Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak zrušit vozidlo, polopřevod a přepsání vozidla po 1.1.2015


radim.1008

Recommended Posts

Jenom se ještě ujistim. Teď rozsekám svoje auto, koupím si to samé auto a to staré nabourané chci na náhradní díly. Je nějaká možnost, než to nechat EKOlogicky zklividovat (kdy mi samozdřejmě auto nezůstane) nebo omezeného depozitu na rok (který si nechají slušně zaplatit)?

Paradox je, že když si přitáhnu takto nabourané auto na díly z Německa, tak ho na tento účel využít můžu. Prostě ho jen nepřihlásím - je to tak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

V těch různých bububu, co všechno se zruší, mi zcela zásadně chybí jasné vyjádření, jak konkrétně se tedy budou řešit ty případy, kdy je auto v depozitu či polopřevodu, ale fyzicky už neexistuje. Znamená to tedy jakýsi generální pardon těm, co rozebrali auto bez eko likvidace, nebo se tyhle případy budou nějak řešit a postihovat, a jak? Ne že by se mě to nějak týkalo, ale když se řekne a)....

 

Tak tohle mě taky zajímá. Jelikož jsem se dřív bál, že jednou někdo auto v depozitu bude hledat, tak jsem auta na díly "poctivě" likvidoval, abych je mohl odhlásit.

A kdybych se na to býval byl vyprdnul, tak jsem to mě teď uzavřený...

Ale teoreticky to bylo lepší řešení - mnohá auta bych býval musel přihlásit, takže to už bylo v poloviny nesmyslné.

 

Nicméně souhlasím s oddiem - generální pardon? Opravdu? To se mi teda nelíbí. :mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...
Tak jsem dnes byl na evidenci vozidel, kvůli depozitu. Jak je známo, tak od 1.1.2015 se musejí do konce letošního roku u depozitovaných vozidel, které byly uloženy do depozitu před 30.6.2013 uvést jejich využití a místo jejich uložení. A tak jsem vyrazil, protože si nejsem jist, zda letos stihnu uvést motorku do stavu, aby prošla STK. Vyplnil jsem formulář a v něm jsem musel výslovně napsat způsob a účel využití a dále místo uložení. Jenže ona nestačila pouze adresa, ale musel jsem specifikovat přesné místo. A to tak, že přímo napsat, že je motorka uložena přímo v garáži v domě a č.p. Kdybych ovšem se rozhodl, motorku přestěhovat, tak musím znovu na úřad a znovu uvést, že motorka už není v garáži, ale třeba ve stodole. A celé toto pouze z důvodu toho, že kdyby odbor životního prostředí pojal podezření, že je s motorkou nakládáno jinak, tak můžou přijít na předem ohlášenou kontrolu a danou věc zkontrolovat. A když nebude, tak hrozí sankce až do 50tis.Kč. Způsob uložení a kompletní adresu místa zapsali do Velkého techničáku. Trvalo to asi 15minut, protože nevěděli kam a jak to napsat. Nakonec u toho byli čtyři úředníci. :bojim Celé mi to přijde jako nesmyslný a složitý úřední šiml. Celé mě to stálo 50,- za správní poplatek. Vím, že účelem je vyčistit depozit. Ještě mi bylo sděleno, že tímto chtějí taky majitele motivovat, aby vozidla v depozitu, byla znovu uváděna do provozu a depozit nesloužil jako dlouhodobá uloženka. A taky jsem byl první na úřadě, kdo něco takového chtěl. [emoji3]

Tuší někdo, jak dlouho to oznámení o místě uložení je platné? Já abych něco neprošvihnul, byla by to škoda. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím že by to mělo platit po celou dobu uložení v depozitu, tuším že i lhůty uložení v depozitu jsou teď nějak limitovány ale jak to je přesně by asi nejjednodušší bylo zavolat na evidenci a poptat se tam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

zdarec.....jak je to teď v roce 2017 s autem které chci prodat na díly...??  teoreticky odhlásím pojistku a nechám ho stát na chatě a budu rozebírat ...značky hodím do kufru a je to ....neeee...jde to tak...??? až bude uplně KO tak ho odvezu na šroták a odhlásím s potvrzením o likvidaci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...

