Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Osvětlení garážového stání ?(zářivka/LED/úsporka)


macho

Recommended Posts

Zdar ve spolek,

řeším osvětlení krytého garážového stání. Mám to přilepený delší stranou k baraku a z jedné strany to mám zadělaný palubkama. Jelikož to často používám na drobné opravy (je tam i montážní jáma), tak řeším jak to osvětlit. První otázka - jakým typem zdroje světla LED halogen, klasická dluhá zářivka nebo úsporky. Je to ze dvou stran otevřený, tak to musí být světla alespoň vlhku odolný  :D

A druhá otázka s tím související, kam ten zdroj umístit. Do prostřed je to nesmysl, protože by to svítilo pouze na střechu, uvažuji o dvou zdrojích v přední časti. Přece jen u motoru toho světla potřebuji nejvíce. Máte nějaký lepší napad?

 

Jo a samozdřejmě, aby to dávalo ekonomicky smysl, takže co nejlevněji  :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě zářívkové trubice. Např. http://www.elektro-paloucek.cz/svitidla/zarivkova-svitidla/svitidla-prachotesna-ip65/svitidlo-zarivkove-prachotesne-tl3902a-2x36-evg, nebo ještě lépe větší http://www.elektro-paloucek.cz/svitidla/zarivkova-svitidla/svitidla-prachotesna-ip65/svitidlo-zarivkove-prachotesne-tl3903a-2x58-w,

Zapojil bych to tak, aby se to se to dalo zapínat po jednotlivých trubicích, pokud to svítidlo umožňuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

za mě LEDkové reflektory :) vybavuji s tím postupně celý objekt kolem baráku a super :)

A jakou watáž tam dáváš? Ty 10W jsou sice levný cca 400,- ale obávám se, že to je slabý. A kupovat 30W za 1000,- je asi zbytečný.

 

Zatím se přikláním k těm prachotěsným žářivkám 2x36W (e elektronickým startérem) 

 

Co s tím umístěním, stačí 2 kusy po jedné straně nebo po obou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LEDkový reflektory mají smysl, když se objednají přímo z Číny, tady to vychází dost draho. Počítej, že 10W reflektor svítí zhruba jako 100W žárovka, o moc se nespleteš.

Ty 2x36W prachotěsy s elektronickým startérem mám sám v garáži, pokud to máš jako kryté stání a chceš tam dělat na autě, podle mě nebudou stačit ani 4.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic proti, ale reflektor obecně je na tenhle účel k ničemu, ano svítí hezky, ale taky děla ostrý přechod světla, tudíž bych nechtěl dělat v autě nic, abych měl tenhle zdroj světla za sebou. Zářivka má podobnou účinnost w/lm a trubicová v tomto případě vítězí plochou.

Přema. tyhle 10W COB mám za 150 a pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi jsem staromilec ale na práci žárovka má pro mě nejpříjemější světlo :)

Nějak ty LEDky nemusím

 

Udělal bych si žárovkový osvětlení dokola přístřešku a na práci v motoru nebo v jámě bych používal nějakou přenosku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...