Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

StibTova 407 2,2 - KONEC


Guest StibTo

Recommended Posts

Tak story "výdaje na mou 407 v roce 2017" pokračuje - odkládal jsme přezutí na zimní tak dlouho, až jsem se k tomu dostal minulý pátek, tj. ve státní svátek. Mrkvička pomáhala. 3 kola v cajku, u 4. jsem žvejknul originální bezpečák (a z ořechu vylítly 2 z těch 4 malých "pinů"). V ten den a k tomu po 12:00 nebylo kde to pořešit, takže jsme na prodloužený víkend odjeli 306 kde byly v tu chvíli stále letňáky. V pondělí jsem se objednal na zítřek, tedy čtvrtek v Kyjích k Domanskému na servis. Říkal jsem si - mám to blízko, v Peugeotu budou vědět, co s Peugeotem a v neposlední řadě budu mít další cennou zkušenost (v tuhle chvíli doufám, že pozitivní) s autorizovaným servisem :)  A příště si musím zvlášť budu-li zase u toho pohlídat, aby mi v pneuservisu neutáhli všechno včetně bezpečáků rázovým utahovákem, prasata :roll

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bezpečáky byly jedna z prvních věcí co šlo z auta pryč - včetně ventilků s hlídáním tlaku. A i tak mi pak u Kopeckého utáhli šrouby takovým stylem, že jsem v létě ohnul klasický křížový klíč a stejně jsem to nepovolil - jen proto že si někdo nezkontroloval "aku šroubovák" před použitím.. No naštěstí jsem chtěl kola sundat jen kvůli barvení brzdičů, tak jsem to o týden posunul, v servise mi (samozřejmě zdarma) šrouby povolili a utáhli tak jak se má, já si pořídil klíč s rázovou hlavicí a je to :) 

Přeji ať tě v servise nezklamou! :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl u rezervy jen takovou "fajfku", ani nevím jestli byla originální nebo ne, ale zlomil jsem jí hned na druhým šroubu :myslim tak jsem koupil teleskopa s rázovkou a to už je jiný kafe. Každopádně představa že bych někde píchnul a tohle zjistil - za to bych asi vraždil.. Teď už vím že si na to mám dávat bacha :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo vypadá to jako fajfka, je to teleskopické, relativně masivní .... Použil jsem to úplně poprvé, jinak vždy stačila velká gola. V pneuservisu to strašně hrotěj .... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to nepotěší.

Kdysi dávno jsem na Š130 píchl, a nepovolil. Musel jsem matici rozřezat. Od té doby si v pneuservisech vždy utahuji kola sám vlastním klíčem. Pak jsem začal jezdit k mechanikovi, ke kterému jezdím i teď. Ten mi hned řekl, že utahuje šrouby klíčem, a taky to tak dělá. Šrouby povoluje a zpět šroubuje pneuutahovákem, ale dotahuje je  klíčem.

Teď jsem přešel na zimní plecháče, tak už si budu přehazovat kola sám.

Oni už si s tím v servise poradí a budeš spokojen. Je to poučení. Člověk se stále učí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už bezpečáky koupil s autem, byly to origo a půjdu do nich zase - alespoň mám tip pro nějakého šťastlivce na dárek pro mě pod stromeček :)   Ale holt je to potřeba si pohlídat v (pneu)servisu příště ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, StibTo napsal:

Já už bezpečáky koupil s autem, byly to origo a půjdu do nich zase - alespoň mám tip pro nějakého šťastlivce na dárek pro mě pod stromeček :)   Ale holt je to potřeba si pohlídat v (pneu)servisu příště ...

Proč?Doba kdy se kola kradla jsou dávno pryč.

A tím jehličkovým ořechem to stejně povolí,kdo na to jde je vybaven.

Taky to bylo vždy první co jsem z auta vyhodil.

Upraveno uživatelem Milan+
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Milan+  Nemáš bohužel pravdu. Asi jak kde, ale ALU se kradou pořád. Sada origo bezpečáků na 407 stojí dnes lehce přes osm stovek a to mi i za ten pouhý "dobrý pocit" stojí. Krom toho mám auto pojištěné (havarijní pojištění), uvažoval jsem svého času i o věcech typu Zederlock / Defendlock apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už uháním mastnou tyčí do práce. Zadání : Demontáž LZ kola, montáž zimního co mám v kufru, dohuštění všech pneu na předepsaný tlak. Odhad ceny 2.000,- Ehm... :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to víš, mají fóra, prý nějaká paní jednou platila za odstranění 1 bezpecaku 2.000 bo se s tím drbali 2h a základní sazba je 899,-/h. Ještě mohu zkusit ukecat slevu na stáří vozu :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...