Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

StibTova 407 2,2 - KONEC


Guest StibTo

Recommended Posts

Jednou z nouze jsem bral olej v kelly za tech cca 900kc 5l na slevu clubu a kvalita uplne stejny jak od badisaka. Takze tak asi u me.Osobne olej menim max po 10tis a porad je slusnej pri vymene. Ofiko distribuci jsem nezkoumal ale to co je v predrazeny kelly nekolikrat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vám nevím ... @Schreek promiň, ale to není poprvé, co si hraješ na "něco víc" - s těma pneu stejná story. Takže my, co kupujem olej v eshopu, prostě proto, že proč dávat 1.000 za něco co může stát 500 jsme "póvl" ? Olej měním - jako @John - max po 10.000km. pravděpodobně jsem z Tebou adorované "oficiální distribuce" v životě nikdy nic nekoupil a autí si spokojeně přede. Takže tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si na nic nehraju, chápu že se Ti tomu nechce věřit, i mě to kdysi přišlo nepravděpodobné, ale někdy to zkus, fakt je tam znatelný rozdíl ikdyz jsou obaly zcela identické... A cena originálu nemusí být dvojnásobná ;)

Nic Ti nenutím, byl to jen takový námět k zamyšlení. Ale přeci snad ani nemůžeš čekat super kvalitní značkový olej za cenu pod stovku za litr ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v tom případě tedy nechápu, proč dělámě "promo" obchodům jako autorozvody.cz neb o autokelly.cz když tam vlastně prodávají pančovaný olej a neoriginální díly v originálních obalech ? :)

Nikdy jsem to neporovnával, stejně  <I> poznám ... Kde přesně bereš olej ty ? Nebo počkej - Tobě to vlastně sežene (a naúčtuje) ppčko, co ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ktory je jednoznacke pravy a ktory nie ? Ked zoberiem nejaky uplne lacny Total a budem ho dalej predavaj za dvojnasobok, tak uz je urcite pravy? Aj pri olejoch plati, tak ako pri inom, ze treba kupovat z overenych obchodov alebo eshopov. Ja kupujem z eshopu, kde viem na 100% ze je olej pravy, sice cena nie je 500 kc za 5 litrov, ale je cena 29 Eur za 5 litrov, ale mam istotu. Su aj predajne, kde maju ten isty a za 5 litrov pytaju 110 Eur. Cize preverit si obchod a potom kupit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto kelly bere oleje total od Novak oil coz je nejvetsi odberatel primo od Total ČR.

Kdysi jsem s Novak oil resil oleje pro klub kdy cena nebyla o moc nizsi nez v je ted v kelly po sleve.  Ztroskotali jsme na jednotlive distribuci clenum a mesic na to zacal dodavat kelly a tim jsme vyresili spoustu veci najednou. (objednavky,distribuci,cena clen neclen,....)

To jen k tomu co prodava kelly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, StibTo napsal:

Tak v tom případě tedy nechápu, proč dělámě "promo" obchodům jako autorozvody.cz neb o autokelly.cz když tam vlastně prodávají pančovaný olej a neoriginální díly v originálních obalech ? :)

Nikdy jsem to neporovnával, stejně  <I> poznám ... Kde přesně bereš olej ty ? Nebo počkej - Tobě to vlastně sežene (a naúčtuje) ppčko, co ?

Ja jsem právě tohle porovnání viděl, neříkám, že jsou horší nebo lepší ty oleje, to posoudit nedokážu, stejně jako nikdo z nás pravděpodobně nepozná pancovany olej. Jen jsem chtěl říci, že při nákupu oleje, by se lidi mohli řídit taky někdy něčím jiným než jen cenou, což většina lidí nechce slyšet...

Promo tu děláme tomu kdo si to zaplatí, nemůžeme posuzovat jejich kvalitu, je na každém jestli si to koupí nebo ne. Bohužel na kvalitu dílů některých našich partnerů si dost lidí stěžuje, objektivně to my posoudit bohužel neumíme....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Malý příspěvek do diskuse o cenách kvalitních syntetických olejů. Zasílám jen pro porovnání ceny s tím snad nejhorším co se dá koupit. Ano tento olej je určen na něco jiného. 

   

olej.docx

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@JVT  Úúúžasné, díky za screenshot úplně celé obrazovky. Tvoje pointa ?

@Pe.Tr  A u badisaka víme, odkud bere ? Jinak - dá se s jistotou říct, že jsem u něj koupil to samé, byť levněji, co bych koupil v AK ? Jen proto, že jde o čistě internetový shop ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha :D   Tak mám při pátku kratší vedení. Ale ok - třeba si příště zahraju na spořílka, tady jich máme dost, od kterých se učit a nacpu tam tohle :P

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Malé porovnání. Asi každý občas zajde na pivo. Možná se i někomu stalo, že se najednou točí jiná značka piva. Všechno je to množství odběru. Pak si majitel hospody může vybrat z pobídek pivovarů. Tenhle dá ubrusy jiný kompletní sklo atd.  Oba nabídnou podobnou nákupní cenu piva. To stejné je i u olejů. Znám jeden servis, (není to Peugeot) který pravidelně mění dodavatele oleje za různé výhody.

Asi před dvěma lety jsem na netu našel článek s fotkama kde byl celkem podrobně popsán způsob distribuce neoriginálních olejů v originálních obalech. Na fotkách se nedal poznat rozdíl. Bylo to na východ od Slovenska. Jestli si to dobře pamatuji tak se to týkalo značek SHELL, MOBIL a TOTAL. Tím nechci říct,  že si kupujete na netu olej s kvalitou sra*ky. Dle mého názoru je důležité jaký objem prodeje za danou cenu onen dodavatel má. Pokud to nevím tak si olej koupím třeba u koncesionáře za větší cenu. Další je možnost měnit olej častěji. Ono to poté možná vyjde na stejné peníze, ale s jiným opotřebením motoru.

http://www.mjauto.cz/padelane-oleje-castrol-mobil-a-shell

Něco jsem dnes našel, ale netuším zda je to ten článek. Také zda je vše, co se v článku píše, pravda. 

Upraveno uživatelem JVT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem na neveřejné prezentaci Celní správy, která se tomu věnovala. Nejen olejům, ale také např. pracím práškům (a to jde už o naše zdraví, nejen o nějaké bezvýznamné motory). Závěr je, že u kvalitních padělků rozdíl bez rozboru nepoznáme. Víc mě trápí, jaké pečivo, uzeniny, ovoce a zeleninu kupuju, než co se nalije to pixly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No až tam dáš nějakou opravdu sračku - nebo zapomeneš doplnit - a motor se Ti zadře, už to nebude tak úplně "bezvýznamné" ... Nicméně hezká diskuze. Jsem rád, že jsem tu badisaka označil, třeba se nám k tomu nařčení z prodeje padělků vyjádří ;)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč hned padělky? Myslíš, že kdyby prodával padělky, že by prodával tak dlouho? Určitě by jsi toho orgány všimli. Já si myslím, že má jinak nastavenou marži než kamenné prodejny. Pamatuji si, že se to už jednou řešilo. Možná to je u něho ve vlákně. Ale to nevím jistě. Stejně by se dalo polemizovat třeba o palivech u TankONO. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...