Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vibrace volantu u 206


ChouLu

Recommended Posts

Tak po dlouhé době mám problém, který se mi nepovedlo vyřešit :(

 

Začalo mi před nedávnem během jízdy cukat volantem, vždy o tak cca 1cm když volant pustím sem a tam...

Po zvednutí bylo zjištěno špatné rameno na levé straně (pravé je rok staré). Společně s ramenem se ještě zjistilo ložisko v levém uložení tlumiče. Vyměnil jsem tedy jak levé rameno, tak levé ložisko uložení.

 

Během opravy se také přišlo na sjeté kotouče a desky (kotouče brzdili cca 1/2 plochy. Jelikož jsem zatím kotouče neměl objednané, tak jsem nechal staré vč. destiček.

 

Po tom všem, ale klepání do volantu zůstalo :( 

Prolezl jsem to, čepy řízení jsou OK, vše je utaženo a OK...

 

Už totálně nevím co s tím... někdo nějaký nápad? Mohou to dělat kotouče? Dělá to i když nebrzdím...

 

Díky ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prolezl jsem to, čepy řízení jsou OK, vše je utaženo a OK..........

nepokřtil někdo levé přední kolo nějakou dírou nebo obrubníkem..?

pokud to nebude vyloženě diskem,co tak hází a chodí s volantem do stran...spodní čep na rameni s uchycením do těhlice ...jak je na tom...?

tam to není tam pevné na věky ,jak se zdá 

nové čepy budou držet ,ale jak chodí volně volant při rovné jízdě ,chodí to někde u kola ,s tlumičemby dělalo 

kotouče a desky do toho netahej, to dělá peklo při brždění ,zvlášť dvojtý ty dokážou divy

,nebo by to táhlo někam ....ty to máš i když jedeš rovně 

Upraveno uživatelem myšut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska po přezutí na zimáky se to ohodně zlepšilo.. holď to asi mladá někde trefila do pěkný díry a neřekla mi o tom nebo nevím :( Malé vibrace co tam zůstali dávám za vinu brzdám, které v tejdnu vyměním a uvidíme :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

P605olda

Na starej 605 mi to robilo podobne, ale volant skákal ako vibračná žaba na stavbe.

Pri otočení na plno v homokinetickom kĺbe pukalo. Musel som vymeniť celu polos, ináč to nešlo.

Skus ešte to, vytoc volant na plno, raz vpravo, raz vľavo, otvor si okno a počúvaj, ci nepuka.

Najlepšie niekde na veľkom parkovisku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...