Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Naviják rezervy zarezlý na šutr - VŠEM - namažte, nebo se zničí!


P607Olda

Recommended Posts

Dnes jsme v servise zkusili uvolnit naviják rezervy. Auto má 3,5 roku, naviják nebyl použit.

Nešel povolit. Mechanismus navijáku lze odšroubovat, ale nejde dále rozebrat. Takže odbrousit hlavy nýtu, vyklepat. Lano bylo mírně zamuchlané, ale to nebyl hlavní problém.

Rezerva se vůbec nehnula, ani když jsme za ni silně tahali a páčili. A teď nastane ta sranda: upevnění lana a tedy rezerva je ke karoserii připevněna dvěma maticemi, které jsou ukryté nad kastlíkem, heverem a hlavně rezervním kolem.

Takže rozlousknout nasilu plastový kastlík, nad ním uřezat zakončení lana s pružinou a pak teprve rezerva spadla. A taky byl přístup k příčině problému: lano i s bowdenem je v délce asi 25 cm zrezlé na šutr, takže ani nejde ohnout, o posunu ani nemluvě.

 

Takže, tentokrát opravdu konstruktéři zvorali, co se dalo, nejen ochranu proti korozi, ale i přístup v případě průšvihu (matice mohly být shora, aby rezerva šla odšroubovat nějak jinak, než flexou). (nedělal to flexou, ale pneumatickou pilkou).

 

Takže nový naviják, kastlík. No a hever taky, je zrezlý na šrot.

EDIT: namažte si ho každý rok, jinak se zničí. Podrobnosti v příspěvku z 25.11.2018

 

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je fakt, že mě to bude stát asi 3600 bez DPH. Na druhé straně, kdybych si byl koupil Oktávku ve stejné výbavě (kůže, automat), tak bych byl zaplatil o 200 t. více.

 

A běžná servisní prohlídka s výměnou oleje, v záruce, stojí u Škodovky o asi 3000 více, pokaždé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě napadla taková ,,hloupá" o tázka a to, že by mohli v Peugeotu v rámci záručních prohlídek, taky vzkoušet funkčnost navijáku rezervy. A nebo je na to upozornit, ať to vyzkoučí fyzicky. To je pěkné, že kontrolují olej, filtry a pod. ale takovouto důležitou věc by zkontrolovat a popřípadě promazat mohli. Za ty peníze, co ta prohlídka stojí !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako kdyby jste nevedeli ze Peugeot to ma takto resene.....co takhle jednou za rok rezervu spustit....promazat a zpet upevnit....ja myslim ze to neni takovy opruz...nez pak podstupovat takovej mazec....zdar.

já si naopak myslím, že tak potřebnou věc jako je držák rezervy, by měli vymyslet tak, aby byla prostě funkční stále--třeba kdyby tam měli  dát dvacítku kulatinu a rohatku jako na trambusu 24MTS :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z garančních prohlídek od konkurenční značky mám tu zkušenost, že neudělají ani o chlup navíc, než to co mají k daným ujetým KM předepsáno. Pokud i přesto dělají něco navíc, chtějí to draho zaplatit. Pochybuji, že servis Peugeot bude v tomto jiný. Proč by na konstrukční vady, které nemají přímý vliv na provoz vozidla upozorňovali, když po skončení záruky se to určitě pokazí a pak to dostanou dobře zaplaceno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Multipla to má stejně, polovina jejich majitelů vozí rezervu v kufru  :D . Já když koupil svoji druhou rok 2007, měla už v roce 2010 původním majitelem rezervo přivařené natvrdo - aby tam jako bylo - a v kufru jsem vozil opravnou sadu  :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně toto letos potkalo na služebním 11 let starým ford tranzit. Dojel jsem dom a při vystupování slyším jen šššššššš.

Rezervu jsem nevyndal, takže auto nechal na heveru píchlou gumu do kupátka a hurá do pneuservisu.

Ta sranda co drží na 3 šroubech stála něco kolem 5000,-.

Výměnu jsme zvládli svépomocí. Pak jsem tu nechodící zkoušeli rozhejbat. Celkem se povedlo a byl zarezlej mchanismus, lanko bylo netknutý a krásně chodilo v bovdenu.

Naposledy jsme píchli asi před 2 rokama (možná 3) a to to ještě fungovalo.

Upraveno uživatelem Dave_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě napadla taková ,,hloupá" o tázka a to, že by mohli v Peugeotu v rámci záručních prohlídek, taky vzkoušet funkčnost navijáku rezervy. A nebo je na to upozornit, ať to vyzkoučí fyzicky. To je pěkné, že kontrolují olej, filtry a pod. ale takovouto důležitou věc by zkontrolovat a popřípadě promazat mohli. Za ty peníze, co ta prohlídka stojí !!!

Vše je o lidech.

Ale servisáci mají problém udělat něco podle předepsaných tabulek sami o sobě.

Nejvíc mě vytočil Louda. Auto (Octavia 2) chodilo 5 let na pravidelný servisky k němu do autorizáku

až jsem si sám musel zjistit že korodují rámy dveří (min. 3 roky závada).

Nikdo to pořádně neprohlídnul-to je celé! :(

Upraveno uživatelem Dodo1976
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zjistit to s defektem na cestě (v noci) je asi na infarkt ;)  jinak je vidět, že toho imaginárního debilního konstruktéra zaměstnávají stále-- snad každý typ pežotu má aspoň jednu takovou fičuru :D

 

Prostě země, kde se u všeho chlastá víno, proč by zrovna konstrukce měla být výjimkou? :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak platforma je z C4P, tedy vývojově 10let stará, tehdy byla rezerva povinná (žádný defektový spreje) a požadavkem bylo 7 sedadel. Tak někdo vymyslel mechanismus. Dnes povinnost rezervy odpadla, konstruktéři to neřeší a současná auta s možností sedmi sedadel to nemají ani volitelně. Takže chápu, že použili něco, co bylo a dnes je to každýmu šumák, proč by vymýšlel nový mechanismus? Takže o ty staré je třeba se starat a nové nebudou. Jak jsem pochopil, do 5008 po FL se rezerva nedá už ani doobjednat? Možná že jde z vlastní iniciativy doplnit, ale už se s ní prostě nepočítá.

Jinak tyhle venkovní mechanismy se potýkaly s podobnými problémy i když byly od konstruktéru z Německa (nevím, co chlastají ti, já vínu připisuju pozitiva :) ), když jsi je neudržoval, výsledek byl podobný. Mě daleko víc než rezerva (kterou -zatím- nemám a kdybych měl, tak ji při každým přehození pneu sundám, dofouknu a mechanismus promáznu) sere "držák" na kafe "mezi" loketními opěrkami. Chtěl bych vidět toho úchyla, který to vymyslel, to by snad nedokázal ani Fantozzi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

Ona ta dojezdovka je vždy daleko lepší než opravná sada. Ne vždy se to podaří opravit .Už jsem zažil pár co měli pneu KO a opravná sada jim byla jen na parádu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...