Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Řezání dřeva uhlovou bruskou - zkoušeli jste?


Berkoff

Recommended Posts

S váma není vůbec legrace. Probral jsem to s drahou, a prej si mafla dovolit můžem, ale max za 2500. Co myslíte black decker?

http://www.naradi-nemec.cz/kotoucove-pily/3043-okruzni-pila-1300-w-65mm-190mm-8592021118014.html

 

pokud nebude nikdo nadávat, vemu ho a dám už s tím pokoj :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S takovym (ten podobnej kotouči do mafla) kotoučem jsem už řezal a řeže stejně dobře jako mafl. Bez krytu kotouče to do flexy vůbec nedávej a chce to obličejovej štít kvuli pilinam. Pokud se hranol nebude při řezání svírat, tak to nekopne. A malou flexu, pokud jí budeš držet oběma rukama, v pohodě udržíš i když kopne. Na střeše bych s tim neřezal, to radši ruční pilou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten Black Decker vem, mám podobnej už asi 10 let a jede v pohodě, ostatně za tyhle peníze koupíš třeba i Bosch nebo Makitu, pochopitelně hobby řadu, ale pokud to nebudeš používat 5 hodin denně tak to vydrží, pokud zrovna nekoupíš nějakej kus na hovno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak určitě je otázka, jaké využití najde mafl po dokončení střechy. Já bych se toho pilového kotouče určitě nebál a pro účely řezání střešních latěk je to dostačující. Před lety jsem v oboru řeziva a brusiva dělal cca 6 let a tyhle dělící kotouče jsme prodávali. Mimochodem samozřejmě, flexa je výkonný agresivnější typ nářadí, není to AKU šroubovák na baterii 9.6V kterou zastaví šroub M3.

Pak je ještě otázka, zdy by pro manipulaci na střeše nebyla efektivnější elektrická řetězová pila. Je tam dostatečný výkon, okamžitá použitelnost i okamžitá bezpečnostní stopka, odpadá dojezd řezného nástroje v řádech až desítky vteřin. A důležitým faktorem může být budoucí použitelnost kdekoliv na zahradě či domu (prořez stromů, dřevo na topení) oproti poněkud specifičtějšímu použití maflu či dělícího kotouče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na střeše se zřejmě jedná o měkké dřevo. Mám výbornou zkušenost s ruční pilou Fiskars - je ostrá jako břitva. I vzhledem k ceně, váze, nepotřebě kabelu i bezpečnosti bych ji volil. Řez uděláš za stejný počet sekund, jako budeš elektrickou připravovat k použití.

 

http://www.fiskars.cz/Zahradniceni-a-udrzba-dvora/Vyrobky/Zpracovani-dreva/Pily/124800-21-Pila-ramova

 

touto pilou jsem dělal laťky na dřevník, a ta námaha a čas je zanedbatelný vůči ostatním činnostem

 

 

existuje i "stavební" ale to bude asi málo na celou střechu (zasuneš do pouzdra a máš ji po ruce) http://www.fiskars.cz/Zahradniceni-a-udrzba-dvora/Vyrobky/Zpracovani-dreva/Pily/123860-Pilka-stavebni-Xtract-SW72

 

No a přímočarka? Tou by to taky šlo.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych se vůbec nebál nějakého hobby nářadí. Pokud nejsi řemeslník, který ho používá denně tak nemá smysl kupovat Makitu a podobné profi značky. Koupil bych mafla za 1500,- a je to. Latě na střechu s tím nařežeš bez problémů a do budoucna budeš mít nářadí, který v případě potřeby použiješ. Dva roky máš záruky, některé hobby markety dávají na nářadí své obchodní značky i víceletou záruku, např. v Hornbachu jsem kupoval příklepovku MacAllister a na to v tu dobu dávali 5-letou záruku, která ani nebyla třeba, vrtačka vrtá pořád a už toho má dost za sebou. Než dát ty samý prachy za půjčovné tak to udělej takto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Varianta 2 je v pohode. Ten retez je na tom volne takze kdyz se to sprajcne tak se to zacne jakoby ten retez na tom protacet. Je to spis pro sochare ale late s tim v poho uriznes. Jen si vem brejle trochu od toho lita curbes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...