Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Naviják rezervy zarezlý na šutr - VŠEM - namažte, nebo se zničí!


P607Olda

Recommended Posts

Řekl bych že na takové Škodě 105 to fungovalo docela dobře a i po 20 letech, stačilo otočit kličkou. Ale lepší je hodně přemýšlet a vymyslet podobnou pitomost jako tenhle naviják. Jestli vás můžu uklidnit, tak konstruktéři mají častokrát podobně "dobré" postupy. Když to vidím u nás, tak se mi to jenom potvrzuje. Naštěstí děláme díly z plastu, tak nám to aspoň nerezaví, ale jinak :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

jenže u 120 člověku dřív ukradli rezervu , plast občas praská ,zlatá 406. nevím proč to navyřešili jako u 405 či 309 či 205 taky se to nebylo nejlepší,ale zase lepší než lanko

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sem teď někde četl, že když se použije opravná sada přes ventilek s monitorem tlaku, tak se ten ventilek tím zničí. Pěkně naprd teda.

Jinak třikrát jsem měl defekt, utržený ventilek z ráfku a dvakrát říznutý bok pneu. Pokaždé jsem byl rád za dojezdovku. Opravná sada by nepomohla

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky bych radši rezervu, ale objednal jsem si 17" kola, tak mám jen dojezdovou sadu, no nic. Nechápu tuhle polituku :grr .

Ještě mě napadá, tedy nekoukal jsem se na to, nemá ten sajrajt, co se stříká přes ventilek do kola nějakou životnost? :myslim  Abych při defektu pak nezjistil, že už je to prošlý, a že mi to stejně nepomůže. No to bych pak byl na tom úplně stejně jako se zarezlým navijákem :( .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslím, že v autě má být rezerva--nebo dojezdovka--,ty různé lepící sady jsou k prdu, pokud je pneu tak píchlá,že se nedá zalepit na cestě :bojim

 

ale to si musí rozvážit každý sám...,pokud jezdí kolem komína a pomoc je na telefonu, tak ještě jo, ale když s autem jezdím po republice, tak nemám nervy čekat na servis, přehodím kolo a jedu :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám že rezerva je problematická u velké většiny aut. Je pravda že třeba Fabie , Ochechule atd. s rezervou ve škopku pod podlahou nemají problém s tím že nejde sundat ale zase ta slast když do toho napakuješ rodinu na dovču kufru zarovnáš jako puzzle až do stropu a po 11 km píchneš tak to je na mašli. Stalo se to kamarádovy moc dobře věděl že když ten kufr " vykydá" že něco bude muset zůstat na škarpě. Takže ač se jeho milovaná žena postupně měnila v divou saň a děti byli na ránu motykou asi po 30 minutách tak statečně vytáčel v telefonu jednoho kamaráda po druhém až se dovolal a domluvil s asi 55 člověkem z tel. seznamu který byl ochotný a časově zvládnul mu přivézt náhradní kolo od jeho dvorního mechanika i s vercajkem na výměnu. Ten ochotný človíček pak vyprávěl že nějak ani neměl odvahu se té něžnější části výpravy zeptat zda se na dovolenou těší , neb prý v okamžiku kdy kolo začali měnit tak ta něžnější část měla podobu 16 hlavého draka naklonovaného s chobotnicí ,  po 10 minutách práce mohli pokračovat v cestě ale než dorazil záchranný modul tak to trvalo hodinu a kousek. Pozitivem bylo že na tu dlouhou cestu měl sebou pořád rezervu.  Takže nějaký naviják nebo takové podobné hejbadlo je pokud se mu dá trocha péče si myslím lepší než kolo ve škopku pod kufrem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Véno, nevím, jestli nepřeháníš, pokud ano, pak každý má doma co si zaslouží.

Taky jsem párkrát píchnul, ale že by se rodina chovala takhle? To nikdy. Nejhorší bylo jednou, při návratu na hory, jsme prorazili kolo (o skobu, zasněženou na silnici) za tý největší chumelenice. Samozřejmě vyskládat kufr, navíc všichni ven, zavazadla dovnitř, protože jinak by byla durch. Nikdo nenadával, všichni pomáhali, za 30 minut jsme pokračovali dál... A to byli děti malý, vloni to proběhlo ještě v pohodě, až na to, že kufr jsme vystěhovávali kámošovi v C4GP, protože já rezervu nemám a kolo bylo proříznuté. Pokud má někdo doma to, co píšeš, je to k politování, ale máš, co chtěl ;)

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl u předchozího plnohodnotnou rezervu normálně pod podlážkou. Při velikosti kufru tohodle auta by mi to nevadilo ani tady. Je pravda, že problém by byl u 7mi místé verze, proto je použito tohle řešení. Vyndat věci z kufru mi problém nečiní, mám v něm čisto a pořádek, případně zavazadla, žádný smeťák. U služebáků to neřeším, tam má každé auto asistenční kartu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám že rezerva je problematická u velké většiny aut. Je pravda že třeba Fabie , Ochechule atd. s rezervou ve škopku pod podlahou nemají problém s tím že nejde sundat ale zase ta slast když do toho napakuješ rodinu na dovču kufru zarovnáš jako puzzle až do stropu a po 11 km píchneš tak to je na mašli. Stalo se to kamarádovy moc dobře věděl že když ten kufr " vykydá" že něco bude muset zůstat na škarpě. Takže ač se jeho milovaná žena postupně měnila v divou saň a děti byli na ránu motykou asi po 30 minutách tak statečně vytáčel v telefonu jednoho kamaráda po druhém až se dovolal a domluvil s asi 55 člověkem z tel. seznamu který byl ochotný a časově zvládnul mu přivézt náhradní kolo od jeho dvorního mechanika i s vercajkem na výměnu. Ten ochotný človíček pak vyprávěl že nějak ani neměl odvahu se té něžnější části výpravy zeptat zda se na dovolenou těší , neb prý v okamžiku kdy kolo začali měnit tak ta něžnější část měla podobu 16 hlavého draka naklonovaného s chobotnicí ,  po 10 minutách práce mohli pokračovat v cestě ale než dorazil záchranný modul tak to trvalo hodinu a kousek. Pozitivem bylo že na tu dlouhou cestu měl sebou pořád rezervu.  Takže nějaký naviják nebo takové podobné hejbadlo je pokud se mu dá trocha péče si myslím lepší než kolo ve škopku pod kufrem.

Tu bych chtěl mít doma  :bojim  :o  :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohl nechat tu "milovanou" hysterku, ať tu situaci vyřeší sama, když je tak chytrá. Ale když si někdo domů naprdí nánu, co není schopná sama ani hnout prstem, jen kritizovat a dělat dusno, jeho chyba. Příště bych se na ni vys... a poslal ji na dovolenou vlakem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...