Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Únik chlad.kapaliny

PAŽOUT406HDI

Recommended Posts

Mám pažouta 406hdi 80kw najeto (asi80tis,koupeno z německa)

problém je v tom že z hruba na 200km vylítá nádržkou asi400ml vody.Voda je od té doby zabarvená do zrzava.Dal jsem novej termostat ,ale voda stále mizí.Další věc která to může prý být je těsnění pod hlavou.To by prý bylo vydět v nádržce- vycházejcí vzduch .A ten tam vydět není.Chladíci okruh se prý odvzdušňuje sám,přesto jsem ho odvzdušnil sám na chladiči.Po 200km jsem zase cejtil v trubkách vzduchové bubliny.Ani v ser.PEUGEOT mi neřekli s jistotou že to je těsnění pod hlavou.Nerad bych nechal dělat zbytečnou práci.Pod autem také ni neteče.Výčko na nádržce mám nové. Neví tady někdo co to je za vychytávku,nebo jak přesně identyfikovat závadu.:myslim

Až to budeš mít zahřátý, tak se mrkni na měrku oleje. Jestli tam bude místo typické olejové barvy taková šedivá ******, tak máš jasno... Buď prdlá hlava, nebo těsnění pod hlavou.

Občas se to projeví nejen vodou v oleji, ale také olejem ve vodě...

Hřeje se to nějak víc? Podle toho, co popisuješ, nechci strašit, ale... Ono je lepší zjistit to brzo, abys pak ještě nezadřel motor... Neb olej s vodou není ideální mazivo.

Motorový olej je v pořádku.Teplotu to drží mezi 85-90.Z tohoto směru je vše o.k.Je to zapeklitá věc.POMOC!!!!!!!!!.

Jinak je pažout obědnanej na prvního do servisu.Stejně bych to rád vyřešil sám(samozřejmě s vaší pomocí,protože mé nápady už jsou vyčerpány)Jde jen o prachy,že.

Stejně mi je záhadou že nádržka neni zdaleka nejvejš.Nejvejš je chladič s hadicí od trmostatu.Jak se nejvyžší místo může samo odvzdušnit do nižšího místa .Do teď jsem měl auta kde nádržka byla vždy nejvejš abylo to v pohodě .Jen ty frantíci musej mít nějakou vzláštnost,která mě drtí.:myslim:papa