Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rozměr kol


tomigun007

Recommended Posts

Zdravím chlapci Pežoťácký,

pomalu a jistě si začínám přizpůsobovat 306ku ku obrazu svému a naposled jsem tvrdě narazil. Kamarád mi sehnal kola Borbet A v rozměrech 16 palců, pneu 215/40, ET jako blázen a 9.ráfek. Hošan co kola vlastní je měl na Focusu a prej bez problému je tam nasadil. Řekl jsem si, když to jde na šrot jako je Focus, tak na mého Pažouta to půjde jako po másle...

 

Včera jsem si udělal čas a vyzkoušel jedno kolo dát na přední nápravu. Dopadlo to takto : 

post-36166-0-30333300-1414761305_thumb.j

Auto jsem pustil dolů, odbrzdil, odklínoval, ale s autem nešlo pohnout ! Nakonec jsem zjistil, že kolo je ve stavu kov na kov se třemenem a proto s autem nešlo pohnout. Mám 2 možnosti, buď koupit podložky nebo zbrousit třmen. No dobrá, tím případ uzavřen. Další fotky :

post-36166-0-70733100-1414761647_thumb.j post-36166-0-22876900-1414761740_thumb.j

 

Pak začal ten správný horor. Přešel jsem na zadní nápravu, sundal původní kolo a snažil se nasadit Borbeta. Bez výsledku, kolo se vždy zaseklo o kus karosérie : 

post-36166-0-28352800-1414762083_thumb.j  

Sehnal jsem si podložky a zkoušel si hrát. Při podložce 8mm se s kolem dalo otočit, jenže pohled zezadu auta vypadal katastrofálně :

 post-36166-0-99667300-1414762226_thumb.j post-36166-0-52686400-1414762314_thumb.j 

 

Chci se vás zeptat s jakým rozměrem kol uspěju, aniž bych musel kupovat podložky. Mám rád kola v rozměrech 15-17 palců, velké límce a nízko profilové gumy. Za veškerý odpovědi budu rád, jen se zdržte komentářů jako : ''Ty si blázen'' :D Stačilo mi to včera od souseda... 

post-36166-0-95060100-1414762856_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

R16 tky tam možeš dať :D ale 9J? :D to je trocha moc podľa mňa do zadu Max 8J a do predu 7,5J ked chceš aby to dobre vyzeralo a aby sa dalo točiť volantom zmenou ET dostaneš kolesa už len von a tak ako máš zadné koleso to zelení neprehliadnu :D osobne sa mi tie kolesá páčia, tiež by som chcel také no užšie disky tak ako som napísal do predu 7,5J do zadu 8J, osobne som taký problém ešte neriešil musíš počkať na niekoho kto ti nejako poradí  :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jedním slovem brutalita....

Tatra 815 má alternativu rozměr 11x20 ..ca 280 cm na šíři, docela se tomu blížíš

 

ty dorazy na ramena náprav dej do háje,dej tam pořádný špalky třeba z fobie 1 kombi a trochu zkrať, sedne si to a zadek budeš mít stabilnější.Je to tvrzená guma.

Ulehčíš jehlákách v ramenech.

V kastli vespod by tam měly být kruhový misky ,ve kterých dorazy sedí. Tady snad nemá cenu ani laborovat s výškou na torzních tyčích kvůli té šíři. Vyšší by to uskakovalo .

Bral jsi už v úvahu dát tam statické silenbloky na z. nápravu ze šáde ,ať se zadek  nehýbe..?je to pár korun.....výsledek zaručen 

 

jenom ty bubny na tý 306 ...:(

Upraveno uživatelem myšut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jedním slovem brutalita....

Tatra 815 má alternativu rozměr 11x20 ..ca 280 cm na šíři, docela se tomu blížíš

 

ty dorazy na ramena náprav dej do háje,dej tam pořádný špalky třeba z fobie 1 kombi a trochu zkrať, sedne si to a zadek budeš mít stabilnější.Je to tvrzená guma.

Ulehčíš jehlákách v ramenech.

