Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

StibTova 407 2,2 - KONEC


Guest StibTo

Recommended Posts

Já nepochopím lidi co si koupí auto za míč a dělaj to co píšeš.

Pochopím lidi co si takové auto koupí o 1/4 levněji  (ojetinu) a dělají ty věci co ty nechápeš. 

Nevím co s tím Tank ono všichni máte. Dali jste benzín či naftu od nich na rozbor? Jezdí tam stále ČOI i celní správa a nikdy nebylo, že by to bylo špatné. Vždy to vyjde a celníci mají nejlepší CTL v republice.

Plyn: proč bych měl dávat 60 000kč/ročně když mohu 20 000kč a za 40 000 mohu koupit něco jiného. A ještě šetřím ovzduší, takže dělám i něco pro sebe a pro ostatní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

k Tank Ono jen podotknu, že když jedu kolem, vždy natankuju co se vejde :), nikdy jsem ohledně jejich nafty neměl problém

ovšem jako na potvoru, nejbližší pumpu mám cca 16 KM, samozřejmě opačným směrem, než obvykle jezdím...:P

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, John_Ice napsal:

Plyn: proč bych měl dávat 60 000kč/ročně když mohu 20 000kč a za 40 000 mohu koupit něco jiného. A ještě šetřím ovzduší, takže dělám i něco pro sebe a pro ostatní.

Jestli dáš za benzín 60.000 ročně tak to bych přestavbu i pochopil. Já najedu 1.000km měsíčně takže neřeším, kdy čepuju, kde a za kolik (jen to, že to musí výt 100-oktan)

Upraveno uživatelem StibTo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Havlicek.Lukas napsal:

jen se zeptam jak casto vidate cisternu na Shelce ??
ja na tank ONO cca kazdy 3-ti den - takze tam nehrozi ze by palivo bylo stare :P

To snad není důvod proč nemít špatné palivo. Ale taky raději tankují tam kde je velká vytoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechtěl jsem tu .:xvul ... to se omlouvám ... jen jsem reagoval na StibTo....určitě nemusíte hned psát kdo a jak čepuje.

No nenajedu tolik asi tolik (cca +- 20 000km/rok), jen jsem dával příklad. Když to bude mít spotřebu cca 12lit/100km a brát 100 vervu (beru ji taky) a nebo LPG, tak se tam člověk dostane. No ale když to dám do kalkulačky teď, tak se k tomu přibližuji, jen to není těch 20 000 kč,ale 28 000kč. a nebylo by to za 60 000kč ale jestli počítám správně blížím se k 70 000kč (31kč/ltr).

 

Ona ta přestavba taky záleží,jak si to chceš dlouho nechat. protože i s nájezdem 10 000km/rok to je na přemýšlení o úspoře. Protože plyn je za 13,40 a benzín 28 (snad, moc nekoukám kolik stojí,vím jen že verva je přes 30kč,ale tu dávám 1/měsíc)

Ale taky vím, že do FSI plyn asi by se nehodil.

Upraveno uživatelem John_Ice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.určitě nemusíte hned psát kdo a jak čepuje.

nemáš proč se omlouvat--na foru se obvykle reaguje na jakékoliv výtky, takže když někdo napíše, že mu nevyhovuje palivo z té a té pumpy, zpravidla se najdou jiní, co s tím palivem nemají žádný problém :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@John_Ice  Jo, to co píšeš dává smysl :)  Já 407 na LPG něpřestavěl a už ani nepřestavím.A to i kdybych si auto chtěl třeba ještě rok nechat. Od ledna mám novou práci a dojíždím na druhou stranu Prahy, cesta je 20km jedním směrem. Takže 800-900km měsíčně při dojíždění denně. K tomu tu a tam nějaký pojezd o víkendu a jsem řekněme na 1.200km za měsíc. Být to dvojnásobek asi by se mi o LPG (nebo čepování N95 místo Vervy 100) vyplatilo přemýšlet. Takhle ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem NIKDY nenapsal, že auto potřebuju :) Je to jen o mé pohodlnosti - a umím si to přiznat. třeba dnes protože jdem večer s kolegy pít jsem jel do práce sockou - a taky jsem to přežil :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zalezi jak je na tom doprava na Jizni spojce. V pulce rijna 2017 kdyz jsem jel v patek, vsedni den ze jo na pohovor byl jsem z P9 na P5 za 25 minut (od startu po zaparkovani). Co jsem nastoupil a dojizdim s malymi vyjimkami denne uz jsem taky jendou jel 60 minut - ale to byl extrem. MHD je to 45 minut "od dveri ke dverim" - tedy pocitaje i cestu na autobusovou zastavku a pak cestu na Andelu z metra k budove.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

proč dnes každej tolik pospíchá a i 5 min je dlouhá doba. Sám si to říkám stále, do školy stávání v 5,30, abych stihnul v 8h školu a ještě byl čas na blbosti. domu v 14h a dojel jsem v 17h a to jsem potom musel jezdit na trenink, když byl od 19h, když dřív tak jsem šel rovnou tam a doma v 21h a nebyl problém. teď bych to vůbec nedával a vůbec nevím, jak jsem to dával i se školou. A byl i čas na holky. Kurňa to je doba podělaná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tome kde a za kolik se nechavas merit? Bych jel s tebou s mondeem. Ja mam udavanych 200hp tovarne a 420Nm kroutak. Real byl 180hp a 380 Nm. Tak me zajima na kolik jsme to teda napapali kW. 510 Nm by tam byt melo.....

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, John_Ice napsal:

a když si to řekne každej pražák, tak Praha bude ucpaná jen na parkovištích... jupí :)

To se mě už naštěstí netýká, parkování v budově :P  Nicméně sorry, 45 minut MHD (když vše jede jak má) proti 25 minut autem (dtto) ? To je úspora 2x20 minut každý den.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Scratch napsal:

tome kde a za kolik se nechavas merit? Bych jel s tebou s mondeem. Ja mam udavanych 200hp tovarne a 420Nm kroutak. Real byl 180hp a 380 Nm. Tak me zajima na kolik jsme to teda napapali kW. 510 Nm by tam byt melo.....

 

CAMP PERFORMANCE, Lahovice / Zbraslav. Zajedu tam ještě po dekarbonizaci jen aby to bylo odměřeno na stejném místě před / po ale jak jsem psal nadšenej jsem moc nebyl, lepší by bylo mít možnost "být u toho". Ale zas co by člověk nechtěl za 900,- :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...