Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Přihlášení auta


Carlos309

Recommended Posts

Zdravim,chtěl bych se zeptat na jednu věc o které si nejsem jistý. Koupil jsem peugeota 309 GTI v dezolátním stavu,že si toto autíčko vymazlim na veterána. Ale předchozí majitel nechal auto ekologicky zlikvidovat a auto je bez platného techničáku. Půjde takovéhle auto potom přihlásit jako veterán,když podle VIN už neexistuje nebo mam začít schánět jiný techničák i s VIN štítkem? Moc děkuji za odpovědi které by mi pomohli :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

viem ze na slovensku je moznost ynova prihlasit auto aj bez technicaku ked mam len auto stitky a VIN cislo ale vychadza to strasne draho

ja mam doma Citroen Oltcit a chcel som ho prihlasit lebo od auta nemam absolutne ziadne papiere bol som sa na to pytat ze sa to da znova vsetko vybavit ale je to narocne na cas a financie  ja som to pocital a vychadzalo mi to na nejakych 1200-1300eur  ale to bolo tak 2 roky dozadu tak neviem ako sa tera pohybuju ceny

si myslim ze najlepsie by si mal zohnat technicak a VIN cislo a budes to mat jednoduksie a urcite lacnejsie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I když to auto chci přihlásit až za 6 let na veteranský značky? Na tom autě je fakt dost práce že než to dam dohromady tak to bude akorát. Kamarád takhle dělá porsche 924 a tvrdí že na přihlášení stačí kupní smlouva. S autem teď nechci jezdit, až bude po generálce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi to nepůjde. Přehlášení z bílých čísel na zelená je znemožněno.

Pokud Ti na autě zbyl původní VIN a původní štítek, nějaká šance tu je (i když na jednu stranu likvidující firma riskuje, na straně druhé neriskuje, když někdo z likvidace koupil karoserii a přihlásili mu ji...).

Mj. eko likvidace nespočívá ve vyslovené likvidaci auta, ale v odstranění nebezpečných součástí... ;)

Obával bych se ale v případě 309 něčeho jiného... Jendak toho, co píše oddie, a pak stále se zvyšující věkové hranice pro uznání historického vozidla. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Eko likvidácia je úplne odstránenie auta. Nie len súčasti.

To by mohol hoc kto povedať, vyberte mi motor, nádrž, oleje, a iné nebezpečné látky z auta a ja si tam dám nové. A budem jazdiť ďalej.

U nás v zberni ZP Eko q let, mali také auto ako mám ja, a chcel som nádržku z ostrekovačov a som sa pýtal vedúceho, tak povedal, že nemôže z toho nič vybrať, je to pod kamerou evidované a basta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,chtěl bych se zeptat na jednu věc o které si nejsem jistý. Koupil jsem peugeota 309 GTI v dezolátním stavu,že si toto autíčko vymazlim na veterána. Ale předchozí majitel nechal auto ekologicky zlikvidovat a auto je bez platného techničáku. Půjde takovéhle auto potom přihlásit jako veterán,když podle VIN už neexistuje nebo mam začít schánět jiný techničák i s VIN štítkem? Moc děkuji za odpovědi které by mi pomohli :)

Carlosi, podle mne jsou tyto úvahy o generální opravě a opětovném přihlášení - navíc na veteránské značky, naprosto nesmyslná, zbytečná a v konečném důsledku extrémně drahá záležitost. Pokud se nepletu, tak auto-veterán se počítá do roku výroby 1983, musí nést určité procento originálních dílů a hlavně musí projít testací historických vozidel. Některá pravidla najdeš zde.

Navíc ve Tvém případě, kdy bylo vozidlo administrativně zlikvidováno by mohly vzniknout nemalé komplikace při pokusu o opětovnou legalizaci vozu. Předpokládám, že jsi auto pořídil za pár stovek, dost možná bez kupní smlouvy neboť se nejedná o vozidlo ale v podstatě jen kus železa.

Vyvaruj se chyb, které udělaly stovky generací před Tebou. Administrativně existujících aut vhodných k restaurování jsou mraky, stačí jen pohledat a věřím, že při troše snahy seženeš i relativně slušnou P309GTI bez komplikací na STK či EMV.

Upraveno uživatelem Namor74
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Až budeš zas něco zvažovat, tak u aut, kde je ještě pořád dost na výběr, je rozhodující stav kastle. Neshnilá kastle, kterou není potřeba lakovat, to je věc, za kterou má smysl si připlatit. Vyvařit kastli a solidně nalakovat, aby to za něco stálo, to jsi v řádech desetitisíců, a ne zrovna jen dvou... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo asi to tak bude,auto je ještě naštěstí jen zamluvený tak se na to vykašlu, DÍky všem za radu

Carlosi Carlosi, nedělej tady z ostatních ani ze sebe kreténa. Mít auto koupený - viz Tvůj první příspěvek a mít auto jenom zamluvený je dosti podstatný rozdíl s navazujícími zákonnými povinnostmi. Ostatní se poté snaží navrhovat řešení situace, která ještě nenastala a to je zcela zbytečně vydaná energie a čas, bez ohledu na mimomísovost některých příspěvků.

Tímto zároveň apeluji na ostatní, nazývejte věci pravými jmény. Děkuji.

Upraveno uživatelem Namor74
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Ano .Musí být OVĚŘENÁ plná moc prodejce nebo kupce popřípadně obou pro třetí osobu (takto jsem vloni-12/2016 kupoval Xantii HDi) ,ORV díl 1 a 2 (postaru TP a OTP) protokol z evidenční nebo technické kontroly ne starší než 1 měsíc a ZK jako doklad o pojištění,samozřejmostí jsou osobní doklady,na úřadu vypsaná žádost  Změna...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, minimaxa napsal:

:o uf

"tož hodně štěstí s tým pertinaxem.."

nerozumím můžeš vysvětlit?

Přema sem chodí,by se ozval,pokud by měl čas,:myslimchapu každej má plno svý práce,nerad někoho obtěžuju,bude výlet...samozřejmě by bylo lepší kdyby na to někdo mrkl,proto píšu,že není problém zaplatit cestu i čas...mě výlet výlet tak na 700....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...