V kastli vespod by tam měly být kruhový misky ,ve kterých dorazy sedí. Tady snad nemá cenu ani laborovat s výškou na torzních tyčích kvůli té šíři. Vyšší by to uskakovalo .

Bral jsi už v úvahu dát tam statické silenbloky na z. nápravu ze šáde ,ať se zadek  nehýbe..?je to pár korun.....výsledek zaručen 

 

jenom ty bubny na tý 306 ... :(

 

K Tatře mám ještě dost daleko :D Ohledně těch špalků (dorazů) z Fábie 1, na netu jsem našel pouze dorazy na přední nápravu, ale nic na zadní :\

Statickej silentblok ? Absolutně netušim k čemu by tam byl a kam by si ho chtěl napasovat ? :D

Co se ti nelíbí na mých bubnech ? :D Ona je to stará fotka zhruba rok, teď v létě jsem je natíral na červenou ''brembo'' barvu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

R16 tky tam možeš dať :D ale 9J? :D to je trocha moc podľa mňa do zadu Max 8J a do predu 7,5J ked chceš aby to dobre vyzeralo a aby sa dalo točiť volantom zmenou ET dostaneš kolesa už len von a tak ako máš zadné koleso to zelení neprehliadnu :D osobne sa mi tie kolesá páčia, tiež by som chcel také no užšie disky tak ako som napísal do predu 7,5J do zadu 8J, osobne som taký problém ešte neriešil musíš počkať na niekoho kto ti nejako poradí  :papa

 

To zní celkem rozumně, ale stejnak bych se měl držet raději při zemi :D Vidím to na tyto kola : http://auto.bazos.cz/inzerat/40221201/Alu-disky-16-4x108-Borbet.php

 

7,5 palců zní dobře, 16 disk fajn, jen škoda že na tom nejsou gumy, který stojí 2000kč jedna :\

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nakonec to vypadá, že buď to nastřádám nějáké prašuse na gumy a koupím tyto ráfky http://auto.bazos.cz/inzerat/40221201/Alu-disky-16-4x108-Borbet.php

 

A nebo budu pokukovat po nějákých jiných kolech... 

Samozřejmě Borbety, který jsem teď zkoušel kamarádovi vrátím, páč se mi na auto nevejdou a za druhé jsou v dezolátním stavu :D Kdyby o ně někdo měl zájem, napište SZ. Cena 6k i s pneu.

 

Díky všem za ochotu a rady :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tie z bazošu by som chcel i ja ale momentálne riešim kola na zimu :) sú to pekné kolesá tie borbety A ale páčia sa mi ešte aj borbet BS  :papa

 

Na zimu mám krásný plecháče s novým vzorkem, to se to bude frčet panečku :D Borbet BS jsou moc pěkné kolesa, škoda jen, že je má každej druhej tuzer na autě :\ Až budu v balíku, určitě si pořídím kola Schmidt Retro Modern Line.  

post-36166-0-43126400-1414841176_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aj tie sú pekné, ja mám na zimu obyčajné plecháče majú ET 27 a chcem ho ešte znižit dal som ich opieskovať a naniesť sivý komaxit :) mám biele auto gumy sú čierne tak aby nebol velký kontrast dal som sivé disky napokon každý ma čierne disky a občas sa najdú aj strieborne :) sivé má málo kto :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na zimu mám krásný plecháče s novým vzorkem, to se to bude frčet panečku :D Borbet BS jsou moc pěkné kolesa, škoda jen, že je má každej druhej tuzer na autě :\ Až budu v balíku, určitě si pořídím kola Schmidt Retro Modern Line.  

attachicon.gif16Zoll_Modern-Line_Peugeot+306_Felgen-1.jpg

zdarec a co tyhle ??

 

http://auto.bazos.cz/inzerat/39316037/ALU-KOLA-16.php

 

měl jsem je na 306-ce a vypadaly skvěle...klidně Ti pošlu nějaké fota ;)

Upraveno uživatelem Raul99
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...