Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Šikovný "subík" v kabině nebo kde...?


HonzaRez

Recommended Posts

Ahoj, rád bych tu založil téma, se kterým jsem už kdesi sklidil nepříliš pozitivní reakce...

Subwoofer by mohla být pěkná věc, ale v podstatě jediná možnost, jak si ho člověk do staršího auta může pořídít, je vrazit ho do kufru. Jenže kufr obvykle bývá k tomu,aby se do něj nakládaly různé věci a v tu chvíli ta bedna překáží. Aby to pak nedopadlo tak, jak mi napsal jeden autista, že si musím rozmyslet, jestli chci subwoofer nebo převážet náklad... Samozřejmě bych chtěl oboje.

Takže narazil někdo na nějaké šikovné řešení, kde se dá umístit taková bedna, aby nepřekážela a přitom plnila svůj účel? Druhá věc je typ subwooferu, mně by vyhovovalo něco menšího s vestavěným zesilovačem, otázka je, jestli takové jsou...

Díky

 

 2009_01_04_08_51_246405.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle šumítka v plastových bedničkách jsou uplně k ničemu... Jestli umíš s laminátem, tak je možnost vytvarovat něco podle prolisu na straně kufru, nebo udělat dvojité dno a zasadit reprák do něj, ale oboje ti stejně zmenší kufr. Pak je ještě možnost vytvořit ozvučnici místo kastlíku spolujezdce, ale jestli máš v 306 klimu, tak tam moc místa nebude a i tak by to chtělo reprák co v tak malé ozvučnici zvládne zahrát. Zesilovač bych pak schovaltřeba pod sedačku.

 

Edit: Teď koukám, že máš 307, tam by mohlo být víc místa, tak zas záleží jestli se chceš zbavit kastlíku. :-D Ještě možnost vrazit zesilovač pod sedačku, na bednu dát speak-on konektor a v případě potřeby jí prostě vyndat.

Upraveno uživatelem F.I.K
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže třeba takováhle věc je naprd?

 

http://auto-subwoofery.heureka.cz/pioneer-ts-wx210a/

 

Dalo by se to dát v kufru nějak do bočního tapecíra třeba, nebo tak. Nicméně stejně je asi potřeba mít v autě rádio, co s tím umí, že jo. Já mám ve 406ce originálního Clariona RD3, který to tuším nepodporuje a rádio měnit nehodlám, protože bych přišel o propojení s displejem a ovládáním na volantu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo pak jsem našel třeba ještě tohle: http://www.alza.cz/blaupunkt-xlf-200-a-blue-magic-d510903.htm

 

Tohle vypadá jako zajímavá srandička.. A co se týče rádia, nechal jsem si dát do 307 levnější Sony, k tomu kabel do jednotky, aby fungovala páčka pod volantem, no a výstupy na sub to má...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Nechtěl jsem zakládat nové téma,tak to napíšu sem... Jde mi o to,jestli musí být potřeba zesilovač,když se zapojuje subwoofer? Jsem na toto laik,tak se radši ptám,než něco odrovnám. Díky za odpověď.

No jsem ještě větší laik, ale z logiky věci zesilovač být musí. Autorádio má třeba zesilovač 4x50W, aby mohlo napájet 4 repráčky a subwoofer by samozřejmě napájet nedokázalo. Obykle má rádio zvukový výstup, který se zapojí do dalšího zesilovače a ten pak do subwooferu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...

trochu z jineho soudku:

kamos na me vyrukoval s napadem dat si do auta woofer ze stare veze nebo co
reprak Tesla ARN 8604 30-50W 4Ω
tesla-basove-arn-8604-04.jpg

a chce to napojit pres neco takoveho - je mozny to fouknout do mustku??

 

http://www.ebay.com/itm/12V-Mini-Hi-Fi-Stereo-Audio-Amplifier-Amp-Subwoofer-For-Car-Motorcycle-2-Channel-/272011090941?hash=item3f551fdbfd:g:XhAAAOSw5VFWF4~p

 

popripade jiny levny zpusob ?? nebranim se i vyrobe pokud to bude v radech stokorun
mam tady z Ebay hracku ktera je 2x15W na 4Ω (TDA 7297) ale tenhle asi do mustku zapojit nemuzu navic nema vyhybku nebo jak se tomu rika (rve to do rero cele frekvencni spektrum)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...