Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

StibTova 407 2,2 - KONEC


Guest StibTo

Recommended Posts

No mne stálo sundání 4 bezpečáku od Peugeotu 2 000,- a dělali to u Domanského :mad:       Nicméně si nejsem jistý, zda by Charlieho metoda na ty Frantíky byla použitelná . . .  :myslim

Upraveno uživatelem Klemoň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Charlie 1  Ježiš ty jsi chytrej poránu ... Myslíš, že jsem to nezkoušel ? ;)  Ale poškození liťáku se mi fakt riskovat nechtělo, takže to raději dám někam, kde ví, co dělají. Proč zrovna do autorizáku jsme vysvětloval o X příspěvků výše.

Upraveno uživatelem StibTo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta metoda co píše Charlie je naprosto v poho,musí to většinou být ta 12hran gola ,zařízne se a povolíš,ještě to při tom odrazí i sedla ,tak to pak jde. Hlavně přes nástavec,aby jsi nemajznul do kola:D

Odvrtávání jde blbě,to už přichází na řadu,když naklepnutí nepomůže,dokonce už zvažuji,že si udělám vodící ořechy na ten odvrt,pomalu každou sezonu někomu něco.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem chytřejší,ale jde to v pohodě, klasicky bezpecaky pro francouze, kulatá hlava a v ni 4 vybráni pro válečky cca 2mm,kdyby jsi dal dotaz dřív tak nemusí s k domanskymu a  platit 2000...povolil. By jsi to sam....pokud ti šroub neznici  bude to Dobrý, i když nova sada stojí 400 _Kč....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nová sada stojí 800, to za prvé. Za druhé jak jsem psal dva z těch čtyř miniválečků už byly fuč, takže to nebylo za co vzít, sral jsem se s tím několik minut ale žvejknul jsem ten šroub nakonec ještě víc ... Nakonec jsem se pokusil ty dva válečky nahradit, fiknul jsem fričkou patřičně tlustý hřebík a nabouchal to do toho ořechu, díky tomu se mi alespoň zpětně po sobě povedlo povolit a vyšroubovat ty předchozí 3 bezpečáky, jinak bych platil u Domanského daleko víc. A propos během oběda mi volali, auto je připravené a cena je 1.400,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžou mít komplet sadu na bezpečáky, tady ve Škodovce to maji a povolujou kola za 50,-/kus. Třeba když někdo ztratí či smekne klíč.
Povoluju to tímhle, pokud se to vejde do disku:

_vyrp11_1889Sada-hlavic-pro-povoleni-sroubumatic-s-poskozenym-sestihranem-TIGER-Kunzer2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není to jen za povolení toho šroubu ;)  Taky demontáž / montáž kola a dofouknutí všech pneu když už jsem tam byl, protože jak jsme to v pátek přerušili to přezouvání tohle se neudělalo. Zde rozpis :

WP_20171123_19_02_22_Pro.thumb.jpg.8a760e777b580277dac3722d4822889b.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak celkově hodnotím tuto návštěvu jako dobrou, ale po předchozích zkušenostech jsem si vše pořádně zkontroloval - při přebírání vozu to, že je letní kolo nepoškozené (nenavařovali, ale použili ten můj napůl KO ořech a nějaký pořádný kříž) a doma ještě pro jistotu i tlak v pneu. Vše v pořádku. Jen ta hodinová sazba je docela mazec, 899,- plus DPH :) Ukecávat jsem to nezkoušel bo tam nejsou žádné díly, jen 1,3h práce.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, tak hodinová sazba, která má uživit servis, je prostě zhruba taková. Při běžné činnosti se většina schová do dílů a marže na nich, ale když maj účtovat čistou práci a neprodělat... Vždyť jen plat  solidního mechanika vč. všech odvodů je tři stovky jen to fikne, i když ten z toho uvidí s bídou půlku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přiznám se, že netuším, na kolik si přijde mechanik v autorizáku, a ani nepředpokládám, že mi to sem některý z nich napíše, můj odhad je tak 30 hrubého :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...