Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tlumiče 406


chuck11

Recommended Posts

Dal jsem se konečně do výměny prasklé přední pružiny na 406 a jak jsem šel vložit tlumič tak se mi nezdá jestli je ještě ok?

Píst jde rukou zamáčknout jedním palcem úplně volně a vyjíždí dobrou minutu  :myslim 

Je to OK,nebo radši počkat a objednat i tlumiče :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předpokládám je tam plyno-kapalinový tlumič (pravděpodobně pokud originál tak asi Sachs) a ten by volně palcem zamáčknout jít neměl. Pokud teda nejsi Chuck Noris, ten by to zamáčkl i mrknutím oka :D Obyčejný olejový tlumič by ti už zpátky nevyjel.

 

Jsem teď měnil plynokapalinovou Kayabu a ta teda klade velký odpor. Musel jsem ji zamačkávat celou rukou dlaní přes rukavici a dost tlačit. Zpátky taky nesmí jít volně. Prostě ten tlumič musí tlumit sílu co na něj působí a to oběma směry, takže ani zpátky nesmí vyletět prudce, ba naopak, pokud jej chceš vytáhnout, musíš k tomu vyvinout obdobnou a ne malou sílu, abys jej vytáhl rychleji, než on sám leze ven. Laicky řečeno.

 

Já být tebou, tak když už to máš venku, tak bych to vyměnil taky, pokud s tím autem ješte chceš sám nějaký měsíc jezdit.

Upraveno uživatelem HonzaC2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

jj taky to mam vysoko přemýšlel jsem na snížením podvozku ale ne sportovními pružinami "červený" měkčí snížit to okolo 40mm ale zase na jednu stanu nebudeš v zimně prohrnovat silnice jako já když jsem na autě měl pružiny 17let od výroby

Upraveno uživatelem Steve Wonder
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...