Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ventilator topení


pajas502

Recommended Posts

Ahoj , u spolujezdce sundej spodní plasty (pod kastlikem a na boku tunelu) otevři si klapku vnitřní ventilace (při nastartovaným motoru) a tou otevřenou klapkou sáhni pro ten odpor - je to bajonet , takže pootočit a vytáhnout otevřenou klapkou ven a odpojit kabely . Rovnou zkontroluj i patici toho odporu , protože jestli dáš novej odpor do vyhřátý patice , tak to za chvíli budeš dělat znovu .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Jarokare - diky moc za presnej popis - neni totiz nad to, aby clovek misto rozebirani pul auta delal presne to co je potreba. Prubezne se totiz v aute prehrabuju, coz me moc nebavi - pred timhle autem jsem jezdil 15 let Hondy a tam se veci takhle nesr*li. Jeste jednou dik  ...   Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zdravím, prosím nutně o radu. Snažím se dostat k ventilátoru topení. Peugeot 307 1,6 2002 automatická klima. Podle slavné knížky Jak na to, je ventilátor na spolujezdcově  straně vedle klimatizovaný přihrádky, která se musí celá vyndat aby se k němu člověk dostal. A to je ten problém.V návodu má 7 šroubů vyšroubovat a celou schránku vyndat. Už mám asi 14 šroubů venku a schránka nejde, vidím problém v postranních kloubech vyklápěcího kastlíku, kde zavází postranní plasty které jsou součáští přístrojovky. Jsem zoufalej, nechci to dávat do servisu, jelikož jsem výše psal ze ventilátoru nejdou nejvyšší dvě rychlosti a nevím příčinu, tak jsem ho nejdříve chtěl zkusit vyndat a zjistit přesný typ a pokusit se vyměnit sám. Prosím poraďte jak se k němu dostat. Možná i detailní foto by neškodilo. Díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nejdou nejvyšší dvě rychlosti? A ostatní jdou? A to je automatická klima?

Podle mého názoru u automatické klimy je řízení otáček "plynulé", přesněji v mnoha malých krocích, ovládané šířkovou modulací, tranzistorem. Takže buďto funguje, nebo jede naplno (tranzistor zkrat), nebo vůbec (tranzistor přerušený). Takže nechápu tvůj popis závady.

Knížka popisuje řízení vpravo, a uvádí, že pokud máš řízení vlevo, tak je přístup od volantu. Cituji:

image.png.1b24208b5939a7c926e19e3e46fe8d83.png

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale ten ventilátor je na šoférovej strane, od spolujazdca sa dostaneš iba ku odporom, teda keby si ich mal. Treba dať sedadlo úplne dozadu, demontovať spodné kryty pod prístrojovkou, v okolí pedálov a potom sa k nemu dá dostať (v akrobatickej polohe), je úplne vpredu hore pod čelným sklom.

Takže neskoro, nevadí. Pokiaľ ide o demontáž priehradky spolujazdca (v tvojom prípade nie je vôbec potrebná) tak mám pocit, že tam frantíci použili lepený spoj v dolnej časti a že je pevne zlepená s komplet prístrojovou doskou. Aspoň mne sa to nikdy nepodarilo demontovať z vraku ale nemal som na to dosť času tak hovorím je to iba môj pocit z pokusu dostať ju komplet von.

Upraveno uživatelem 307rg
doplnenie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...mi pripada, ze popisuje manualni klimu a ne automatickou - tam je to opravdu tak jak to perfektne popsal  "Jarokare" - proste zadny rozdelavani kastliku...sundas spodni deklik

pod palubkou spolujezdce, nastartujes auto, prepnes na nucenou ventilaci a tim se ti otevre dira kam musis sahnout a pootocit celym teliskem s predradnejma odporama a vytahnes to ven / i s kabelama / ty odpojis. V Autokelly chteli za tuhle legraci prez dva tis. tak jsem objednal nekde z Brna - stalo to 450,- i s postovnym a behem 4 dnu jsem to mel doma. Pak jen pripojit opet na "štekr"  / zkontrolovat jestli neni vypalenej / zadeklovat a vse bezi jak ma. Kdyz nekdo dobre poradi - vseho vsudy prace na pul hodky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nene, mám automatickou klimu. Ale když přepínám tlačítkem +- tak normálně na panelu si mohu hrát s otáčkami, je tam digitální vrtulka která má dohromady 8 stupňů ( 4 vrtulky vždy rozděleny na půl), no a nejvyšší rychlosti nefungují. Zkusím ještě jinak. Teď když jsou vedra jako kráva, tak jsem vždy nastartoval a auto klima začala foukat úplně na plno a po chvíli sama větrák utlumila když bylo vychlazeno, teď i když je v autě 50 stupňů a mám to na "auto" tak prostě větrák fouká méně(jako kdy by byl unavenej) a to i když mám na panelu nastaveno nejvyšší rychlost. Pokud zvyšuji tlačítkem plus od nejnižší rychlosti tak otáčky stoupají, ale pak u posledních stupnů jakoby už větrák nemůže a fouká stejně.. Už nevím jak to lépe popsat. Elektronická regulace otáček??? Párkrát se také stalo, že jsem úplně větrák na panelu vypl na panelu off a větrák foukal ještě cca 15-20 vteřin než skutečně vypl. Jak kdyby se tam ta informace dostala pozdě.

Upraveno uživatelem qx123
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Elektronická regulace otáček - jeden tranzistor je kaput, celkem jsou tam dva. Buď přeletuješ tranzistory, nebo dáš jinou regulaci anebo celý ventilátor.  El.regulace je součástí ventilátoru, takže musí celý ven. Ventilátor je na straně řidiče - super přístup, ale s trochou trpělivosti se to dá. Přeju příjemnou zábavu :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...