Zkusím se zeptat tady, jestli s tím nemá někdo zkušenost. Vlastním Jawu 21, která má živé doklady, ale značku mám uloženou v depozitu, od přepisu v rámci dědictví, kvůli tehdy propadlé TK. Teď přemýšlím o prodeji, protože 6let pouze stojí a já na to nemám ani řidičák. Moje otázka zní, dá se při prodeji přepsat vozidlo mezi registry nebo ho musím před prodejem uvést zpět do provozu? Díky za případné odpovědi. Vím, že bych mohl zavolat na úřad, ale tam teď nikdo není. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎19‎. ‎6‎. ‎2017 at 17:49, celda1970 napsal:

zdarec.....jak je to teď v roce 2017 s autem které chci prodat na díly...??  teoreticky odhlásím pojistku a nechám ho stát na chatě a budu rozebírat ...značky hodím do kufru a je to ....neeee...jde to tak...??? až bude uplně KO tak ho odvezu na šroták a odhlásím s potvrzením o likvidaci...

Nevím jestli to bude ještě aktuální ale může se to hodit i někomu jinému. Sběrny surovin smí vykupovat pouze  " spotřební materiál " z aut. To znamená pokud si doma vyměníš blatník a pak ho povezeš do sběrny tak ho vykoupí s tím že peníze pošlou na účet ale pouze pokud jim tam podepíšeš " čestné prohlášení že to je spotřebovaný díl z fungujícího vozidla "  Takže pokud by někdo chtěl auto rozebrat na díly a zbytek pak odvézt do sběrny železa tak smůla tohle může vzít jen firma která má licenci na eko likvidaci vozidel a ty berou jen kompletní auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Vozidlo/fíka v depozitu normálně přepíšeš. Jen ho musíš ve vleku odvézt na STK kvůli evidenčce.  Jinak papíry by si na to měl mít pokud máš osobák.. 

Bohužel nemám, v době kdy jsem dělal řidičák, cca před 14lety se dávalo jen béčko.
Takže mezi registry po evidenční kontrole by to mělo jít.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Vena garážmistr napsal:

Nevím jestli to bude ještě aktuální ale může se to hodit i někomu jinému. Sběrny surovin smí vykupovat pouze  " spotřební materiál " z aut. To znamená pokud si doma vyměníš blatník a pak ho povezeš do sběrny tak ho vykoupí s tím že peníze pošlou na účet ale pouze pokud jim tam podepíšeš " čestné prohlášení že to je spotřebovaný díl z fungujícího vozidla "  Takže pokud by někdo chtěl auto rozebrat na díly a zbytek pak odvézt do sběrny železa tak smůla tohle může vzít jen firma která má licenci na eko likvidaci vozidel a ty berou jen kompletní auta.

Jak kde.. U nás ne... I na skelet ti daj papír o eko likvidaci.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Využiji toto vlákno k dotazu. Mám na sebe napsaný ještě jedno auto, který využívá ségra v Hradci. Já se přestěhoval loni a vše si přepsal. Jen na Forda jsem zapomněl. Nemám ani TP. :D A moje otázka zní, když to teď chci napsat na ségru, která má trvalou adresu v HK, tak musím mít evidenčku, přepsat to na svoji adresu nebo můžu zrovna na ní do HK? Pojištěný to má na sebe taky ségra. Ptám se tady, jestli s tím nemá někdo zkušenost. Než ze sebe udělám tydýta na registru vozidel. :D Díky za případnou odpověď. :papa

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

změny se mají hlásit do 14dnů od změny trvalého.. :D jinak by mělo stačit, když ty ji dáš plnou moc, ona udělá evidenčku a zajde na úřad, pak by mělo proběhnout v pohodě.. a nebo obráceně, pokud to chceš dělat ty, dá ti plnou moc, evidenčku a ty to na ni odhlásíš..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...