Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dorobenie ABS do auta bez ABS


Guest bluesman

Recommended Posts

Keďže ma čaká kompletný servis bŕzd na oboch nápravách, chcel by som sa vás skúsenejších opýtať - je možné dorobiť do auta bez ABS rovno aj ABS? Tipujem, že by sa minimálne musela dokúpiť ABS jednotka a špeciálne brzdy s ABS snímačmi, no zaujímalo by ma, či ste niekto už dorábali do auta ABS a teda či sa to vôbec dá a stojí za tú námahu.
Díky za rady! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

Otevřeně ABS je zapsáno v TP , dodělávat nemá smysl u skoro 2Otiletého auta nikdo neocení ani ti to nezvedne cenu auta a nehledě zbytečně vyhozený prachy . To raděj prodej a kup něco mladšího.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepotrebujem zvyšovať cenu auta, keďže som sa rozhodol nechať si ho naveky. :D Ide mi hlavne o bezpečnosť, predsa len ABS môže niekedy zachrániť život, hlavne v zime... :)  Ale s tým TP si ma veru nepotešil - síce neverím, že by policajti kontrolovali i takýto detail, no i tak je to riziko - hlavne ak by bola nejaká nehoda.

Predsa len by ma zaujímalo - dá sa to dorobiť? A čo všetko by sa muselo prikúpiť/prerobiť/prispôsobiť? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechno se dá, jen rozsah je u ABS nepříjemně velký.

Brzdy jsou stejné, vpředu potřebuješ těhlice s držáky snímačů a jiné poloosy (se snímači), vzadu podle toho, jestli máš kotouče či bubny zase držák čidla a náboj kola s kroužkem. Kabeláž ke všem snímačům. Předělat brzdové trubky, namontovat a zapojit jednotku ABS. V podstatě kvůli drobnostem rozvrtat celé auto, a přínos minimální.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oddie, ďakujem ti veľmi pekne za vysvetlenie, presne teraz už viem, čo to obnáša. Máš pravdu, vŕtať celé auto nemá význam...

Servisman, neboj sa, nafta mi nevonia, som benzínový človek naveky. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

Pokud uděláš brzdy dobře  budeš spokojen a bude ti to brzdit jak má. Já jen nesnesu lidi co pak řeknou mám ABS  mne to brzdí lépe. To je jako mám airbagy mne se nemusí nic stát. Dcera byla nyní na STK kde jí chválily brzdy, že takový nemá kolikrát ani nový auto ,odchylka minimální .A to jsem dělal brzdy před 6ti lety a to má felicii z roku 96.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kvalita bŕzd nezáleží len na mne. ;) Samozrejme sa budem snažiť nakúpiť kvalitnejšie súčiastky, ale samotná práca a "seřízení" je už na mechanikoch, s tým nič bohužiaľ nezmôžem. Akurát som zmenil mechanikov, a verím, že títo budú oveľa lepší ako tí predošlí. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

Já kupoval na feldu základ starline :) ,dělal jsem si vše sám na parkovišti.Tenkrát jsem kupoval přední kotouče s destičkami a komplet zadní pakny a novou brzdovou kapalinu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už som to tuším niekde hovoril - závidím ti tú zručnosť a obdivujem ľudí ako si ty, ktorí si vedia spraviť kopu vecí sami. Ja si na to jednoducho netrúfam, keďže som ani nikdy nevidel, ako sa to robí a nedá sa postupovať len podľa knižky. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...