Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

StibTova 407 2,2 - KONEC


Guest StibTo

Recommended Posts

Abych nezapomněl ještě minulý týden podruhé měněny stěrače (asi po 2 letech ..?), dány po dobrých zkušenostech opět VALEO X-TRM, cena v AK na klub 828,-Kč :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes odpoledne opravena páčka blinkrů která (jak je obvyklé u 407ček) občas po dotočení pravotočivé zatáčky a návratu do "neblikací" polohy ještě samovolně problikla nalevo. Stavil se u mě člen @h4wk3y, celé to vydalo asi na 2 hodiny a vše se zdá ok :) Něco málo jsem nafotil, tak přemýšlím, zda neudělat topic v sekci Udělej si sám, pokud by se do toho někdo chtěl taky pustit. Měl jsem od koupě jako "bonus" ještě celý druhý modul páček (za který ti komici jinak chtějí asi 7.000) tak na něm jsme to vyzkoušeli. Pár fotek z průběhu ...

WP_20170603_14_55_47_Pro.thumb.jpg.59c8a879f9c98ea59fdb60a899de1ee4.jpgWP_20170603_15_03_46_Pro.thumb.jpg.a10e10e72d4f93f6e46ca53ed58007fc.jpgWP_20170603_15_22_04_Pro.thumb.jpg.a73d6b3b67e2215f42612c44ffb28abf.jpg

Upraveno uživatelem StibTo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Dnes proběhl sezónní servis klimy, odčerpáno asi 350g (naposledy se kompletní dělal před 2 roky, loni jen kontrola množství/tlaku). Za týden tam ještě sjedu na "prosvícení" :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plná něco přes 600g, musel bych hledat protokol .. přes 700g to nebylo. Ano uteklo to za 2 roky, tedy za předpokladu, že tehdy (2015) u Domanského opravdu klimu naplnili ! Soudě dle tehdejšího ojebu s kabinovým filtrem (mám to tu někde z předloňska ve vlákně i s foto) to tak vlastně nemuselo ani být ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Edit : Dnes jsem byl na prosvícení, žádný únik a dle protokolu z opravy se doplňovalo 280g. Takže nějaké úniky tam jsou nicméně ... mohlo by být hůř ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na mé 308 kontrola klima stavu - vysáto 385g a plná je myslím 425g. Můj servisman tvrdil, že na to že jsem ji nechal přes dva roky, tak prý bezva stav. Prý tomu trochu pomáhá i to že ji nevypínám a jede celoročně. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle statistik ročně uteče 5 až 10% množství v klímě ;) Takže to je v pohodě ;) A při ceně plnění a čištění si myslím, že to není zas tak hrozný jednou za 2-3 roky udělat :)

 

PS: Co snímače tlaku? začali si s autem povídat? ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak včera proběhl další servis. Po únorové výměně akceleračního silentbloku motoru a dubnové výměně silentbloku na straně spolujezdce tentokrát poslední, nejhorší (co do přístupu - ještě že to dělal mechoš) - ten, co drží převodovku. Celkem mazec ježek v kleci .. baterka pryč, ŘJ vyklonit, ABSo tam vadilo .. Ale povedlo se. Jinak ještě po 8.500km olej + filtr, zase Total Quartz 5W40 9000 a filtr Mann a nakonec kabinový filtr Valeo Supreme. Už je klid, v motoru nic nemlátí. Musím vyzdvihnout a doporučit @badisak a eshop autorozvody.cz - bral jsem tentokrát místo v Kelly či AsParts vše u něj, za 150Kč doručeno kurýrem až do práce a jen pro porovnání cena 5L oleje - Kelly po slevě na klub 882,-, badisak 495,-. Kabinový filtr uhlíkový Valeo Supreme Kelly po slevě 660,-, badisak 560,- :super

Jinak se bude dělat ještě koncový tlumič výfuku, po dohodě se servisákem tam přijde ten polskej, Polmostrow (nebo tak nějak). Chtěl jsem dělat celonerez, ale střed výfuku je v cajku, nemá to smysl "preventivně" měnit.

 

 

Upraveno uživatelem StibTo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci Ti kazit naladu ani urazit badisaka, ale opravdu myslíš, že v kanystru 5l oleje za 495 bude skutečně něco od totalu? Kup si někdy litrovku z oficiální distribuce a porovnej, rozdíl poznáš na první pohled ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Náladu mi nekazíš, za badisaka mluvit nemohu. Co myslíš tou oficiální distribucí ? A doufám, že nenapíšeš "z Peugeotu".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to je znama obezlicka ze ty drahe oleje jsou original a ty levne nejsou...

Ja takhle nakupuju casto a nerikam ze se to nemuze stat...ale vetsinou originalni olej z eshopu je na pulce ceny kamennych. 

Proste marze je marze

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...