Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

hučivy zvuk od přední nápravy


tomikzlesa

Recommended Posts

Ahoj, ze dne na den začalo v předu něco hučet, dělá to i s vypnutým motorem, jde to jakoby od pravé strany a v pedálech je i lehce cítít vibrace... Jen při jízdě, motor je stále krásně tichý

Asi nebude náhoda že jsem zjistil že mi na právém kole praskla svorka co drží tu gumu na ložisku přímo u kola :D a vazelínka krásně zaprasila celé kolo, je možný že ten zvuk je způsobenej tímhle a mám si jet rovnou nechat vyměnit ložisko ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v klidu, chápeme o co jde, té prachovce se taky říká manžeta čili manžeta=prachovka ;)

jde slyšet chroustání či přeskoky/lupání když zvedneš auto a otáčíš kolem rukou

v servise ti auto zvednou a zkontrolujou ti za pár vteřin

 

co to jsou špatné kotouče? zvlněný kotouč kope do volantu při brždění, kope?

Upraveno uživatelem Tony Stark
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bude homokinetický kloub, taky mě chroustá, zatím jen do levých zatáček pod plynem a v tahu proti prudšímu kopci. Ozývá se to od pravého kola. Též začal ze dne na den. Před tím jsem hledal klepání, které se snad po dva roky nedařilo odstranit, snad po výměně kloubu bude klid. Přemýšlím akorát nad tím, zda dát zrovna oba nový, protože to klepání se teď ozývá akorát z levé strany.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok díky nechám to někde zkontrolovat, kotouče jsou už hodně zbroušený, nekoupou a brzdí to dobře, ale je vidět že už se to neobrušuje rovnomerně, jsou hodně zrezlý a i sem tam kus chybí :-) jak destičky tak kotouče...ale to bude asi vedlejší. Bez manžety sem jezdil asi tak 4 dni, kdo ví co se tam dostalo.

Mě to hučí hlavně na rovině, je jedno z kopce do kopce, v zatáčkách mi naopak přijde že to nedělá.

Jinak je to takový zvuk jako když na dálnici jedete po tej bílej čáře, ale trošku hlubší :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes jsem si podle návodu vyměnil přední kotouče, destičky a vše očistil....i jsem nakoukl do toho kloubu a jeste tam zbyla spousta vazelíny....žádné cvakání nikde neslyším :myslim   každopádně hučiví zvuk je tam stále ale po výměně asi tak o 70% tišší...no sem zvědavej co najdou v servisu, krom prohozeni zadních tlumičů :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...