší akorát intenzita škubání, ale otáčky se nezvýší. Pak když dám nohu z plynu a začnu znovu pomalu přidávat, tak to třeba škube méně a trochu se to rozjede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne to sedi ale mne sklbe aj 1,2,3,4,5, 1,2ked sa pomaly rizbieham ked rychlo nesklbe rozpraval som sa s mechanikom co pracoval v peugeote a ze ak nepomohlo ciatenie skrtiacej klapky tak len druhu ze bude zla a to opravit nejde tak preto som objednaval druhu z CZ ak mi to pomoze dam vediet ale asi az nejak stvrtok-piatok lebo v pondelok je sviatok tak kurier nechodi a cas budem mat az v stvrtok a piatok tak dam vediet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mal som poruchu jak map senzoru tak aj zapal rampy ,pri  map mi auto skubalo hlavne v nizsich otackach bol problem sa rozbehnut vo vyssi otackach to ako tak slo(ale to mi svietila kontrolka K)) naopak spatna rampa skubala takmer pri vsetkych otackach a strasny smrad isiel z vyfuku a s autom sa nedalo takmer jazdit a v premavke to uz bol horor

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

306 ho ma na veku vzduch. filtra pri hadici do sktriacej klapky ?

a ako som to cital tak som sa bol zaviest a na rovinke ked nesli auta som ho prevetral tak 140-150 a kontrolka diag svietila tak 1-2s zhasla zas 1s nic a potom sa zase rozsvietila a ked som brzdil motorom tak svietila  aj 10s ale ked som prisiel domou a pozeral som v RJ chyby tak som tam nemal nic okrem abs (o tom viem pokazeny snimac na zadnom kolese) a predtym som tento problem nemaval ze by blikala kontrolka diagnostiky

Upraveno uživatelem juraj4522
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi kamarád všechno zkontroloval, diagnostika nic nepíše, škrtící klapku vyčistil, všechno prolezl, jestli doléhá jak má a motor škube dál. Svíčky nové, palivový filtr nový. A závěr všeho...dneska jsem jel do vedlejší vesnice cca 3km a zpátky jsem jel na laně :(  Normálně startér točil (než jsem vytlouk baterku), dokonce to jednou i chytlo cca na 5 vteřin, ale potom už motor prostě nenaskočil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

Přesně tak třeba i snímač otáček dovede potrápit. Teď když to nenatočíš vůbec. Ono záleží taky jak kdo se v autech vyzná jakou má zkušenost s 406 a pod. Diagnostika byla jaká? Teď by mohla něco ukázat když to nenatočíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...