Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Přední lampy 406

nalim

Recommended Posts

to neni vcelku divu, nic takoveho asi neexistuje, jedine reseni bud prestavba na novy model, nebo si je nechat u nekoho vybrousit a vylestit tak, aby to sklo prestalo fungovat jako cocka a pak to osadit bixenony, ktere maji svou vlastni cocku

Ta možnost existuje, někde jsem kdysi viděl origo čočkové světlomety na starý model 406, nicméně cena byla kolem 20 tisíc Kč za sadu, takže řešení, které nadhodil Ferry, je logičtější, sám se na to chystám (bixenon je na cestě - teda z garáže do auta):D

Xenon - delaji se vybojky D2R a D2S, D2R maji stinitko, takze jsou vhodne i do nasich svetlometu. Jsou defakto zamenitelne s H7 zarovkou, takze s montazi je celkem minimum problemu a montaz je VRATNA.

Bixenon ma cocku a clonitko, takze je pouzit jako potkavaci i dalkove, ja jim budu nahrazovat potkavacky a dalkove necham kvuli problikavani... Bixenon je defakto \"svetlomet\" sam o sobe, takze se musi rezat puvodni parabola, aby se to tam dalo dat. A protoze ma cocku, je vhodne prekryt ho cirym sklem a ne vroubkovanym...

Xenon se da sehnat (no predpokladejme, ze za ty prachy to bude leva z fabriky) od 1800 (co jsem videl na autohifi), bixenon jsem kdesi videl nejlevneji za cca 4300... Plus teda cca 2000 za vyhlazeni skel...

2Fx

vždycky jsem si myslel, že bixenon nahrazuje žárovku H4. Pokud je tam máš, tak souhlasím. Pokud tam máš H7, tak nechápu proč budeš bastlit lampu. Jak jsi sám napsal, existují dva druhy xenonových výbojek........do čoček a projekční. Proč tedy nepoužít ty projekční,;)

[upravil dne 10/24/05 Radek V.]

Původně zaslal: Fx

Radek: Protože chci čirou optiku (nevím, kolikrát to mám opakovat :) ) a zadruhé protože chci xenonové i dálky.

Mám tam taky xenony dobrá věc…. Škoda, že Peugeot nedělal originální již v té době, ty dodělávané nejsou ono :(

Už jen kvůli tomu jak svítí…

Dálkové jsou zbytečné ;)

Původně zaslal: Jirkap

Radek: Protože chci čirou optiku (nevím, kolikrát to mám opakovat :) ) a zadruhé protože chci xenonové i dálky.

Mám tam taky xenony dobrá věc…. Škoda, že Peugeot nedělal originální již v té době, ty dodělávané nejsou ono :(

Dálkové jsou zbytečné ;)

tys je tam dodelaval? jaky? za kolik? byl to velkej problem?

Původně zaslal: kveton

Původně zaslal: Jirkap

Dálkové jsou zbytečné ;)

tys je tam dodelaval? jaky? za kolik? byl to velkej problem?

Já jsem to už tak koupil, problém je v tom, že tam musíš udělat jiné kryty těch lamp, protože normálně tam nejdou (xenon je delší)

A pak je to rozdíl ve svícení. Normální světlo ti svítí, že pravá strana je více do dálky a levé je normálně. U dodělávaných xenonů to nejde… jsou ve stejné výšce.

Jinak další věc je, že se nenaklánějí.

To je asi tak všechno ;)

Cena je od 2 tis.

Mohu poslat foto jak to vypadá ;)