Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zvláštní cinkání


petan307SW

Recommended Posts

Ahoj Peugeoťáci, sám takovýhle typ dotazů nemám rád, ale zeptám se protože mě to zajímá a nevím jestli to není předzvěst nějaké poruchy. Po nastarování studeného motoru je slyšet normální zvuk motoru, ale po cca 5 vteřinách to pod kapotou cvakne a přidá se k tomu takový zvláštní cinkavý zvuk. Ten po cca 4-5 vteřinách opět s cvaknutím přestane a za dalších  pěti vteřinách "normálního" zvuku se to opakuje. Ve skutečnosti nevím přesně jak dlouho se to opakuje, ale nějakou dobu ano a vím že když  popojedu a ohřeje se motor, tak to pak už nedělá. Prosím o vysvětlení, nebo aspoň tip co by to mohlo být. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau,

dělá mi to úplně to stejný, ale nemám zvedák, abych se pod to podíval. Osobně to tipuju na katalyzátor v prvotní fázi rozkladu nebo podobnou blbost, ale bratranec, který je mechanik mi řekl, že dokud nic neodpadne, tak to nemám řešit:) Sice jsem ti neporadil, ale snad ti dodá lepší pocit, že v tom nejsi sám :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten načnutý katalyzátor vydává zvuky v různých otáčkách a je jedno jestli to je studený či zahřátý motor

tipoval bych to na benzínový pohlcovač par, takové to cvakání nejde slyšet vždycky ale jenom někdy (ten ventil je šaleny)

 

 

EDIT : Ouu, omlouva, toho jsem si nevšiml, psal jsem to z mobilu. Má chyba, pardon.

Upraveno uživatelem Tony Stark
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pejvyn diky aspon jsi me uklidnil, ze to nedela jen me. Treba je to normalni a nekdo chytrejsi nez my dva nam to vysvetli. Kdyby se prece jenom nasel, napiste.

KECKO ja i Pejvyn mame diesel, takze benzinovy pohlcovac par to asi nebude. Ale diky

Jestli si udela cas na forum straki007, tak ten bude urcite vedet. Zkusim mu pisnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

napíši jen co "zvláštně cinkalo" mě na bejvalý 406.... Byl to tlumič rázů na řemenici na klice (ta guma mezi vnitřní a vnější částí řemenice s drážkami pro řemen). Jak spínal klima kompresor, tak bylo slyšet cvakání doprovázené cinkáním. Toto skončilo nevesele při jednom výletu, kdy vymačkaná guma mezi dvěma částma řemenice dosloužila, ta řemenice se rozpadla na dva kusy a vnější část se vykutálela přímo před auto jak v grotesce s Lupinem Lanem. Naštěstí to řemen příslušenství nenatáhlo do rozvodů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Nazdárek, tak tady to je. K normálnímu zvuku motoru se to cinkání přidá mezi 14 a 15 vteřinou záznamu. Jinak Straki zaposlouchávat se ani nemusím, protože je to slyšet docela dost. Taky jsem teď zjistil, že když je větší zima, tak to cvakání, když se spouští to cinkání není tak výrazný, ale za to se interval kdy to cinká o dost prodlužuje.

 

 

Zvukový záznam 2014-11-26 12-51-07 (1).wav

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...